Zobacz temat - [R620] Bardzo głośne skrzypienie przedniego koła !!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Bardzo głośne skrzypienie przedniego koła !!

Leevy - Czw Gru 06, 2007 22:20
Temat postu: [R620] Bardzo głośne skrzypienie przedniego koła !!
Witam Wszystkich Serdecznie !!
Pojawił się dość poważny problem :/ Przy skręcaniu kierownicą przeważnie w lewą stronę strasznie głośno skrzypi ( jak stare wrota stodoły babci Genowefy ) lewe koło :/ . Byłem u mechanika wszystko posprawdzał i nie wie co to jest ;( posmarował wszystkie elementy i nadal skrzypi. Jak auto było na podnośniku to wszystko było ok i nic nie skrzypiało, a jak juz było na ziemi to to samo bylo straszne skrzypienie ehh.. aha no i powiedział że do wymiany lewy przegub, ale jeździlem z tym wczesniej i bylo cicho tylko zgrzyt przy gwałtowny ruszaniu, a teraz to jest wstyd wyjechać bo tak strasznie głośno skrzypi. Aha dzień wczesniej bylem u mechanika i na szybko posmarowal elementy wachacza WD-40 i na pare godzin byla cisza !! A teraz znowu smarował i nic nie pomogło nawet gorzej jest teraz :( Co robić !! !!!!!! RATUNKU !! !!! Dziekuję za wszelką pomoc !!

PHJOWI - Czw Gru 06, 2007 22:37

sprawdz miejsce gdzie się mocuje amortyzatory , w komorze może tam się coś zapiekło i skrzypi
maciej - Pią Gru 07, 2007 10:47

W R800 skrzypiało mi jak się jeden ze sworzni "kończył".
rovero - Pią Gru 07, 2007 11:05

Tak jak sugeruje PHJOWI sprawdź łożysko do którego mocowany jest amortyzator.. Ale ten przegub to musisz wymienić bo Ci się rozleci.. A tak poza tym jak coś się zaczyna dziać choćby z przegubem top trzeba reagować bo to jest jak próchnica.. Bardzo szybko się roznosi na inne elementy
Brt - Pią Gru 07, 2007 11:51

u kumpla w xarze też się okazało, że powodem skrzypienia był kończący sieswożeń wahacza .
U mnie wczoraj zaczęło skrzypieć :ups: ://

Leevy - Sob Gru 08, 2007 07:46

Chciałem wam podziękować za wszelkie rady bardzo serdecznie !! !
Mechanik rozebrał wsztystko jak się należy posprawdzał i powiedział że jest ok wszytkie tuleje i wachacze i elementy gumowe są dobre !! ! a nadal piszczało okropnie :( i nagle wpadł na pomysł zprawdzenia hamulców !! Bingo !! ZACISK Poprzedni własciciel założył lekko większe klocki ( tak mówił mechanik ) czy jakoś nie dopasowane i coś się przekręciło coś tam pomajstrował i już spokój cisza :) udało się.
Chcę wymienić te klocki bo podobno są za twarde do TARCZY :/
JAkiej firmy proponujecie kupić klocki !! !!
Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za porady !! !

rovero - Sob Gru 08, 2007 14:02

Leevy napisał/a:
JAkiej firmy proponujecie kupić klocki !! !!


Poszukaj w archiwum.. temat był wielokrotnie poruszany :)

piter34 - Pon Gru 10, 2007 10:57

Leevy napisał/a:
JAkiej firmy proponujecie kupić klocki !! !!

ATE