Zobacz temat - [R400] Nawiew przedniej szyby c.d
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Nawiew przedniej szyby c.d

macenty27 - Sro Lis 28, 2007 00:28
Temat postu: [R400] Nawiew przedniej szyby c.d
Słuchajcie mam ogromny problem.Nie wiem co jest tego powodem ale nie przełącza mi sie nawiew na szybe.Nawet jak przełącze na szyba-nogi nawiew cały czas leci do srodka auta a nie przez te otwory pod szyba.W czasie deszczu nie moge jezdzic bo na przedniej szybie mam mleko.Wymieniłem juz filtr kabinowy na własciwy , umyłem szyby od srodka i na zewnatrz..... posprzatałem w aucie.....A jak to u was wyglada? czy po przełaczeniu na nawiew szyby leci wam powietrze tymi otworami pod sama szyba( wzdłuz szyby) a moze mieliscie kiedys z czyms takim do czynienia???? Nawet klima mi nie pomaga.....

[ Dodano: Sro Lis 28, 2007 01:31 ]
Z moich nowych obserwacji wynika ze nie działa mi chyba poketło od ustawiania nawiewu.Pozostałe dwa pokretła działaja bez zarzutu tzn działa siła nawieiwu oraz ciepło-zimno.A po przekreceniu pokretła ustawien nie ma zadnego efektu.Czy macie jakies pomysły co mogło tam sie popsuc??? kiedys to rozbierałem jak wymieniałem zarówki podswietlenia.Czy mogłem w ten sposob cos rozłączyc?? sa tam jakies kostki lub linki?? Wcale bym sie tym nie przejmował gdyby nie to ze paruje mi szyba czolowa jak juz wczesniej wspominałem i nie ma nawiewu przez te otwory pod szyba.....Jazda w deszcz,jest nie mozliwa.............:( pomocyyyyyyyyy

storm - Sro Lis 28, 2007 09:32

Sprawdź czy linka się nie odpięła.
Paul - Sro Lis 28, 2007 09:40

macenty27 napisał/a:
kiedys to rozbierałem jak wymieniałem zarówki podswietlenia.

No, to musisz rozebrać jeszcze raz :(
macenty27 napisał/a:
Czy mogłem w ten sposob cos rozłączyc??

Na 99% tak, niestety.
macenty27 napisał/a:
sa tam jakies kostki lub linki??

ZTCW to jest cięgno od sterowania klapkami nawiewu. Jak gdzieś się wyczepiło to kicha :(

macenty27 - Sro Lis 28, 2007 13:40

a wiecie moze w ktorym miejscy dokladnie znajduje sie to ciegło? czy jest na wierzchu czy moze jest gdzies schowane i trzeba cos rozbierac??? ....Kazda pomoc na wage złota

[ Dodano: Sro Lis 28, 2007 17:01 ]
Eureka:).Juz wiem co było przyczyną braku regulacji nawiewu.Po rozebraniu srodkowej konsoli okazało sie ze najzwyczajniej w swiecie spadła lina z czpienia od nawiewu.Po wpięciu jej na swoje miejsce nawiew smiga jak dziki.Zastanawiam sie tylko czy to juz bedzie koniec mojej męki z parowaniem szyby czolowej.....Jesli bedzie miał ktos podobny problem służę pomocą