Zobacz temat - [R25 diesel]-cały czas pali się kontrolka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 diesel]-cały czas pali się kontrolka

malik83 - Sob Gru 08, 2007 18:58
Temat postu: [R25 diesel]-cały czas pali się kontrolka
Witam. To mój pierwszy tamet.Proszę o więc o wyrozumiałość. mam rovera 25 diesel, rocznik 2001, 2litry. Wiem ,że auto jest po kraksie. cały czas pojawia mi się pomarańczowa kontrolka związana z silnikiem(tak mam napisane we francuskiej instrukcji: Temoin du maotuer)Cokolwiek to znaczy. Oprócz tego obroty silnika są ograniczone do 4200, ale bez straty mocy. Co to może być?proszę o pomoc,choć wiem,że to szeroki temat. PS.Czy moge jakoś zresetować tę kontrolkę bo cały czas się pali?
Brt - Sob Gru 08, 2007 20:16

Witaj

Skoro kontrolka sie świeci, to warto sie wybrać gdzieś na diagnostykę. Każdy tester silników pracujący na OBD2 powinien odczytać Twojego Roverka i pokazac w czym tkwi problem. Moze wykasowanie wystarczy, ale też można to zrobić tylko testerem lub kompem roverkowym Testbook. Skąd wiesz, że auto ma właściwą moc ?? Ograniczenie obrotów może siewiązać z uszkodzeniem przepływomierza. Moze sz spróbować go odpiąć i zobaczyć, czy będzie różnica w jeździe i max obrotach.

PHJOWI - Nie Gru 09, 2007 11:11

kontrolka może się wiązac z bledami producenckimi, np opięcie pompy wtryskowej czy modulatora gazu.