Zobacz temat - [R75] Kontrolka otwartych drzwi- problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka otwartych drzwi- problem

szopek73 - Pią Lis 16, 2007 08:32
Temat postu: [R75] Kontrolka otwartych drzwi- problem
Wczoraj samochód stał na dworze koło 8 godzin a że był mały mróz, deczko przymarzły uszczelki. Wsiadłem do samochodu i przkręciłem kluczyk na grzanie świec i wsio było ok, dopóki nie wsiadł pasażer. Otwierałem i zamykałem jego drzwi kilka razy a kontrolka nie gasła i do tego nie działało zamykanie centralnego od środka. Otwieranie działa, bo pozamykałem ręcznie i otworzyłem klawiszem. Samochód przestał noc w garażu i dziś rano było wszystko ok. Centralnu od środka działał, kontrolka otwartych drzwi paliła się kiedy musiała się palić i problem wrócił po otwarciu drzwi pasażera. Kontolka świeci cały czas a centralny znowu tylko otwiera. Do przedwczoraj było wszystko git, bo nie było mrozu. Z tym mrozem, to tylko moje spostrzeżenie. Co mogę w tej sytuacji zrobić? W dzwiach jest jakiś włącznik sygnalizujący otwarcie drzwi i przymarza? Samochód mam od tygodnia i nie mam pojęcia co i gdzie szukac :bezradny: Jeszcze jedno. Centralny z kluczyka działa w obie strony.
thef - Pią Lis 16, 2007 18:45

Wykręć wyłącznik krańcowy tych drzwi, rozbierz, przeczyść, popraw styk z kablem. Nie wiem jak on wygląda w r75, ale zazwyczaj w samochodach jest montowany albo w okolicach zawiasów drzwi (zapewne okrągły, sprężynujący przycisk), albo, jak np. w 600ce, na słupku środkowym, pod uchem zamka (prostokątny, z ramieniem sprężynującym, poruszającym sie w poziomie).
PHJOWI - Pią Lis 16, 2007 19:22

w r 75 nie ma krańcówki tzn, jest ale realizowana przez zamek drzwi . sprawdz go.

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 19:22 ]
lub wiązkę

thef - Pią Lis 16, 2007 19:27

PHJOWI napisał/a:
w r 75 nie ma krańcówki tzn, jest ale realizowana przez zamek drzwi . sprawdz go.

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 19:22 ]
lub wiązkę

Miło się czegoś nowego dowiedzieć. Czyli pewnie jakiś styk (blaszka) w zamku. Może wystarczy psiknąć jakimś preparatem i pomoże na "odmrożenia" ;)

szopek73 - Sob Lis 17, 2007 10:10

Dzięki, pomogły preparaty na" odmrożenia" :cool: