Zobacz temat - [R400] Ubywający płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Ubywający płyn chłodniczy

arjo1 - Sob Gru 01, 2007 16:36
Temat postu: [R400] Ubywający płyn chłodniczy
Witam i proszę o poradę. Mam następujący problem którym jest ubywający płyn chłodniczy. Sprawdziłem przewody i złącza nigdzie nie widać żadnych wycieków. W silniku nie przybywa oleju nie widać również śladów płynu na bagnecie. W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest czysty. Nie wiem gdzie szukać dalej.
wolarz - Sob Gru 01, 2007 18:46

Witaj!
Przejrzyj to: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=20478
Oby nie :roll:

skupa - Nie Gru 02, 2007 15:17

Co prawda mam inny roverek, ale miałam te same objawy.
Wycieku nigdzie nie było widać, a płyn znikał gdzieś - za radą dobrych ludków z forum, zanim zaprowadziłam autko do mechanika - zbadałam jeszcze zawartość CO2 w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego - wynik = zero.
Wtedy, również za radą forumowiczów, zdecydowałam z mechanikiem wymienić uszczelkę kolektora ssącego, mimo, że po oględzinach naocznych śladów nie było widać.
Po rozkręceniu okazało się, że było troszkę majonezu w jednej z dziurek - uszczelka została więc wymieniona i teraz testuję autko - a, że minęło dopiero kilka dni od wymiany nie potrafię powiedzieć jeszcze czy pomogło. :grin: :grin: :grin:

mcteusz - Nie Gru 02, 2007 19:13

Ja bym najpierw bardzo dokładnie obejrzał pompę wodną. I wydaje mi się, że tamtędy ma prawo uciekać nie na postoju a tylko w trakcie jazdy. Choć mechanikiem nie jestem...
arjo1 - Sro Sty 02, 2008 18:55

Witam ponownie. Po odkręceniu osłony silnika i jego rozgrzaniu widać wyciek spod pompy wodnej. Myślę że przyczyną problemu może bycz uszczelniacz pod pompą. Po dokładnym sprawdzeniu przedstawię rezultat.
piter34 - Czw Sty 10, 2008 16:23

arjo1 napisał/a:
Po dokładnym sprawdzeniu przedstawię rezultat.

Jaki jest rezultat?

String - Czw Sty 10, 2008 22:08

U mnie także ubywa płynu. Miejsce zlokalizowałem podczas wymiany termostatu. Jest to króciutkie gumowe kolanko łączące silnik z termostatem (wyciek od dołu - zauważyłem miejsce leżąc pod samochodem, odkręcając opaskę z przewodu przy termostacie). Niestety mimo kilkunastominutowych prób od przodu i od dołu nie udało mi się odkręć - efektem czego musiałem zostawić wyciek nienaprawiony. Bańka z płynem chłodzącym w bagażniku i czekam na ocieplenie - wtedy nie popuszczę :twisted: :mrgreen: :mrgreen: