Zobacz temat - SOLVED [220SD 97] Elektryka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [220SD 97] Elektryka

Adrian355 - Sob Gru 08, 2007 15:39
Temat postu: SOLVED [220SD 97] Elektryka
Koledzy i koleżanki na wstępie bardzo przepraszam za błędy ale jestem bardzo zdenerwowany i jest mi bardzo szybko potrzebna rada. Robiliśmy z tatą zegarek i nawiewy ( rezystory według FAQ ) nawiewy chodzą ale poszła iskra i nie wiadomo co sie dzieje... przestały świecić światła przód i tył lewe postojowe. Cała deska, zegarek ( po wymianie żarówki) schowek i licznik. także przeciwmgielne tylne... Jak szukaliśmy w bezpieczniackich to wszystkie chodzą ale jak wyjmowaliśmy jeden to coś buczało włączały sie świece żarowe i wchodziło 2000obr./min.Błagam pomocy bi samochód stoi pod klatką i tak sie raczej jeździć nie da...

Prosze

Brt - Sob Gru 08, 2007 15:53

kiedy poszła ta iskra?? przy nawiawach, czy przy rezystorach??
Sprawdzaliście bezpieczniki pod maską??
Adrianie wejdź w RAVE, otwórz schematy i zobacz czy czasem te wszystkie urządzenia nie są z tego samego bezpiecznika. I na wszelki wypadek weż podmień ten bezpiecznik na inny.

Adrian355 - Sob Gru 08, 2007 15:59

Iskra poszła tak dokładnie. Teraz tata mnie uświadomił... jak wyją i włożył żaróweczkę od schowka to pod tego poszła iskra i wtedy wszystko pogasło jak wyżej napisałem... Jedyne co z elektryki chodzi to szyby, prawe światła postojowe, i światełko na suficie a i tylna szyba ogrzewanie i wycieraczki... bezpieczniki wszystkie probowaliśmy... i przy tym jednym było jak napisałem.... Sami już nie wiemy... sprobuje w RAVE ale nie wiem czy sie w tym odnajde :sad:
Brt - Sob Gru 08, 2007 16:20

moim zdaniem poleciał bezpiecznik pod maską, nazywa się "link 4" taki 40A duży, a nie zwykły samochodowy.
Adrian355 - Sob Gru 08, 2007 16:33

Niech Ci to bozia w ilości potomstwa wynagrodzi :mrgreen: Poszedł bezpiecznik jakiś tam... tylko ze nie ten pod maską... tylko jakiś inny :mrgreen: Jak tata wróci to Ci napisze :grin: Ale nie zamykajcie tematu bo zawsze sie coś może popsuć jeszcze :/
Brt - Sob Gru 08, 2007 16:42

no i chwała, że tylko bezpiecznik ;) dobrze,ze znaleziony :) :brawa: dla Taty ;)