Zobacz temat - [R25 2.0 CDTI'00] dziwne dźwięki. Wspomaganie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 CDTI'00] dziwne dźwięki. Wspomaganie.

sabek - Sob Gru 01, 2007 16:56
Temat postu: [R25 2.0 CDTI'00] dziwne dźwięki. Wspomaganie.
Moim problemem są dźwięki wydobywające się z pod maski silnika. Wymieniłem pękniętą gumową rurkę od wspomagania, która zalała mi przy okazji pasek ( to jest chyba pasek od alternatora, chyba? ).
1 DŹWIĘK:
-gdy dodaję gazu słychać buczenie, myślę, że przyczyną może być ślizganie właśnie tego paska chociaż za bardzo nie znam. Czy jezeli to jest przyczyną należy ten pasek wymienić, czy jest jakiś inny sposób na olej na pasku.
2 DŹWIĘK:
-co jakiś czas na parę sek. słychać tykanie-buczenie po lewej str bliżej szyby. Dźwięk podobny jaki wydaje przekaźnik.

aha, mechanik nie wymienił mi nowego wężyka tylko połączył go w miejscu pęknięcia od wewnątrz metalową tulejką i zacisnął. MOże mieć to wpływ na pracę pompy od wsp. i to ona może wydawać takie dźwięki, czy pompa jest już na wykończeniu w wyniku całkowitego wyciekuoleju.

piter34 - Wto Gru 04, 2007 13:38

Pomoże ktoś koledze? :roll:
Brt - Nie Gru 16, 2007 21:02

ad1. hmm pasek zdjąć i go odtłuścić, następnie wymyć też wszystkie koła pasowe i zobaczyć czy pomoże. Nic innego do głowy mi nie przychodzi :roll:

ad2. po lewej patrząc od przodu auta ?? jesli tak, to stawiam na zawór EGR :D TAK MA BYĆ ;)

Co do łączenia, to mechanik za to odpowiada ;) Trudno ocenić na odległość. ;)