Zobacz temat - zakupy ebay.com ebay.de
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - zakupy ebay.com ebay.de

dobryziom - Pią Lis 30, 2007 11:05
Temat postu: zakupy ebay.com ebay.de
Prośba i zapytanie do klubowiczów może ktoś z was robi regularne zakupy na zagranicznym ebay'u potrzebuje zakupić parę gratów a nawet nie mam jeszcze założonego konta i druga sprawa jak jest później z transportem opłaca sie to ??
PTE - Sob Gru 01, 2007 22:04

Ja kupowałem dotychczas na amerykańskim i brytyjskim eBayu. W pierwszym przypadku towar wysyłany był z Hongkongu, w drugim - z UK. Konto założyłem na polskim eBayu. Za każdym razem płaciłem PayPalem (polecam). Przesyłki dotarły bez problemu, w przypadku tej z Chin nawet cła nie dołożyli, na kopercie widniała tylko pieczątka UC w W-wie o objęciu procedurą dopuszczenia.
tomq - Nie Gru 02, 2007 12:18
Temat postu: Cła przy kupowaniu na Ebay i Amazon
PTE napisał/a:
Ja kupowałem dotychczas na amerykańskim i brytyjskim eBayu. W pierwszym przypadku towar wysyłany był z Hongkongu, w drugim - z UK. Konto założyłem na polskim eBayu. Za każdym razem płaciłem PayPalem (polecam). Przesyłki dotarły bez problemu, w przypadku tej z Chin nawet cła nie dołożyli, na kopercie widniała tylko pieczątka UC w W-wie o objęciu procedurą dopuszczenia.


To ja mam dodatkowe pytanie, bo muszę w końcu kupić Haynes'a. Kupno na ebay.co.uk wypada o połowę taniej niż na allegro (nie licząc cła).
Muszę też kupić coś innego kupić na amazonie, to zapytam przy okazji.
Kto wie jakie cło naliczają przy przesyłce z:
- amazon.com (książki)
- amazon.com (DVD)
- amazon.co.uk (książki)
- amazon.co.uk (DVD)
- ebay.co.uk (książki)

Trochę tego wylistowałem, ale jeżeli ktoś zna odpowiedź na chociaż jeden z tych punktów, to niech da znać.

Pozdrawiam,
tomq

dobryziom - Nie Gru 02, 2007 13:21

PTE a jak z oplatami ile placiles za paczki??
PTE - Nie Gru 02, 2007 18:58
Temat postu: Re: Cła przy kupowaniu na Ebay i Amazon
:arrow: tomq - hmm, jeśli kupujesz w obrębie UE to cła nie musisz płacić.

Ja swojego Haynesa kupowałem na stronie http://www.haynes.com. Z przesyłką cena wyniosła 26 funtów. Na eBay jest taniej?


:arrow: dobryziom, za przesyłki z UK płaciłem w granicach 1,5 - 2,5 funta, to były drobiazgi, które zmieściły się do małej koperty. Z Hongkongu paczka była już większa (ok 1kg) i tutaj zabuliłem 29 $ (Chińczyk przyciął przynajmniej 50% na faktycznej cenie). Ale przy aktualnej cenie dolara i tak się opłacało :smile:

tomq - Nie Gru 02, 2007 19:41
Temat postu: Re: Cła przy kupowaniu na Ebay i Amazon
PTE napisał/a:
tomq - hmm, jeśli kupujesz w obrębie UE to cła nie musisz płacić.

Ja swojego Haynesa kupowałem na stronie http://www.haynes.com. Z przesyłką cena wyniosła 26 funtów. Na eBay jest taniej?


Na ebay.co.uk widzę kilka ofert "BuyItNow" po 4-5 Ł + (przesyłka) 4,89 Ł = ok. 10 Ł.

Na stronie wydawnictwa nie znalazłem książki dla mojego Rovera :shock: , no chyba że trzeba pogrzebać gdzieś "głębiej" na podstronach, ale 16Ł wolę wydać na inne przyjemności :grin:

Pozdrawiam,
tomq

PTE - Pon Gru 03, 2007 08:36
Temat postu: Re: Cła przy kupowaniu na Ebay i Amazon
tomq napisał/a:

Na stronie wydawnictwa nie znalazłem książki dla mojego Rovera :shock: , no chyba że trzeba pogrzebać gdzieś "głębiej" na podstronach, ale 16Ł wolę wydać na inne przyjemności


Zły link podałem - zamiast www.haynes.com powinno być www.haynes.co.uk. Ksiązka jest pod tym adresem. Jedyne 18,99£ :lol: