Zobacz temat - [R420] Szarpie autem i świeci się Check Engine...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Szarpie autem i świeci się Check Engine...

grz3loo - Wto Lis 27, 2007 11:38
Temat postu: [R420] Szarpie autem i świeci się Check Engine...
Ostatnio mialem problemy z odpalaniem samochodu po zimnej nocy, ale juz ten problem rozwiazalem. Jednak (nie wiem czy ma to jakies zwiazek ze soba) od tego czasu kiedy dluzej musialem krecic rozrusznikiem, podczas jazdy szarpie mi samochodem i razem z ustawieniem katu wtrysku problem nie ustapil, wrecz przeciwnie - coraz czasciej mam z tym problemy...
Podczas jazdy szarpie mi samochodem i mruga mi kontrolka check engine. Dzis bardzo czesto mi szarpalo autem i byly tez momenty kiedy nie szarpalo ale swiecila sie przez dluzszy czas kontrolka check engine. Balem sie ze do pracy nie dojade :cry:
Nie sprawdzalem jeszcze kodow gdyz nie mam czasu ta to (praca) ale w sobote sie za to zabiore i dam znac jakie sa efekty. Sprawdze rowniez stan kabli...
Moze ktos mial taki przypadek i oszczedzi moj cenny czas :wink: ? Jak podejrzewacie gdzie moze lezej przyczyna ustertki dajcie znac. Bede wdzieczny za porady.
Pozdrawiam!!

Paul - Wto Lis 27, 2007 11:42

Jak szarpie i mruga 'check', to stawiam na kabelki w okolicy silnika/wtrysków.
grz3loo - Wto Lis 27, 2007 13:01

Sprawdzilem bledy na zlaczu:
Blad 82; Czujnik podniesienia igły wtryskiwacza - uszkodzenie; Przerwa w obwodzie, zwarcie do zasilania, zwarcie do masy, uszkodzony czujnik, uszkodzony CKP, uszkodzony ECM.

Wiec mozliwe ze to cos z przewodami? Zgadza sie?

Brt - Wto Lis 27, 2007 13:06

zgadza sie ;) popatrz na kabelek od pierwszego wtryskiwacza i kostkę od niego ;) tam szukaj problemu ;)
piter34 - Pon Gru 03, 2007 16:01

grz3loo, naprawione już? :lol:
grz3loo - Pią Mar 28, 2008 08:42

Naprawione :) Kostka byla poluzowana...