Zobacz temat - [R75] Automatyczne domykanie szyb
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Automatyczne domykanie szyb

mmal2 - Czw Gru 06, 2007 23:41
Temat postu: [R75] Automatyczne domykanie szyb
W moim roverku nie domykają się automatycznie szyby po zamknięciu drzwi. Czy ta funkcja występuje w Roverze 75?
PHJOWI - Czw Gru 06, 2007 23:44

nie ma takiej opcji.
Kruchy - Pią Gru 07, 2007 02:48

Jezeli komp jest ten sam co w MG ZT to jest taka opcja :)
Nie dziala z pilota :???: tylko po przekreceniu i przytrzymaniu kluczyka w drzwiach. Oczywiscie funkcja musi byc aktywna w kompie.
Testowalismy w ta niedziele na MaReK'owym.

andrzejziom - Pią Gru 07, 2007 07:18

A jest taka mozliwosc w R620 .. ?? kiedys czytalem na allegro koles sprzedawal 600 po tuningu i mial automatyczne domykanie szyb ??
sTERYD - Pią Gru 07, 2007 10:17

można dokupić na alegro :cool:
piter34 - Pią Gru 07, 2007 11:20

PHJOWI napisał/a:
nie ma takiej opcji.

Kruchy napisał/a:
Jezeli komp jest ten sam co w MG ZT to jest taka opcja :)

PHJOWI pewnie chodziło o to, że nie ma opcji automatycznego zamykania po zamknięciu drzwi.

Jak sam napisałeś, trzeba ręcznie kluczykiem ;-)

Kruchy - Pią Gru 07, 2007 11:49

piter34 napisał/a:
Jak sam napisałeś, trzeba ręcznie kluczykiem


Przez automatyczne rozumiem nie uzywanie przycisku od zamykania poszczegolnych szyb :P

PHJOWI - Pią Gru 07, 2007 11:54

ręcznie to tak idzie , ale nie że się same po zamknięciu dociągają
thef - Pią Gru 07, 2007 12:21

andrzejziom napisał/a:
A jest taka mozliwosc w R620 .. ?? kiedys czytalem na allegro koles sprzedawal 600 po tuningu i mial automatyczne domykanie szyb ??
W oryginale coś takiego występowało jako opcja, ale w accordzie (tak wynika z rover rave - domykanie tylko z kluczyka). Czy było coś takiego w opcji rovera 600? :hmm: nikt na forum (przynajmniej z tych co próbowali) nic takiego u siebie nie stwierdził. Na pewno potrzebna jest centralka do tego, która powinna się znajdować w okolicach fotela pasażera.
andrzejziom - Pią Gru 07, 2007 13:31

thef napisał/a:
Na pewno potrzebna jest centralka do tego, która powinna się znajdować w okolicach fotela pasażera.
Czy w kazdym modelu jest taka centralka ?? ? wlasnie lukalem na allegro mozna dokupic ten myk aby podlaczyc i miec domykanie na kluczyk ....
thef - Pią Gru 07, 2007 16:42

andrzejziom napisał/a:
A w twoim modelu jest taka centralka wlasnie lukalem na allegro mozna dokupic takowa ...
Tak to napisałeś, że nie kumam ;) . Dokupić zapewne można, to rozumiem. Dodaj jeszcze pytajnik lub kropkę do pierwszej części, to będę wiedział wszystko ;) .
lukasz17 - Sob Gru 08, 2007 10:41

Witam!czy w R420 SDI 97r ,była tez taka opcja domykania szyb??a może ktoś ma coś takiego założonego w sswojej 400??
thef - Sob Gru 08, 2007 13:09

andrzejziom napisał/a:
Czy w kazdym modelu jest taka centralka ??
Niestety nie. Nawet jestem skłonny twierdzić, że taką centralkę posiadają tylko niektóre accordy, zatem dla roverka pozostaje chyba tylko opcja dokupienia.
andrzejziom - Sob Gru 08, 2007 19:12

acha , wiec coś takiego bedzie pasowac http://allegro.pl/item280...sklep_lodz.html ?? ?
Brt - Sob Gru 08, 2007 22:14

tak, kwestia tylko właściwego założenia ;)
andrzejziom - Nie Gru 09, 2007 07:59

Brt napisał/a:
tak, kwestia tylko właściwego założenia ;)

A jeszcze gdzie znajduja sie przewody aby podpiac to, pod siedzeniem pasazera ... ??

Brt - Nie Gru 09, 2007 09:26

uuu niestety nie mam pojęcia. Myślę, że gdzieś w okolicy guzików od szyb, czyli tunel środkowy.
andrzejziom - Pon Gru 10, 2007 14:23

moze rave pomoze ..... jakby ktos wiedzial to niech napisze pozdroo
sobierw - Pon Lis 18, 2013 10:23

U mnie w drzwiach kierowcy był zamek od anglika czyli nie reagował na kluczy.
Wymieniłem zamek (Mariusz w BritishCars) i domykanie jest - raczej jest.

Jeżeli z otworzysz drzwi / zamki z kluczyka to przytrzymując dłużej kluczyk powoduje otworzenie szyb i szyberdachu, a zamykając zamkek centralny z kluczyka i przytrzymują dłużej następuje domknięcie szyb i szyberdachu.

I tak to powinno wyglądać jednakże po jednym dniu radości z systemu domykania pojawił się problem :( :( :(

okno kierowcy otwiera się bez problemu - po przyciśnięciu przełącznika zamykania/otwierania szyba zjeżdża w dół ale nie chce się zamknąć.

szarpie po 10 mm w górę, trzeba trzymać przełącznik, słychać przekaźnik pod deską i bardzo powoli zamyka się szyba.

PROSZĘ O POMOC co mogę w tej sprawi zrobić?
czy problem to zamek, czy podąłczenie, a może coś jeszcze innego.

POMOCY.

MaReK - Pon Lis 18, 2013 10:31

sobierw napisał/a:
PROSZĘ O POMOC co mogę w tej sprawi zrobić?

Wyłączyć opcję podnoszenia szyby jednoklikiem, lub sprawdzić czujnik ANTI-TRAP, który albo się odłączył, przerwał obwód, albo zwyczajnie padł.

MatiNitro - Pon Lis 18, 2013 13:10

u mnie jak raz na jakiś czas szyba zaczyna się zamykać na raty, to pomaga pociągnięcie do góry przez kilka sekund na zapłonie, przy zamkniętej już szybie, przycisku szyb przednich. Gdzieś to na forum wyczytałem i przyznam że pomaga ;)
MaReK - Pon Lis 18, 2013 13:20

MatiNitro napisał/a:
Gdzieś to na forum wyczytałem i przyznam że pomaga ;)

Bo szyba będzie się dociskać do uszczelki, zanim opór zostanie wykryty i BCU odetnie prąd. W owej uszczelce znajduje się czujnik być może dlatego czasami pomaga. W każdym razie BCU nie dostaje z niego sygnału i przechodzi w tryb awaryjny. Zrobione jest to ze względów bezpieczeństwa. Żeby komuś łba nie ucięło ;)

sobierw - Pon Lis 18, 2013 13:32

MaReKu super - dzięki tylko:
a) jak wyłączyć opcję podnoszenia szyby jednoklikiem?
b) jak / gdzie sprawdzić czujnik Anti-trap?

czy przerwanie odbwodu lub odłączenie może być spowodowane tym że był zdejmowany boczek i montowany zamek europ-a przez Mariusza?
jeżeli padł czujnik to gdzi go szukać - czy u Adasia?

Z góry za pomoc dziękuję.

MaReK - Pon Lis 18, 2013 14:28

sobierw napisał/a:
MaReKu super - dzięki tylko:
a) jak wyłączyć opcję podnoszenia szyby jednoklikiem?
b) jak / gdzie sprawdzić czujnik Anti-trap?

Spoko.
a. w BritishCars.pl (sesja na T4)
b. w BritishCars.pl :)

sobierw napisał/a:
czy przerwanie odbwodu lub odłączenie może być spowodowane tym że był zdejmowany boczek i montowany zamek europ-a przez Mariusza?

Nie sądzę, chyba, że niechcący ręką przewodzik się zaczepił. Trzeba zdjąć boczek i sprawdzić ew. A jeśli padł, to wziąć całą listwę od Adasia.

Pozdro,