Zobacz temat - [Rover 214i 96r.]--> Problem z prędkociomierzem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214i 96r.]--> Problem z prędkociomierzem

2Pac - Sro Lis 21, 2007 13:26
Temat postu: [Rover 214i 96r.]--> Problem z prędkociomierzem
Witam,

Mam problem, który już gdzieś na forum się pojawiał, ale odnośnie innego modelu. Mianowicie nie działa mi prędkościomierz i tym samym nie nabija mi kilometrów w moim Roverku 214i. Nie wiem co jest tego przyczyną. Przyznaje się od razu, że nie jestem mechanikiem i nie znam sie na tym, ale chciałbym uzyskać pomocy od Was! Co mam kupić? co się ewentualnie zepsuło ile to może kosztować. No i podstawowa rzecz (czy w moim Roverku jest linka prędkościomierza czy może czujnik?). Warsztaty jakie odwiedziłem nie bardzo chciały sie zabierać za naprawę nie znajdzie wszy linki. Wszyscy odsyłali mnie do serwisu Rovera. Proszę Was zatem o POMOC!

P.S. Mam jeszcze problem z wycieraczką tylną. Nie działa, po wizycie w warsztacie Panowie powiedzieli mi, że należy wymienić silniczek (spalony). Ku mojemu zdziwieniu czasami uda mi sie uruchomić wycieraczki, ale tylko, gdy odpalam auto. Później przekaźnik już nie reaguje na przekręcanie. Proszę także o odpowiedź i na tego posta.
Pozdrawiam

Paul - Sro Lis 21, 2007 21:33

Cytat:
P.S. Mam jeszcze problem z wycieraczką tylną. Nie działa, po wizycie w warsztacie Panowie powiedzieli mi, że należy wymienić silniczek (spalony). Ku mojemu zdziwieniu czasami uda mi sie uruchomić wycieraczki, ale tylko, gdy odpalam auto. Później przekaźnik już nie reaguje na przekręcanie. Proszę także o odpowiedź i na tego posta.
Pozdrawiam

Poczytaj FAQ Techniczny na www.roverki.pl - tam znajdziesz opis usterki wiązki tylnej klapy. Na 99,99% to jest powód problemu z wycieraczką.

Co do prędkościomierza - użyj funkcji "szukaj". Było sporo na ten temat. Jako frazę wyszukiwania wpisz 'impulsator' :D

Dodaj kwadratowe nawiasy [] w temacie (popatrz na inne tematy)

2Pac - Czw Lis 22, 2007 18:29

Paul napisał/a:
Poczytaj FAQ Techniczny na www.roverki.pl - tam znajdziesz opis usterki wiązki tylnej klapy. Na 99,99% to jest powód problemu z wycieraczką.


Kable w tylnej klapie niby były wszystkie sprawdzane przez mechaników w owym warsztacie. Ale chyba jednak sam tam zaglądnę moim "fachowym" okiem.
Jeśli chodzi o prędkościomierz, to właśnie tego słowa szukałem-->IMPULSATOR. Ile ja sie oszukałem w necie pod hasłem: linka, czujnik i nic!!!. A teraz proszę hasło na allegro i już mam kolesia z towarem:). Mam tylko nadzieje że to będzie to :shock: .
Wielkie dzięki za pomoc. :cool:

Paul - Czw Lis 22, 2007 18:48

2Pac napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc.

Zaniemaco :P :D Cieszę się, że coś pomogłem :)

ezy - Czw Lis 22, 2007 19:15

Jak już dojdzie do wymiany impulsatora to daj znać jakie są przybliżone koszty zabawy. Dobyślam sie, że rozebranie skrzynie nie będzie tanią sprawą.
sTERYD - Czw Lis 22, 2007 23:33

sprawdź jeszcze olej w skrzyni, bo jak go nie ma, albo jest smoła zamiast to czasem się cuda dzieją ;)
piter34 - Pią Lis 30, 2007 17:11

2Pac napisał/a:
Mam tylko nadzieje że to będzie to :shock:

No i co? To był impulsator?

2Pac - Nie Gru 02, 2007 19:42

Z przykrością odpowiadam na pytanie:/ Wymiana impulsatora nie pomogła!!! Moze zna ktos dobry warsztat na podkarpaciu, który bawi sie Roverkami?
przemo285 - Nie Gru 02, 2007 19:56

Proponuję wymontować napęd szybkościomierza podnieść auto na lewarku z jednej strony , kręcąc kołem (na 5 biegu) sprawdzić palcem czy w środku w skrzyni biegów kręci się sam napęd (zdarza się że się ścina)