Zobacz temat - [R111] Naciągnięcie linki hamulca ręcznego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R111] Naciągnięcie linki hamulca ręcznego.

tomq - Nie Gru 02, 2007 12:49
Temat postu: [R111] Naciągnięcie linki hamulca ręcznego.
Tomi_114 napisał/a:
...Co do hamulca to są dwa sposoby. Albo naciągniecie linki obok dźwigni między fotelami albo podstawienie szczęk. Mechanizm podstawiania szczek jest w bębnie ale dostęp do niego jest od zewnątrz. To ta kwadratowa śruba na górze bębna...

Cześć.
Czeka mnie przegląd techniczny rovera. Zapewne jak zwykle będą problemy z hamulcem ręcznym i jak co roku trzeba mocniej naciągnąć tą cholerną linkę. Podobno ten "typ" (R100) tak ma. Szukałem na stronie klubowej - w technicznym faq'u, ale nie znalazłem. To zapytam tutaj :
Czy da się to zrobić bez wjeżdżania na kanał?
Porozkręcać "coś" między fotelami zapewne można bez wielkich problemów, ale to "podstawianie szczęk"? Tomi_114 pisał, że dostęp jest od zewnątrz - "śruba na górze bębna". Czy można to zrobić w warunkach "polowych" (np. na parkingu)? :wink:

Pozdrawiam,
tomq

7Tomi - Nie Gru 02, 2007 13:07
Temat postu: Re: [R111 96r] Naciągnięcie linki hamulca ręcznego.
tomq napisał/a:
Czy można to zrobić w warunkach "polowych" (np. na parkingu)? :wink:

Pozdrawiam,
tomq


Da sie ale będzie ciężko bo te mechanizmy się zacierają. Proponuje przed przeglądem zdjąc będny, wyciągnąć szczęki mechanizmy ze środka. Założyć bębny a to co wyciąhnięte zabrac do domu :d i przeczyścić i rozruszać a później założyć. Jeśli ręczny Ci sie blokuje to będzie albo zatarty mechanizm albo sprawa grubsza czyli zatarta linka :/
Fotki hamulca były w tym poście: http://www.roverki.pl/for...p=111830#111830

SHOOVAR - Nie Mar 07, 2010 21:03

Wykorzystam ten temat... Przepraszam, ale czy wie może ktośgdzie mogę dostać linkę do ręcznego?? Warsztaciarze liczą sobie jak za zborze za produkt, nie wspominając o wymianie, a po drugie, czy aby zamontować cały mechanizm trzeba demontować układ wydechowy??
Dzięki

thef - Nie Mar 07, 2010 21:25

Oryginał np. tu:
http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1178