Zobacz temat - [R416] Wymiana uszczelki pod głowicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wymiana uszczelki pod głowicą

Holbo - Sro Lis 21, 2007 22:00
Temat postu: [R416] Wymiana uszczelki pod głowicą
Proszę o poradę

miesiąc temu wymieniłem wszystkie płyny + pompę wodną
po kilku dniach wystąpiła nieszczelność korka przy zbiorniczku wyrównawczym
zmieniłem korek
po kilku dniach zauważyłem wycieki płynu z chłodnicy
wymieniłem chłodnicę
dziś(tj. kilka dni po wymianie chłodnicy) po przejechaniu paru kilometrów silnik zaczął się dziwnie zachowywać(tj.tracić obroty , biały dym z rury wydechowej) . Mechanik zawyrokował problem z uszczelką pod głowicą.
będzie ją zmieniać i w związku z tym mam dwa pytania:
1. czy mogą wystąpić jakieś problemy przy zmianie uszczelki i planowaniu głowicy o których mój mechanik może nie wiedzieć ( nie jest to servis okołoRoverowy)
2.czy trzeba jeszcze coś sprawdzić by usunąc przyczynę tych kłopotów z układem chłodzenia

z góry dziękuję

piter34 - Sro Lis 21, 2007 22:12

Holbo napisał/a:
1. czy mogą wystąpić jakieś problemy przy zmianie uszczelki i planowaniu głowicy o których mój mechanik może nie wiedzieć ( nie jest to servis okołoRoverowy)

Trzeba sprawdzić, czy głowica jest równa i nie jest gdzieś pęknięta, czy nie ma wżerów, itp.
Trzeba też pamiętać o dokręceniu śrub głowicy prawidłowym momentem i w odpowiedniej kolejności (już były na forum fotki, wklejane z RAVE).

A tak poza tym, to widzę, że z Krakowa jesteś.
Tak dobrze jak tutaj, to nigdzie indziej w Krakowie nie zrobisz...

Aha... pamiętaj, aby kupić NOWY TYP uszczelki (szczegóły w przyklejonym wątku), który dostaniesz np. w serwisie Land Rovera na Wielickiej (pytaj o uszczelkę do LR Freelander 1.8).

Holbo - Sro Lis 21, 2007 23:04

dzięki

[ Dodano: Czw Lis 22, 2007 21:37 ]
Jeszcze raz dziękuję
Prosze jeszcze o jedno
Nie mogę znaleźć tych zdjęć z RAVE, o których pisałeś

Wybacz nowicjuszowi na forum