Zobacz temat - [R414] Instalacja gazowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Instalacja gazowa

jakubek1999 - Pon Lis 12, 2007 18:00
Temat postu: [R414] Instalacja gazowa
Witam wszystkich milosnikow Roverkow! Posiadam Rovera z seri 400 a dokladniej 414i i mam zamiar zalozyc instalacje gazowa. Prosilbym o wiadomosci na temat dzialania instalacji gazowych w silniku 1.4i z plastikowym kolektorem ssacym. Z gory dziekuje i pozdrawiam!!
giewu - Pon Lis 12, 2007 18:03


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
jakubek1999 jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
--------------------------------------------------

zamiast pisać posta odwiedź forumową szukajkę wpisz frazę instalacja gazowa, a sam zobaczysz ile Ci wyskoczy podpowiedzi, opisów itp. itd :cool:

maciej - Pon Lis 12, 2007 18:05

Popraw temat zgodnie z zasadami kącika.

Co do instalacji - temat wałkowany wielokrotnie - użyj opcji "Szukaj".

W skrócie - zainstaluj instalację IV gen. opartą np. na sterowniku STAG-200 lub STAG-300 - powinna Cię kosztować 2100 - 2400 zł i nie opłaca się na tym oszczędzać.

KRYS - Pon Lis 12, 2007 18:42

Proszę

http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15261

Jeden z wieluuuuuu tematów o LPG

KuBaB - Pon Lis 12, 2007 20:46

Założyłem IV generacje BRC za 3000zł, zbiornik w kole. Poprzednio na benzynie palił w mieście 8l, w trasie 6,5l. Na gazie pali miasto 10l, trasa przy predkosciach 120-160km/h 8litrow, przy spokojnej jezdzie 90km/h 6,5l. Gaz przy obecnych temperaturach ( u mnie nie ma zimy jeszcze:D) przełącza się po jakiś 300-400 metrach od ruszenia - mówię o odpalaniu po dłuższym postoju, np. nocce. Przy jeżdzeniu po mieście i kilkukrotnym stawaniu i odpalaniu gaz przełącza się prawie od razu. Jeżeli chodzi o dystans, to przy zatankowaniu benzyny za 50zł. przejeżdzałem 140-150km, na gazie 250km, mowa o mieście, bo w trasie nawet 350km:)

Pozdrawiam
KuBaB

piter34 - Pon Lis 12, 2007 20:52

jakubek1999 napisał/a:
Prosilbym o wiadomosci na temat dzialania instalacji gazowych w silniku 1.4i z plastikowym kolektorem ssacym.

Sposób działania instalacji gazowej nie jest determinowany przez pojemność silnika i rodzaj tworzywa, z którego wykonano kolektor...

Jak zamontujesz i skonfigurujesz/wyregulujesz, tak pojedziesz... ;-)

Użyj funkcji "szukaj" oraz przeczytaj techniczny FAQ na stronie klubowej, to dowiesz się wszystkiego.