Zobacz temat - [all diesel]dziwne brzmienie silnika SDi??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all diesel]dziwne brzmienie silnika SDi??

Rover420 - Czw Lis 22, 2007 21:02
Temat postu: [all diesel]dziwne brzmienie silnika SDi??
Witam wszsytkich klubowiczów,
mialem do tej pory problem taki iz od momentu jak zrobilo sie zimno mialem problemy z pierwszym odpaleniem mojego auta ( 2,0 Sdi), dostosowalem sie do porad, wymienilem swiece, bylem na sprawdzeniu kata wtrysku i 2 ekspertow stw ze diagnostyka wychodzi idealnie i nie maja pojecia dlaczego tak sie dzieje (eksperci ;) ) problem nadal byl, od rana krecil i mial problem z odpaleniem jednak jak juz odpalil bylo oki. Zaprowadzilem do czlowieka ktory zajmuje sie tylko dieslami i podobnie diagnostyka wyszla dobrze jednak okazalo sie ze kat wtrysku byl zle ustawiony. Przestawil mi i odpala na cykniecie ALE chodzi jak zaporozec tak jak polonez do tej pory cichutki byl a teraz to poprostu czuje sie jakbym jechal samochodem bez tlumika i owy majster stwierdzil ze to jest poprawne i zwiazane ze zmiana kata jesli chce ustawi mi z powrotem tak jak byl ale bede mial problem z ospalaniem zimna?? CZY TO JEST NORMALNE?? CZY ROVERY WASZE TEZ TAK GLOSNO CHODZA? dla mnie to chore czuje sie jakbym jechal jakims starym dieslem albo stuningowanym dziwakiem :/

[ Komentarz dodany przez: thef: Czw Lis 22, 2007 21:37 ]
Proszę zapoznać się z zasadami kącika i dostosować do nich temat.

piotreq - Pią Lis 23, 2007 10:05

A pracuje glosno jak jest zimny czy caly czas?

Bo to normalne ze jak dieselek zimny to ma troszke inny kat wtrysku i przez to glosniej pracuje.
Jak sie rozgrzeje powinien ucichnac...

mcteusz - Pią Lis 23, 2007 16:53

Tak naprawdę to chyba trzeba by było postawić dwa obok siebie i słuchać bo tak to wszystko zależy od uszów różnych właścicieli.
thef - Pią Lis 23, 2007 17:08

Problemem zarówno złego odpalania jak i głośnej pracy może być źle ustawiony kąt wtrysku. Powinien zawierać się między 2-4 stopniami. Podjedź do kogoś kto ma możliwość odczytu tego kąta za pomocą komputera i niech ustawi Ci w tym przedziale.
Rover420 - Pią Lis 23, 2007 17:15

juz wszystko dziala poprawnie :) okazalo sie ze mechanicy kttorzy robili autko zle wstawili filtr powietrza i tworzyl sie gluchy odglos :) ale juz wszystko dobrze odpala bez problemu i chodzi cichutko jak do tej pory :) pozdrawiam!!
maciej - Pią Lis 23, 2007 17:18

Co nie zmienia faktu, że nie zmieniłeś tematu! :evil:
kolin - Pią Lis 23, 2007 17:37

aaaahhh te fachury :wink: