Zobacz temat - [R45] Problem ze światłami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem ze światłami

kosman - Sro Lis 14, 2007 18:46
Temat postu: [R45] Problem ze światłami
Witam...ostatnio kupiłem nowe żarówki, bo myślałem, że to jest wina tych świateł, ale to jednak nie to...Chodzi o to, że mam wyregulowane na maskimum i bardzo nisko świecą...zarówno krótkie jak i długie...Może te lampy trzeba jakoś ustawić, żeby było dobrze...
Please help me!!!

maciej - Sro Lis 14, 2007 18:53

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu.
Da się.
Po pierwsze sprawdź, jak masz ustawiony regulator wysokości świateł (w R45 jest chyba po lewej stronie od kierownicy). Jeśli jesteś w autku sam, to chyba powinien być na "0".
A jeśli to nie to to najlepiej podjechać na stację diagnostyczną i za 10-20 zł Ci wyregulują.

kosman - Sro Lis 14, 2007 19:01

Chyba jednak pojadę na tą stację, bo już mnie krew zalewa... :beczy:
maciej - Sro Lis 14, 2007 19:05

Ale sprawdź regulator, bo jeśli masz go ustawionego na "3" przy pustym aucie to światła będą Ci świeciły 10-20 m przed samochód, a nie 50 m jak powinny.
kosman - Sro Lis 14, 2007 20:14

No ustawione mam właśnie na zero i jest totalna porażka...długie świecą jak krótkie...
Paul - Sro Lis 14, 2007 20:24

Zakładam, że żarówki na pewno są dobrze założone. ;)
Wydaje mi się, że reflektory mają jeszcze 'ręczną' regulację na wkrętak, czy imbus. Tam może być pies pogrzebany :D

kosman - Sro Lis 14, 2007 20:35

OK...dlatego też jutro wybiorę się na jakąś stację diagnostyczną...mam nadzieję,że natrafię na kogoś solidnego co się zna na rzeczy...a z tym różnie może być...
sTERYD - Sro Lis 14, 2007 20:59

te śruby do regulacji świateł w każdym samochodzie wyglądają tak samo, więc każdy szanujący się diagnosta powinien Ci to ustawić :cool:
giewu - Sro Lis 14, 2007 21:12

ustawić światła można sobie samemu, nie jest to skomplikowana czynność ;)
Brt - Sro Lis 14, 2007 21:29

kosman, spróbuj samemu ;) śrubka do regulacji jest pośrodku pomiędzy klapkami żarówek światła mijania i drogowego. Można kręcić imbusem (chyba 6) i chyba też wkrętakiem krzyżakowym rozmiar 2. Stajesz przed ścianą włączasz światła ustawiasz regulator na 0 i kręcisz i obserwujesz jak idzie ;)
Mi ostatnio na stacji diagnostycznej tak światła wyregulowali, że świeciły jak u Ciebie kosman, ;)

kosman - Sro Lis 14, 2007 21:52

Ok poprobuje trochę z ta regulacją samemu, bo to zawsze jedno doświadczenie więcej...
I oczywiście dam znać co i jak mi to wyszło...ale wezmę się dopiero na weekendzie bo nie mam za bardzo kiedy....pozdro

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:12

to nie jest trudne ;) powodzenia ;)
giewu - Sro Lis 14, 2007 22:24

Brt napisał/a:
... Mi ostatnio na stacji diagnostycznej tak światła wyregulowali, że świeciły jak u Ciebie kosman, ;)

miałem tak samo , wymieniłem reflektory ustawiłem je na oko i po jakimś czasie stwierdziłem, że lepiej to zrobić fachowo czyli trzeba na ustawienie podjechać do stacji diagnostycznej ... i tak zrobiłem, efekt :/ ...
za całkiem niedługo ustawiłem sobie sam i jest good :cool: i nawet nikogo nie oślepiam ;)

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:28

ja wytrzymałem do wieczora tego samego dnia :D hehehe a na stacji to i tak ja kręciłem se śrubkami w lampach, a miły pan mówił kiedy zatrzymac :D :hahaha: ;)
stanislaw_ksies - Sro Lis 14, 2007 23:35

Witam.
Nie świeci mi prawe tylne światło postojowe - żarówka dobra, bezpieczniki sprawdzone - czy może być coś w kostce czy kabelkach? Czy może mieć z tym związek fakt, że ostatnio przestał centralny zamek zamykać mi prawe tylne drzwi? [R416Si hatchback]

Brt - Sro Lis 14, 2007 23:39

może gdzieś masa żarówki nie styka?? raczej z centralnym nie ma nic wspólnego.
stanislaw_ksies - Sro Lis 14, 2007 23:46

Brt napisał/a:
może gdzieś masa żarówki nie styka??

Hej Brt!
Znaczy, że blaszka w gnieździe żarówki nie dotyka do blachy żarówki?
Brt napisał/a:
raczej z centralnym nie ma nic wspólnego

A czym to (znaczy nie zamykanie centralnym zamkiem tylko jednych drzwi) może być spowodowane?

maciej - Czw Lis 15, 2007 09:07

Mój mechanik ustawił mi światła ostatnio na swojej ścianie (bo rozbierał reflektory - jakiś palant połamał wszystkie mocowania żarówek przy wymianie) i zrobił to idealnie - na mierniku na stacji diagnostycznej nie było się do czego przyczepić, ale to 30 lat praktyki...
Brt - Czw Lis 15, 2007 09:10

stanislaw_ksies napisał/a:
Znaczy, że blaszka w gnieździe żarówki nie dotyka do blachy żarówki?

no warto to sprawdzic ;)
stanislaw_ksies napisał/a:
A czym to (znaczy nie zamykanie centralnym zamkiem tylko jednych drzwi) może być spowodowane?

uszkodzony siłownik, bo jeśli otwiera, to znaczy, że kable są OK. A jesli też nie otwiera, to może przewody gdzieś są uszkodzone, lub gdzieś brak styku jest. Zacząłbym od wiązki drzwi - karoseria ;)

thef - Pią Lis 16, 2007 21:27

Brt napisał/a:
stanislaw_ksies napisał/a:
A czym to (znaczy nie zamykanie centralnym zamkiem tylko jednych drzwi) może być spowodowane?

uszkodzony siłownik, bo jeśli otwiera, to znaczy, że kable są OK. A jesli też nie otwiera, to może przewody gdzieś są uszkodzone, lub gdzieś brak styku jest. Zacząłbym od wiązki drzwi - karoseria ;)
Może tylko poluzowało się połączenie siłownika z mechanizmem zamka (no chyba, że w roverku jakiś inny patent jest). Trzeba zaglądnąć co pod boczkiem się kryje.
kosman - Sob Lis 17, 2007 19:04

Udało się...sam sobie poustawiałem te światła...trochę się namęczyłem, ale jakoś poradziłem sobie bez pomocy diagnosty...Najlepsze jest jednak to, że przez to ustawianie światełek nie pojechałem na zajęcia, bo mi się tak akumulator rozładował, że nie chciał odpalić nawet...No cóż, coś za coś, ale po podładowaniu wszystko działa jak należy. I jeszcze jedno, zainstalowałem sobie nowe żarówki H7 Osram night breaker, są bardzo dobre...
Pozdrawiam Brt

Brt - Wto Lis 20, 2007 11:13

:brawa: :D