Zobacz temat - [216Si] Komputer, immobilizer.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216Si] Komputer, immobilizer.

patryk214 - Sro Lis 28, 2007 14:49
Temat postu: [216Si] Komputer, immobilizer.
Witam,

mam pytanie do kolegów obeznanych w temacie:

1). Czy komputer ok 214 Si a 216 Si jest taki sam?? Czy mając zamontowany komputer od 1,4 16V w 1,6 16V tracę na mocy i osiągach?

2). Czy mogę wymieniać komputery dowolnie czy każdy ma zakodowany osobno immobilizer?
Jeśli nie to gdzie jest ukryta skrzynka immobilizera.

Na co trzeba uwazac przy wymianie kompa? wystarczy odłaczyc akumulator?

Dzięki z góry za pomoc

[ Komentarz dodany przez: thef: Sro Lis 28, 2007 14:53 ]
Mały retusz tematu.

sTERYD - Sro Lis 28, 2007 14:55

komputer ma inne mapy wtrysku, więc ne będzie pasował

immo jest w komputerze, żeby się odblokowało musi dostać sygnał od centralki alarmu, która jest schowana za radiem.
Najlepiej podmieniać ją razem z komputerem bo inaczej zapłon nie zadziała.

patryk214 - Sro Lis 28, 2007 15:19

Hmm a ja zamontowałem silnik 1,6 16V i chodzi na komputerze od 1,4...

na forum powiedziano ze cały osprzet od 1,4 bedzie pasował, co o tym myslisz?

maciej - Sro Lis 28, 2007 15:28

sTERYD napisał/a:
komputer ma inne mapy wtrysku, więc ne będzie pasował

A nie wystarczy zresetować map?

patryk214 - Sro Lis 28, 2007 15:40

1,6 działa na kompie 1,4 i chodzi super ,pytam z 2ch powodów:

1).to taki czy jak bym zamontował komputer od 1,6 a mam taki to czy nie chodził by lepiej

2). to taki że mam całe 2gie takie auto z którego wyciagnąłem do mojego silnik i niewiem jak posegregowac czesci tzn. czy komputer + sterowanie alarmu + piloty to musi byc całość żeby zadziałało? Czy pilot i ten sterownik alarmu wystarczy zeby w każdym innym Roverku działało z dowolnym komputerem.

ale mieszam hehe ale :bezradny:

PHJOWI - Sro Lis 28, 2007 16:55

sTERYD napisał/a:
komputer ma inne mapy wtrysku, więc ne będzie pasował

immo jest w komputerze, żeby się odblokowało musi dostać sygnał od centralki alarmu, która jest schowana za radiem.
Najlepiej podmieniać ją razem z komputerem bo inaczej zapłon nie zadziała.


centralka w 200 jest nad skrzynką bezpiecznikową czarne pudełko . Musi być taki sam numer jak był,ponieważ nie tylko mapy są w nim zapisane ale także ilość zembów dla koła zamachowego .

sTERYD - Sro Lis 28, 2007 17:47

patryk214 napisał/a:
mam całe 2gie takie auto z którego wyciagnąłem do mojego silnik i niewiem jak posegregowac czesci tzn. czy komputer + sterowanie alarmu + piloty to musi byc całość żeby zadziałało? Czy pilot i ten sterownik alarmu wystarczy zeby w każdym innym Roverku działało z dowolnym komputerem.

musi być wersja pierwsza, czyli komputer, +centralka + piloty (acz te zawsze można testbookiem doprogramować) ;)

patryk214 - Czw Lis 29, 2007 10:02

a średnica przepustnicy, wtryski, silnik krokowy są takie same??

Mam załozony kpl. kolektor dolotowy od 1,4 i działa dobrze ale pytam czy jak załoze od 1,6 to czy czasami niebedzie działał lepiej :wink:

sTERYD - Czw Lis 29, 2007 10:08

takie same
głowica zresztą też :cool:

patryk214 - Czw Lis 29, 2007 11:35

ok dzieki za pomoc
rover220 - Nie Lis 02, 2008 13:35

komputer auta nie ma nic wspólnego z komputerem immo można odłączyc nawet fabryczny prosta robota
sTERYD - Nie Lis 02, 2008 14:07

rover220 napisał/a:
komputer auta nie ma nic wspólnego z komputerem immo można odłączyc nawet fabryczny prosta robota

tu się mylisz... tak na prawdę cały układ blokowania odjazdu znajduje się wewnątrz komputera wtrysku a na zewnątrz jest tylko centralka alarmu...
jeśli do komputera wtrysku nie zostanie podany sygnał z centralki alarmu zostaje załączony układ blokujący (za wyjątkiem awaryjnego wyłączenia układu immo), a więc wyjęcie centralki alarmu można oczywiście wykonać, ale trzeba podać na odpowiednie piny w złączu komputera odpowiedni sygnał, lub wprowadzić kod awaryjny, ale to podziała tylko do pierwszego odłączenia akumulatora :cool:

PHJOWI - Nie Lis 02, 2008 14:11

popieram steryda ecu trzeba czyścić , a jak tam steryd kts się spisuje ?
sTERYD - Nie Lis 02, 2008 14:43

PHJOWI napisał/a:
a jak tam steryd kts się spisuje ?

a dziękuję nie narzekam :cool:
no może poza jednym dłobiazgiem, o który chcialbym się dopytać, ale to na priv :cool:

R-200 - Nie Lis 02, 2008 17:37

Z zielonymi jest różnie. :lol: :lol: :lol:
PHJOWI - Nie Lis 02, 2008 18:59

WIEM r-200 dlatego nówki bym nie kupił , pracuje poza roverkami na cdif 2 jest bardzo dobry.
R-200 - Wto Lis 04, 2008 20:48

Mam, brak mi tylko testbooka. :lol: :lol: :lol: