Zobacz temat - [MG ZT] Zdjęcie boczka w drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Zdjęcie boczka w drzwiach

MaReK - Wto Gru 04, 2007 09:42
Temat postu: [MG ZT] Zdjęcie boczka w drzwiach
Witam,

chcę stanąć przed wyzwaniem zdjęcia samemu boczka (drzwi od strony pasazera).
Czy ktos ze zorientowanych moze podpowiedz mi, jak sie do tego zabrac i w jakiej kolejnosci zeby niczego nie polamac i nie pocharatac?

W R200 mialem z tym do czynienia prawie co tydzien wiec juz wiem, a tu nie wiem zupelnie nic ;)

thef - Wto Gru 04, 2007 09:47

Nawiasy, MaRecKi, nawiasy :hahaha:

Oj leniwcu ;) :
[ Dodano: Wto Gru 04, 2007 09:49 ]
mignone napisał/a:
Ja przy podobnych objawach doktoryzowałam się ze ściągania osłonek drzwi. W moim przypadku szyba zsunęła się z prowadnicy.
Sposób ściągnięcia osłonki jest bardzo prosty - najpierw kalmka (trzeba lekko podważyć zewnętrzną obudowę i odkręcić. Wsadzając rękę w otwór po klamce (żeby przytrzymać listwę) trzeba delikatnie podważyć sterowniczek otwierania szyb, wyciągnąć go równie delikatnie a nastepnie włożyć do powstałego otworu. Cała reszta jest na tzw. wcisk - więc najlepiej podważyć lekko u dołu i powoli od góry do dołu listwę odgiąć (dzyndzelek zamknięcia drzwi może jedynie przeszkadzać, ale na czas zdejmowania obudowy można przestawić zamek np. śrubokrętem w pozycję "zamkniętą" i kląć na wyjący alarm :) ). Z odrywaniem listwy radzę ostrożnie, mocowania lubią się "wyrabiać" i listwa potem odchodzi przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami. Nie jestem pewna, ale chyba u dołu jest przymocowana za pomocą dwóch śrubek, które oczywiście trzeba odkręcić przed zdejmowaniem osłony :)
Moje wyjaśnienie może być nie do końca precyzyjne, ponieważ robiłam to już jakiś czas temu, ale mniej więcej tak to się przedstawia...
Powodzenia :)

PHJOWI - Wto Gru 04, 2007 09:54

zaczni od zdjęcia klamki, potem zaczni podwarzać tapicerkę od dołu ostrożnie jak będziesz miał dół podwarzony to walni ręką od dołu ku górze i tapicerka wyjdzie.
MaReK - Wto Gru 04, 2007 09:54

Juz poprawilem.
Ten opis jest dla mnie nie zrozumialy ;)
Potrzebuje w punktach i na co zwracac uwage ;)

[ Dodano: Wto Gru 04, 2007 09:59 ]
PHJOWI napisał/a:
zaczni od zdjęcia klamki, potem zaczni podwarzać tapicerkę od dołu ostrożnie jak będziesz miał dół podwarzony to walni ręką od dołu ku górze i tapicerka wyjdzie.

O to cenna informacja, ale czy on sie trzyma na jednej srubce? Nie musze rozbrajac chwytaka do zamykania drzwi (jak w R200)? Ile to ma srubek i gdzie... jest zimno i moje ogledziny mogly nie byc dokladne ;) Ale wiecie, jak juz pojde to chce miec baze wiedzy ogromna na ten temat, dlatego musze poznac wszystkie tajniki ;)

Dzieki.

PHJOWI - Wto Gru 04, 2007 10:05

tak czyma się na jednej srubce jest pod małą zaślepką we wnęce klamki. żeby wyciągnąć cały element czyli klamkę trzeba ją odkręcić potem przesunąć w lewo ku drzwiom pasażera, następnie pociągnąć do siebie i powinna wyjsć
Marian_K - Wto Gru 04, 2007 10:16

MaReK napisał/a:
Potrzebuje w punktach
No to masz w punktach:
1. odkręcasz nawiew powietrza - 1 wkręt
2. odkręcasz klamkę - 1 wkręt za plastikową zaślepką
3. podważasz nożem regulator szyb i lusterek, wysuwasz go, odpinasz złącza elektryczne
4. rozpinasz zatrzaski dookoła tapicerki (załącznik - kolor zielony)
5. zsuwasz tapicerkę do góry - z mocowania rączki (załącznik - kolor czerwony), jednocześnie odciągając dolne zatrzaski od drzwi

Zatrzaski są strasznie mocne, i z reguły któryś "pada", więc trzeba będzie dokupić "zamienniki" w motoryzacyjnym u pana Józia.
Pierwszy raz jest kłopotliwy - następne zdjęcie tapicerki zajmie Ci ok 5 minut :-)

Jakby co to pytaj, albo przyjeżdżaj do mnie do Siedlec - służę pomocą. Niestety trochę wolnego będę miała dopiero po nowym roku, bo na razie to i na forum nie bardzo mam czas :-( .

Pozdrawiam!

Planuję wybrać się na Bemowo w najbliższą niedzielę, ale na razie nie mówię głośno, bo z planami to różnie u mnie bywa ... niestety :-(

[ Dodano: Wto Gru 04, 2007 10:17 ]
W sumie to możesz podjechać do mnie do pracy - przecież to rzut beretem od Ciebie, ale na powietrzu to trochę chłodno teraz coś robić ...

MaReK - Wto Gru 04, 2007 10:20

O ja pierdziu ...

No dzieki Marianek... jak czegos nie spiernicze to bedzie dobrze ;)
Za 1.5h zabieram sie za robote - bede to robil na dworzu bo nie mam gdzie indziej ;)

W watku nizej lub wyzej napisalem o moim problemie z zamkiem, moze ktos cos wie ;)

[ Dodano: Wto Gru 04, 2007 10:33 ]
JOWI wlasnie doczytalem twoj post. Rowniez dzieki, zobaczymy co sie bedzie dzialo ;D

trawis25 - Sro Sie 20, 2008 15:12
Temat postu: [R75] Tapicerka - demontaż boczka drzwi
witam
Jak zdjac boczek w r75,nie wiem jak sie do tego zabrac,podobno pekaja jakies wciski?

sknerko - Sro Sie 20, 2008 15:21

odkręcić wszystkie śruby potem odciągnąć do siebie brzeg żeby plastikowe kołki wyszły a potem lekko do góry i do siebie i schodzi elegancko bez uszkodzeń
wszystkie punkty zaznaczone, z tych zaznaczonych na czerwono trzeba zdjąć unosząc do góry i brakuje zaznaczonej śrubki w klamce.

trawis25 - Sob Sie 30, 2008 09:22
Temat postu: [R75] Tapicerka
1)Jak zdjac boczek w R75?odkrecilem 2 sróbki i co dalej,jak zdjac klamke? 2)skad sie bierze rave do R75?
danielsonicl - Sob Sie 30, 2008 09:30

Patrz tu jeżeli masz auto po2003r.Jeżeli starsze to tu
trawis25 - Sob Sie 30, 2008 09:43

troche dlugo sie sciaga ze 2 godz ale poczekam
blazi - Sob Sie 30, 2008 11:20

A jak mam rocznik 2003?? (to ten drugi plik? rave_nowy.iso?)
trawis25 - Sob Sie 30, 2008 12:18
Temat postu: [R75] Boczek
czy ktos wie jak zdjac boczek w R75?
Zukowaty - Sob Sie 30, 2008 12:25

odkrecasz sruby i sciagasz na sile.Jest zakladany za wciski.Jak juz Ci troche odejdzie to odpinasz od tylu linke otwierania od srodka.Nie napisales ktory boczek.Przednie maja chyba 2 sruby a tylni 1
Zukowaty - Sob Sie 30, 2008 12:26

Nowy rave jest do R75 po liftingu.
trawis25 - Sob Sie 30, 2008 12:30

przedni od pasazera,trzeba zdjac klamke najpierw?
Zukowaty - Sob Sie 30, 2008 12:51

Nie musisz zdjemowac klamki.Odkrec ja tylko to wyjdzie Ci tylem jak nie chcesz zostawiac jej w boczku.Nie zdejmuj tej chromowanej obwodki bo polamiesz najprawdopodobniej zaczepy.Nie pamietam juz dokladnie ale jak odkrecisz 1 srube w klamce to powinna wyjsc od tylu jak boczek "wyrwiesz" z drzwi.Sa wciski dookola i metalowy duzy wcisk za podlokietnikiem i jego pozniej ciezko wcisnac....trza walic w podlokietnik :P
trawis25 - Sob Sie 30, 2008 12:53

ok to ide sie pomeczyc
Zukowaty - Sob Sie 30, 2008 12:54

Powodzenia :P
argail - Sob Sie 30, 2008 13:39
Temat postu: Re: [R75]boczek
trawis25 napisał/a:
czy ktos wie jak zdjac boczek w R75?

Delikatnie odkroić od żeberek, pilnując żeby tłuszcz nie zachlapał tapicerki - przy pracy na świeżym mięsie sugeruję wyłożyć wnętrze folią (uwaga na krew).




ps.przepraszam - nie mogłem się powstrzymać ;))))

se7en86 - Sob Sie 30, 2008 15:31

jak odpalić ten rave ? kiedyś ściągałem i nie moglem uruchomić, chociaż uruchomiałem przez deamon tools, można jakas podpowiedz ?
blazi - Sob Sie 30, 2008 16:23

zgraj na płytkę jako CD IMAGE, potem zmień datę w kompie na rok np. 2001 i wszystko śmiga jak ta la la. :)
arkads - Pon Maj 17, 2010 17:33

Mam podobne pytanie więc podepnę się do tego wątku.

Dotyczy Rover 75 wersja po liftingu (ostatni produkowany model). Czy w celu cieniowania drzwi (pomalowanie) do czego konieczne jest zdjęcie tapicerki drzwi, musi nastąpić jej uszkodzenie? Mam wątpliwość ponieważ warsztat wycenia mi koszt tapicerki drzwi jako materiał, a ja uważam, że nie slusznie.

Aragorn - Pon Maj 17, 2010 20:57

arkads napisał/a:
Mam podobne pytanie więc podepnę się do tego wątku.

Dotyczy Rover 75 wersja po liftingu (ostatni produkowany model). Czy w celu cieniowania drzwi (pomalowanie) do czego konieczne jest zdjęcie tapicerki drzwi, musi nastąpić jej uszkodzenie? Mam wątpliwość ponieważ warsztat wycenia mi koszt tapicerki drzwi jako materiał, a ja uważam, że nie slusznie.


oj jak w takich warsztatach będziesz robił naprawy to zbankrutujesz ;-) zdejmować boczek z drzwi można wielokrotnie najwyżej pęknie jakiś klips (cena około 2 zł sztuka) może im chodzi o folię która jest pod boczkiem, bo nie mam pojęcia jak można boczek uszkodzić, no chyba że chcą go demontować łomem :-)

dukat11 - Pon Maj 17, 2010 21:05

arkads napisał/a:
Dotyczy Rover 75 wersja po liftingu (ostatni produkowany model). Czy w celu cieniowania drzwi (pomalowanie) do czego konieczne jest zdjęcie tapicerki drzwi, musi nastąpić jej uszkodzenie? Mam wątpliwość ponieważ warsztat wycenia mi koszt tapicerki drzwi jako materiał, a ja uważam, że nie slusznie.


Chcą cieniować czy malować. Do malowania jak chcesz zrobić dobrze to wybebeszasz drzwi całkowicie ale do cieniowania w celu wyrównania koloru pierwsze słyczę aby ktoś się bawił z demontażem.

arkads - Czw Maj 27, 2010 22:50

Tylko wyrównanie koloru, dlatego też mnie to zdziwilo. Uznaje że to pomyłka zakładu ale musiałem się upewnić.
Ale jeszcze na 100% czy jesteście pewni, że przy tapicerce w R 75 ze skórą (w sumie jest tam na drzwiach jakiś welur czy coś podobnego) przy prawidłowym demontażu nie uszkadza się tapicerki?

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 22:50 ]
Widać, że goście kombinują. Usunęli "omyłkową" tapicerkę ale teraz mam inny kurs przeliczeniowy Euro. Chyba powinni mi policzyć z kursu z dnia zakupu, a nie z dnia ponownej kalkulacji.

marcel111 - Sro Lis 21, 2012 13:58

Witam,
Gdzie można kupić zatrzaski do boczów drzwi w Lublinie ?, po zdemontowaniu uszkodziłem zatrzaski

[ Dodano: Sro Lis 21, 2012 13:58 ]
marcel111,

Pieta - Sro Lis 21, 2012 13:58

Nie wiem gdzie w Lublinie ale to są standardowe spinki dostępne w każdym lepszym sklepie moto
na allegro http://allegro.pl/spinka-...2784128852.html
Takie spinki powinien mieć na stanie każdy szanujący się zakład lakierniczy lub demontażu. Jak nie maja to uciekaj od nich. Zawsze można coś połamać i trzeba mieć takie spinki na stanie.

