Zobacz temat - [R600] Uszczelka zaworów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Uszczelka zaworów

sila - Pią Lis 16, 2007 13:06
Temat postu: [R600] Uszczelka zaworów
mam takie pytanko. Czeka mnie wymiana uszczelki zaworów, ale mechanik mówił coś jeszcze o "uszczelkach pod świece". Gdzie coś takiego mogę znaleźć i jakiej firmy brać najlepiej. Jeszcze jedno - czy dużo jest roboty z wymianą takiej uszczelki? Warto zostawiać u mechanika czy robić samemu?
Paul - Pią Lis 16, 2007 13:11

sila napisał/a:
mówił coś jeszcze o "uszczelkach pod świece".

Jakiś bajkopisarz? Nowa świeca ma specjalną podkładkę uszczelniającą i to MUSI wystarczyć :P

marthinez - Pią Lis 16, 2007 16:51

Nigdy nie słyszałem o uszczelkach na świece. Podejrzewam, że jest tak jak mówi Paul.
Co do uszczelki pokrywy zaworów to wymiana jest banalnie prosta.
Napewno sobie poradzisz.
Tak przy okazji wymiany tej uszczelki polecam wyregulować zawory, jeżeli nie były dawno regulowane.
Nawet jeśli nie stukają. To dość ważne w tych silnikach.

sila - Sob Lis 17, 2007 09:45

dzięki za odpowiedź. więc jeżeli mam wyregulować zawory to i tak wizyta u mechanika jest nieunikniona? a może regulacji także sam podołam? :) i ponawiam pytanie odnośnie uszczelki, w skleie znaleźli za 24pln. brac takie cuś czy może coś lepszego (czyt. droższego)?
Tomekk - Sob Lis 17, 2007 09:53

Otóż Panowie zdziwię was, uszczelki pod świece też są ale może mechanik źle się wyraził to są takie gumowe krążki przyklejone do pokrywy zaworów i chodzi o to żeby olej nie chlapał do gniazd na świece. Tu nie chodzi o jakieś uszczelki zakładane na gwint świecy. Co do uszczelki dekla u mnie taka za ok 30 zł. wytrzymuje bez problemu, zero pocenia się.

sila - Sob Lis 17, 2007 11:38

o! dokładnie coś takiego. gdzie je mogę znaleźć bo w sklepie nic na ten temat nie wiedzą.
Tomekk - Sob Lis 17, 2007 13:14

No właśnie z tym jest problem przeważnie to się doszczelnia silikonem bo na prawdę nie wiem gdzie to można kupić
maciej - Sob Lis 17, 2007 13:40

Skontaktuje się z www.tomateam.pl
Na pewno będzie mógł to zamówić z oryginalnego katalogu Rovera lub Hondy.

przemo285 - Nie Lis 18, 2007 20:20

Poszukaj od Hondy dostaniesz napewno , w oryginale 4 sztuki kosztują ok.40 zł. Jeszcze są gumowe uszczelnienia pod nakrętki 5 szt.