Zobacz temat - SOLVED [R200 1,4 16v98]Ucieczka prądu przez komputer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R200 1,4 16v98]Ucieczka prądu przez komputer

sad200 - Pią Gru 07, 2007 17:24
Temat postu: SOLVED [R200 1,4 16v98]Ucieczka prądu przez komputer
Roverek200 14 16v 98 właśnie mam problem z uciekającym prądem ,wymieniłem akumulator na nowy prąd ładowania jest ok. odłączyłem akumulator na noc wcześniej sprawdzając miernikiem dziś rano sprawdziłem go ponownie było ok.samochód odpalił.Po dojechaniu do pracy sprawdziłem stan naładowania akum.8 km.jazdy 12,50pokazywał miernik o godz.08;00 , po odłączeniu radia rano w celu szukania sprawcy upływu prądu o godz.15:00 na mierniku był stan11,96 . POmocy.
sad200 - Nie Gru 09, 2007 11:20
Temat postu: [Rover 200 1,4 16v98]Ucieczka prądu przez komputer
A więc tak panowie mam ubytek prądu akumulator nowy ładowanie jest ok.wczoraj wieczorem zaczołem szukać przyczyny radio ok.Podczas zdejmowania klemy usłyszałem pyknięcie po lewej stronie pod kierownicą po zajrzeniu znalazłem 2 przekażniki koloru żółtego, okazało się że pyka przekażnik pierwszy od strony kabiny wyjeliśmy go,po założeniu klemy znikneło pykanie ,myślałem ze znałazłem spawce ubytku prądu.Sprawdziliśmy przekażnik jest dobry ale okazało się że owy przekażnik jest odpowiedzialny za pracę szyb elek. i klimy,włorzyłem go spowrotem i przy zakładaniu klemy usłyszeliśmy pyknięcie w komputerze zmierzyliśmy pobór prądu i kazało się że pobór jest w wysokosci 170mA a powinien być w granicach 30mA.Kolega przyniósł inny komputer od poloneza z silnikiem Rovera, podłączylismy go i pykanie przekaznika ustało .No więc mówie sobie jestem w domu komputer kumpla zostaje ,a tu niespodzianka okazuje sie że immobilajzer jest wpięty pod kompa i po ptakach?Co dalej robić nowy komp,ale pewnie koszt nie banalny,czy da się naprawić a prąd jak uciekał to ucieka a niechce misie codzienie na noc sciągać klemy żeby rano odpalić acz kolwiek dzisiaj rano odpalił. Morze jakiś kontakt z warsztatem bawiącym się w tego typu elektronikę na terenie Warszawy najlepiej strona południowa bo z tej strony pochodzę Powiat Otwock gm.Kołbiel.Z góry dzięki ,pomórzcie.
Brt - Nie Gru 09, 2007 12:32

miom zdaniem trzeba przekopać schematy w rave i zobaczyć co dokładnie steruje tym przekaźnikiem. Jeśli rzeczywiście komp, to ja bym próbował pomieszać coś ze sterowaniem tego przekaźnika. I np przepiąć go, żeby sie uruchamiał z przekręceniem stacyjki. A próbowałeś dojść po bezpiecznikach, który to obwód bierze prąd?? Wepnij miernik i wyjmuj kolejno bezpieczniki (za wyjątkiem tych z SRS) i chyba w ten sposób predzej znajdziesz winowajcę.
AndrewS - Nie Gru 09, 2007 18:47

jak dobrze pamietam to piter34 mial podobny problem, ostatecznie zrobil to tak ze dodatkowy przekaznik rozlaczal ten przekaznik :-)

chyba chodziło konkretnie o przekanik glowny ktory podaje napiecie na czujniki itp

rover nie odpali Ci na kompie poldoroverowym z racji immo i innego kola zamachowego, na kole roverowym sa dodatkowe znaczniki na kole zamachowym wlasnie dla immo

przemo285 - Nie Gru 09, 2007 19:10

Proponuję wyjąć przekażnik od szyb ten o którym piszesz jeden z dwóch (żółtych)na słupku od strony kierowcy i wtedy zobacz co będzie (częsty przypadek) wtedy napisz jaki jest efekt :wink:
piter34 - Nie Gru 09, 2007 20:31

sad200, jeżeli pobór prądu jest od razu duży w momencie założenia klemy, to nie będzie to taki problem jak u mnie (klik)

przemo285 napisał/a:
Proponuję wyjąć przekażnik od szyb ten o którym piszesz jeden z dwóch (żółtych)na słupku od strony kierowcy i wtedy zobacz co będzie (częsty przypadek) wtedy napisz jaki jest efekt

To też miałem w starym R200. Elektromechanik wykrył i naprawił (nie wiem jak, bo byłem wtedy zielony jeszcze). :lol:

sad200 - