Zobacz temat - [R620] Problem z ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z ogrzewaniem

maG_xx - Sro Lis 14, 2007 21:47
Temat postu: [R620] Problem z ogrzewaniem
Witam , mam problem z ogrzewaniem z roverze 620 Si, zaczeły sie proglemy gdy zalozylem instalacje gazowa , teraz auto paktycznie wogole sie nie nagrzewa, przewody prowadzace do nagrzewnicy sa gorące a w srodku jest tylko bardzo lekki podmuch takiego bardzoe lekko cieplego powioetrza ?? a drugim problemem jest jak zdemontować konsolę środkową ? posiada ktos jakies fotki ??

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

[ Komentarz dodany przez: thef: Sro Lis 14, 2007 23:16 ]
maG_xx, wstydzisz się swojego miejsca zamieszkania ;) ? Proszę, popraw ten profil, bo to troszkę trąci olewaniem, a poza tym jest z błędem :evil:

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:23

co do pierwszej części, to ja bym szybko wracałdo gazowników bo spierd.... robotę. Co do demontażu to o ile wiem, jest sporo rozbierania i chyba ktoś opisywał juz na forum co i jak ;)
giewu - Sro Lis 14, 2007 22:34
Temat postu: Re: [620 Si] problem z ogrzewaniem
maG_xx napisał/a:
... a drugim problemem jest jak zdemontować konsolę środkową ? posiada ktos jakies fotki ?? ...

a mogą być obrazki ;) ?

thef - Sro Lis 14, 2007 23:19

maG_xx napisał/a:
przewody prowadzace do nagrzewnicy sa gorące
A czy te wychodzące też są gorące? Czy Ci gazownicy nie rozbierali Ci przypadkiem konsoli, np. żeby zamontować przycisk do instalacji? Bo może spaprali Ci coś przy pokrętłach i np. nie założyli linki. A jak temperatura silnika? W porządku?
maG_xx - Czw Lis 15, 2007 09:02

thef napisał/a:
maG_xx napisał/a:
przewody prowadzace do nagrzewnicy sa gorące
A czy te wychodzące też są gorące? Czy Ci gazownicy nie rozbierali Ci przypadkiem konsoli, np. żeby zamontować przycisk do instalacji? Bo może spaprali Ci coś przy pokrętłach i np. nie założyli linki. A jak temperatura silnika? W porządku?


temperatura silnika jest ok , tz. musialem wymienic czujnik cos sie zrobiło z tamtym jak zalozyli gaz , wymienilem, na nowy i temperature pokazuje normalnie,ale jak wlaczam nadmuch to wskaźnhik automatycznie idzie do gory jakis 2,3 mm mozeliwe zeby bylo jakis zwarcie ?? jak sprawdzic czy linka nie spadla od ogrzewania ??

maciej - Czw Lis 15, 2007 09:21

Albo źle odpowietrzyli układ po podpięciu parownika...
maG_xx - Czw Lis 15, 2007 09:24

a czy można samemu odpowietrzyc ??
maciej - Czw Lis 15, 2007 09:29

Można - instrukcja w Rave.
maG_xx - Czw Lis 15, 2007 09:43

tym Prave co zajmuje 500 MB ??
i nigdzie nie mozna go scianac :(

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 09:48 ]
thef napisał/a:
maG_xx napisał/a:
przewody prowadzace do nagrzewnicy sa gorące
A czy te wychodzące też są gorące?

te co ida do nagrzewnicy przy scianie grodziowej

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 10:55 ]
jeszcze jest , dopiero zauwazylem ze nie jezeli jest wlaczony nawiew na przednia szybe to grzeje tak w miare ale jak wezme na noki i na szybe i na stodek to wogole tak samo jest jak jest na same nogo np. , czy znajduje sie jakis zaworek w przewodach ktory moze sie nie odwierac do konca ??

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 13:30 ]
giewu napisał/a:
maG_xx napisał/a:
... a drugim problemem jest jak zdemontować konsolę środkową ? posiada ktos jakies fotki ?? ...

a mogą być obrazki ;) ?


czy to jest z rover 620 ??

[ Komentarz dodany przez: thef: Czw Lis 15, 2007 15:32 ]
Na litość, maG, poprawże tego posta bo ciężko zrozumieć ;) (literówki i znaki interpunkcyjne)

bobesh - Czw Lis 15, 2007 15:25

maG_xx napisał/a:
czy znajduje sie jakis zaworek w przewodach ktory moze sie nie odwierac do konca ??



Jest - sterowany linką z konsoli środkowej - i może być zasyfiony i się nie otwierać do końca - u mie tak było.

giewu - Czw Lis 15, 2007 15:32

maG_xx napisał/a:
...czy to jest z rover 620 ??

to obrazek z RAVE z działu dotyczącego R600 (bez wyszczególniania wersji silnika)

thef - Czw Lis 15, 2007 15:36

maG_xx napisał/a:
tym Prave co zajmuje 500 MB ??
i nigdzie nie mozna go scianac :(
A czy Ty kiedykolwiek odwiedziłeś stronę www.roverki.pl ? Najciemniej pod latarnią, co ;) ? Tu masz rave, tylko wybierz ten dla starszych modeli:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
Po ściągnięciu nagraj ten plik, Rave.iso, jako obraz płyty, lub stwórz dla niego napęd wirtualny.

maG_xx - Czw Lis 15, 2007 19:47

thef napisał/a:
maG_xx napisał/a:
tym Prave co zajmuje 500 MB ??
i nigdzie nie mozna go scianac :(
A czy Ty kiedykolwiek odwiedziłeś stronę .

nie , przyznaje sie bez bicia :) dopiero jak zaczolem szukac co sie staloz moim roverkiem (ogrzewaniem) to znalazlem ta stronke :)

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 20:00 ]
thef napisał/a:
maG_xx napisał/a:
tym Prave co zajmuje 500 MB ??
i nigdzie nie mozna go scianac :(
A czy Ty kiedykolwiek odwiedziłeś stronę www.roverki.pl ? Najciemniej pod latarnią, co ;) ? Tu masz rave, tylko wybierz ten dla starszych modeli:
http://www.roverki.pl/mod...es=Technika#30.

niestety link nie dziala :( masz kolego jakis mirror moze ?? Pozdrawiam

sTERYD - Czw Lis 15, 2007 21:16

jakiś mirror jest ;)
http://kfilipowicz.ps.pl/ROVER/Rave.iso
diała napewno, jak nie to daj znać to naprawie ;)

maG_xx - Czw Lis 15, 2007 21:39

dzięki kolego :)
thef - Czw Lis 15, 2007 22:12

maG_xx napisał/a:
niestety link nie dziala :(
Specjalnie sprawdzałem przed wklejeniem linka i działał, nawet do tego zapomniałem anulować zasysanie i ściągnąłem ponad 400MB zanim się zorientowałem ;) .
maG_xx - Pią Lis 16, 2007 12:46

Panowie, jeszcze jedno pytanie odnosnie odpowietrzenia, tylko jeden odpowietrznik jest przy termostacie ??

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 13:15 ]
bobesh napisał/a:
maG_xx napisał/a:
czy znajduje sie jakis zaworek w przewodach ktory moze sie nie odwierac do konca ??



Jest - sterowany linką z konsoli środkowej - i może być zasyfiony i się nie otwierać do końca - u mie tak było.


Nie wiem gdzie odnaleźc ten zaworek w pzewodak w rave jakos nie moge odnaleźc , mozesz pomoc ??

piter34 - Sro Lis 28, 2007 13:06

maG_xx napisał/a:
Panowie, jeszcze jedno pytanie odnosnie odpowietrzenia, tylko jeden odpowietrznik jest przy termostacie ??

Tak