marcel111 - Sro Lis 21, 2012 14:04

Dzięki, będą pasowały do Rovera 75 ?
Pieta - Sro Lis 21, 2012 14:09

Będą, sam używam takich
pazdzi0h - Sro Lis 21, 2012 15:26

wez jedna i podjedz do sklepu motoryzacyjnego, ja kupilem bodajze od skody favorit :D
marcel111 - Sro Lis 21, 2012 16:02

ok, jestem nowym użytkownikiem i nie jestem jeszcze zorientowany gdzie szukać bo chciałbym jeszcze wymienić uszczelkę od kierowcy w karoserii ,,.....
dzieju - Sro Lis 21, 2012 16:49

Zadzwon do P. Adama 530 068 868 u niego kupisz uzywane uszczelki oryginalne w bdb stanie .

Ewentualnie nowe w Tomateam - 603 121 772

I powiedz jaki ty masz problem z ta uszczelka ? skoro one sa na wcisk ? wyjac jest bardzo latwo .

Jak jestes nowy tyle co po zakupie to skup sie na zamkach przed mrozami :D

Czy wszystkie dzialaja prawidlowo i nasmaruj .

stee-zoo - Pon Paź 09, 2017 22:49

↑Witam...
Pare dni temu tez dopadł mnie problem z zamkiem,dokładnie prawy przód.
Zaczeło sie ze zamek nie zamykał i nie otwierał drzwi.Na drógi dzien drzwi sie zaczeły zamykac z pilota i przyciskiem w tunelu srodkowym.
Dzis kupiłem uzywany ze szrotu, rozebrałem boczek zamieniłem zamki i nic czuć ze coś tam delikatnie sie rusza, ale nie ma reakcji na cynglu ktory pokazuje otwarcie i zamkniecie drzwi,nie otwiera i nie zamyka drzwi.
Ten moj chociaz zamyka drzwi i ten cygiel chowa sie w boczek.
W moim starym zamku w tym momencie porusz sie element zaznaczony na zielono,w przod i tył.
Zastanawiam sie czy ta zebatka zaznaczona na czerwono ma jakis wpływ ze zamek nie otwiera sie(przestawiałem ja i nie było zadnej róznicy)sadze ze jest to zapadka od kluczyka
Moim zdaniem padł silniczek zaznaczony na niebiesko ktory otwiera zamek ta zapadką pod czerwonym zaznaczeniem.
Poprawcie mnie jesli sie myle?
Jeszcze jedna zastanawiajaca mnie sprawa,moj zamek zamyka sie tylko z pilota nie zamyka sie i nie otwiera sie przyciskiem przy lewarku zmiany biegow.
Zastanawiam sie czy komputer cos zglupiał? Mozliwe jest cos takiego?
Po podlaczeniu pod kompa powinno pokazac jakis bład związany z problemem z zamkiem?
Mam stary zamek z dzialającym jednym silniczkiem jak myslicie spróbowac zmienic ten zaznaczony na niebiesko,który tak jak mi sie zdaje nie działa?
Co o tym myslicie.?

sknerko - Wto Paź 10, 2017 08:13

jeżeli masz sprawny ten sam silniczek to podmień ale jak ten drugi to niestety ale one się różnią minimalnie.
Najlepiej kupić jakikolwiek sprawny zamek i wymienić silniczki. Reszta raczej jest dobra chyba że jakoś poprzestawiałeś dźwignie. (ale to wzorem zakupionego jesteś w stanie odtworzyć)

stee-zoo - Wto Paź 10, 2017 10:28

Ok.
Czyli jesli chodzi o zamiane silniczka to musi byc taki sam od innego zamka .
Mam dwa stare zamki ktore tez wymienialem po kupnie Roverka bede musial sprawdzic jak z silniczkami w nich. A kwestia sprawdzenia samych silniczkow polega na podlaczeniu ich pod zasilacz 12voltowy po ich wyjeciu tak?

longer86 - Wto Paź 10, 2017 10:54

nawet jak poprzestawiał dzwignie to po otwarciu i zamknięciu zamka pilotem wrócą na swoje własciwe miejsce
sknerko - Wto Paź 10, 2017 12:21

stee-zoo napisał/a:
samych silniczków polega na podłączeniu ich pod zasilacz 12voltowy po ich wyjęciu tak?
Generalnie tak ale najlepiej sprawdzić w zamku podłączając go do wtyki i sprawdzając działanie bo silniczek może kręcić na 12V a nie mieć siły obrócić się w zamku