Zobacz temat - [ SD 220 '97] -- zawor EGR .... ?? + czarny sadzowaty dym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ SD 220 '97] -- zawor EGR .... ?? + czarny sadzowaty dym

FSEbola - Sob Gru 01, 2007 16:24
Temat postu: [ SD 220 '97] -- zawor EGR .... ?? + czarny sadzowaty dym
_______________________

1. czemu on słuzy ?? ?
2. skad mam wiedziec czy jest sprawny ?? ?

_______________________



i co do drugiej czesci tematu .....:

wynikiem jakiej usterki jest czarny sadzowaty dym z wydechu ?? ? na postoju przy przegazowaniu az czarna sadzowata plame wypala na betonie :/

_______________________

giewu - Sob Gru 01, 2007 20:52
Temat postu: Re: [ SD 220 '97] -- zawor EGR .... ?? + czarny sadzowaty
FSEbola napisał/a:
...1. czemu on słuzy ?? ?

zerknij sobie na TO, później na TO
a najprościej mówiąc to jest odpowiedzialny jakby za powrót spalin z kolektora wydechowego do kolektora ssącego w celu ich lepszego oczyszczenia

chudson - Nie Gru 02, 2007 14:48

Mój teżzostawia czarną plamę jak mu depnę na postoju , jadąć też dymi ale tylko jak wcisne do dechy - płynne dodawanie gazu nie powoduje dymienia .
Brt - Pon Gru 03, 2007 09:27

bo dymienie jest spowodowane zalegajacą sadzą w wydechu i jak gwałtownie dodasz gazu to własnie 'oczyszczasz" wydech i auto "kopci" ;) Przed wymianą wydechu mój też kopcił, po wymianie jak ręką odjął :D
Jak sie nudzisz to wyjmij katalizator, przedmuchaj i poczuj różnicę :P

FSEbola - Pon Gru 03, 2007 16:05

Brt napisał/a:
bo dymienie jest spowodowane zalegajacą sadzą w wydechu i jak gwałtownie dodasz gazu to własnie 'oczyszczasz" wydech i auto "kopci" ;) Przed wymianą wydechu mój też kopcił, po wymianie jak ręką odjął :D
Jak sie nudzisz to wyjmij katalizator, przedmuchaj i poczuj różnicę :P



hehe...to mnie pocieszyles . :lol: .... a juz mi tu cuda niewidy wymyslali...a to ze pompa a to ze zawory leja ..... itepe...itede... choc zawory to zdało by sie sprawdzic :wink:

w kazdym badz razie na wszelki wielki wymienilem filtr paliwa i powietrza ....