Zobacz temat - [R420] Słabo dmucha... :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Słabo dmucha... :)

wsl - Sob Lis 10, 2007 10:52
Temat postu: [R420] Słabo dmucha... :)
Witam,
Zauważyłem, że nawiew w moim Rover'ku jest dosyć słaby. Nie mam pojęcia czy tak jest u wszystkich, ale nawet na najwyższym biegu (IV) dmuchawy mam problem z parującymi szybami. Mam nadzieję, że koledzy podzielą się uwagami jak to wygląda u nich i co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie sugestie :)

telis7 - Sob Lis 10, 2007 10:59

zerknij na filtr kabinowy w jakim jest stanie,może masz zapcahny jak ja.wlasnie go dzis wymontowalem,był caly zaklejony syfem.Tez mi parowaly szyby,a dmuchawa nawet na 4 biegu slabo wiała,w dodatku zaczeła buczec jak by ja cos przypchało.
wsl - Sob Lis 10, 2007 11:33

O dokładnie kolego :) U mnie zaczęło buczeć w czasie jazdy kiedyś i myślałem, że może wpadł liść. Dzięki za radę. Powiedz mi tylko jeszcze gdzie ten filtr się znajduje bo pogoda kiepska i nie chcę robić poszukiwań :)

Pozdrawiam

telis7 - Sob Lis 10, 2007 11:56

wlasnie to rozkrecalem przed kilkoma godzinkami....
Filtr jest z prawej strony,pod schowkiem.Musisz go wykrecic.Z dolu,pod schowkiem masz dwie srubki na klucz 8,sa troszke schowane,trza lekko tapicerke z dolu odchylic.Później odkrecasz srebrna blache.jest na 4 śrubach i juz masz dostep do filtra.Jest schowany pod pokrywka plastikowa.nie ciag na uchwyt! bo ja wlasnie tak sobie go ułamalem.Musisz z dolu go odchaczyc a pozniej z gory i po sprawie.

maciek.mm - Sob Lis 10, 2007 11:57

Odkręć schowek pasażera, tam będzie filtr. Gdzieś już o tym dokładnie było. Poza tym sprawdziłbym sam silniczek od dmuchawy ...

Pozdrawiam

DEBEC - Sob Lis 10, 2007 12:44

Proszę
Poprawię się
http://www.filtron.com.pl...ukcje/1087k.pdf

wsl - Sob Lis 10, 2007 13:37

Coś źle Ci się wstawiło przez pomyłkę ;) Na razie 1:0 dla filtra, ale ja nie popuszczę :) Mam problem ze zdjęciem pokrywy. Znalazłem dwie metalowe spinki z przodu- zdjąłem, u góry widzę tylko śróbkę i jeszcze daleko z prawej jest jedna spinka. Chyba, że to nie ten pojemnik :|



ps. już się zarejestrowałem i znalazłem ;) Dzięki DEBEC

telis7 - Sob Lis 10, 2007 18:24

Co Ci sie kolego pomyliło... jakie spinki??
Zadnych spinek nie trzebqa sciągac.Jak zdemontujesz schowek i odkrecisz ta podlożną blache,przykrecona na czterech srubkach to juz masz dostep do podłóżnej zaślepki pod ktora jest filterek.Jest ona na mniej wiecej na środku,taka podłóżna,pisze na niej valeo.Odchylasz troszke wykladzine od dolu i podwazasz ta zaslepke,a pozniej podnosisz do gory i po .[/list]

wsl - Sob Lis 10, 2007 19:48

Oczywiście racja ;) To ja pomyliłem miejsca...
przemo285 - Sob Lis 10, 2007 20:06

Nie ma co się oszukiwać Panowie w R400 parujące szyby to zaraza :wink:
DEBEC - Sob Lis 10, 2007 20:20

Zgadzam się z przemo285 mimo klimy czasami trochę czasu trzeba. Mam wrażenie, że to nie najlepiej dopracowany system układu wentylacji.
wsl - Sob Lis 10, 2007 21:20

Mnie drażni tylko sprawa lusterek. Jutro będzie wreszcie okazja, żeby to sprawdzić. Ale nie wiem czy jeżeli okaże się, że nie grzeją to czy warto jakoś szukać mat grzewczych...
przemo285 - Sob Lis 10, 2007 21:37

Mam takie wkłady lusterek w razie czego dzwoń
wsl - Nie Lis 11, 2007 11:49

Panowie, mecze sie z tym filtrem :) U mnie wygląda to trochę inaczej, niż w instrukcji do hondy. Poniżej fotki.


Opis:

Po lewej znajduje się coś podobnego do tego z Hondy. Sęk w tym, że nie mogę tego ni jak wyjąć. Znajdowały się na tym 3 metalowe spinki, które zdjąłem, ale nadal nie idzie. Nie mam już pomysłów, a z waszych opisów wynika, że to łatwo wychodziło. Czy u was też to tak wygląda? Bo w instrukcji ze strony filtrona wygląda to z goła inaczej.


To co niby jest tym filtrem znajduje się po lewej tam jak kabel.
Przepraszam, za słabą jakość fotki.

mcjg - Nie Lis 11, 2007 15:18

Może źle widzę ale tam chyba nie ma filtra. Zdaje się że masz taką samą wersję jak u mnie - "bezfiltrową.
sTERYD - Nie Lis 11, 2007 15:25

wsl napisał/a:
Sęk w tym, że nie mogę tego ni jak wyjąć.

spróbuj jeszcze zajrzeć na tą skrzynkę od spodu, bo w wersjach bez klimy tamtędy się wyjmuje filtr ;)

wsl - Pon Lis 12, 2007 11:57

Nie mam za bardzo możliwości wyjęcia tego od dołu. Raz, że jest płyta tapicerki, a dwa że próbowałem tam się jakoś dostać, ale też nie wychodzi. Skoro może to być wersja bez filtrowa to co w takim razie powoduje słabe "dmuchanie" Nawet na 4 biegu powietrze wieje wolniej niż bym dmuchał na te szyby przy pomocy ust! No i wreszcie... przez co pojawił się ten turkot. To tak jakby jakiś liść wpadł do przewodów wentylacji, ale kolega wyżej pisał, że miał tak samo ale wyczyścił filtr i ok. W takim razie co proponujecie zrobić? Bo nie wyobrażam sobie zimy bez poprawienia wentylacji.
sTERYD - Pon Lis 12, 2007 12:06

podbitkę da się wyjąć ;)
z przodu powinna być z prawej strony (i z lewej chyba też) przymocowana kołkiem do ściany grodziowej (takim plastikowym z wieeeelkim łbem (trzeba go obrócić o 90° i wyciągnąć))
a z tyłu z lewej taką metalową klamrą do plastikowego żebra nawiewu :cool:

wsl - Wto Lis 13, 2007 13:34

Panowie na prawdę proszę o pomoc! :)
Ja już nie wytrzymuje nerwowo i nie mogę poddać się w walce z dmuchawą. Ten turkot, który pojawił się niedawno, a którego wcześniej nie było doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Ani z przodu, ani od spodu... Nie może tam nie być tego cholernego filtra! :) Ktoś napisał, że być może za konsolą środkową. Ja jednak bez pewności nie chcę rozbierać pół auta w środku, żeby dotrzeć do durnej dmuchawy.

Czekam na jakieś pomysły bo dostanę szału!
Pozdrawiam

telis7 - Wto Lis 13, 2007 13:52

fakt masz jakąs inna wersje niz moja...
ale objawy mialem takie same,bardzo słaba wentylacja i buczenie spod deski,ktore grało mi na nerwach.Po wymienie filtra jak ręką odjął...

toggit - Wto Lis 13, 2007 22:35

dla swietego spokoju sprawdz czy nie masz klimy "davia", w tym polaczeniu najczesciej nie ma filtra wewnetrznego (czy jak on sie tam nazywa)
co do parujacych szyb to wpuszczaj troche powietrza z zewnatrz, szybciej sie wilgotnosc unormuje.

wsl - Nie Lis 25, 2007 11:50

Witam,
Problem został rozwiązany. Filtr znajduje się w tym samym miejscu co u was. Wyciąga się go faktycznie tak jak pisał chyba Brt, od dołu. Niezbędne jest zdjęcie podbitki od dołu i wówczas mamy swobodny dostęp do filtra. Mój był tak zabity liśćmi i tak czarny, że dziwię się, że cokolwiek jeszcze dmuchało. Nowy filtr VALEO to koszt w granicach 60 zł jednak ja nie uzyskałem oryginalnego do Rover'ka. Poszukiwania w sklepie trwały i nawet te do Hondy Civic nie pasowały, w końcu jednak dopasowaliśmy filtr na wymiar- pasował od Renault Scenic II i wymagał on delikatnych poprawek a konkretnie obcięcia krawędzi bo inaczej filtr nie wszedłby w rynienke. W każdym razie teraz dmucha tak, że głowę chce urwać ;)


Pozdrawiam

Brt - Nie Lis 25, 2007 11:57

:brawa: :brawa: robimy SOLVED ;)