Zobacz temat - [R620] Felgi 17'' 7,5J x17 H2
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Felgi 17'' 7,5J x17 H2

mzganiacz - Pon Gru 03, 2007 15:42
Temat postu: [R620] Felgi 17'' 7,5J x17 H2
mam do kupienia fele o oznaczeniach jak w temacie. oczywiście śruby 114,3. Niestety z tego co mi mówił sprzedający nie ma na nich oznaczenia ET. Nie wiem co znaczy 7,5J i H2. Może ktoś pomoc? Sprzedający mówi ze opony 215 wystają od krawedzi felgi 5mm z każdej strony. Będą pasować do mojej 600?
piter34 - Wto Gru 04, 2007 17:53

7,5J oznaczają szerokość felgi (jest szeroka).

Co do "pasowania" to pasować będą na pewno.
Ważne jest jakiego rozmiaru opony na nie włożysz? :lol:

giewu - Wto Gru 04, 2007 18:45
Temat postu: Re: [R620Si 95 LPG] Felgi 17'' 7,5J x17 H2
mzganiacz napisał/a:
....Nie wiem co znaczy 7,5J i H2. Może ktoś pomoc?...

7,5J jak wspomniał powyżej piter34 to szerokość felgi mierzona w calach (1 cal= 2,54cm)
H2 (ang. double hump - podwójny grzbiet) oznacza felgę przystosowaną do opon bezdętkowych (czyli praktycznie każda jedna dostępna na naszym rynku)

maciej - Wto Gru 04, 2007 19:55

piter34 napisał/a:
Co do "pasowania" to pasować będą na pewno.


A jesteś pewny?
Bo ja nie.
Jak nie znamy ET to mogą wystawać albo być za bardzo schowane...

giewu - Wto Gru 04, 2007 20:23

maciej napisał/a:
piter34 napisał/a:
Co do "pasowania" to pasować będą na pewno.


A jesteś pewny?
Bo ja nie.
Jak nie znamy ET to mogą wystawać albo być za bardzo schowane...

Maciek wyciąłeś Go z kontekstu :twisted:
piter34 napisał/a:
...Ważne jest jakiego rozmiaru opony na nie włożysz? :lol:

piter34 - Wto Gru 04, 2007 23:04

maciej napisał/a:
A jesteś pewny?
Bo ja nie.
Jak nie znamy ET to mogą wystawać albo być za bardzo schowane...

A ja się upieram. Felga będzie pasować. :lol:

maciej - Sro Gru 05, 2007 08:22

Nie rozumiem...
Przecież jak będzie duża różnica ET - felga bedzie wystawać to nie będzie pasować...

piter34 - Sro Gru 05, 2007 10:26

maciej napisał/a:
Przecież jak będzie duża różnica ET - felga bedzie wystawać to nie będzie pasować...

Wszystko zależy od punktu patrzenia. Felgę będzie dało się założyć i to wg mnie oznacza, że pasuje (wiem, pokrętne :mrgreen: ). Na pewno nie będzie wystawać za bardzo, a kwestia obcierania o błotniki/nadkola zależy już tylko od użytych opon.

maciej - Sro Gru 05, 2007 10:30

piter34 napisał/a:
Na pewno nie będzie wystawać za bardzo

Wydaje mi się, że jak będzie bardzo "odsadzona" to najwęższa opona nie pomoże, bo i tak całość będzie wystawać poza obrys błotnika (rant felgi będzie wystawał za obrys błotnika).
Gdyby była za mało "odsadzona" to można zastosować dystanse, ale jeśli jest za bardzo na zewnątrz to nie będzie pasować, bo będzie wystawać za obrys, co przy dużym wyboju spowoduje zniszczenie błotnika i opony - przecież chyba ET charakteryzuje właśnie "głębokość" mocowania felgi, czy się mylę?

piter34 - Sro Gru 05, 2007 14:43

maciej napisał/a:
przecież chyba ET charakteryzuje właśnie "głębokość" mocowania felgi, czy się mylę?

Nie mylisz się.

maciej napisał/a:
ale jeśli jest za bardzo na zewnątrz to nie będzie pasować, bo będzie wystawać za obrys, co przy dużym wyboju spowoduje zniszczenie błotnika i opony

Przekonałeś mnie ;-)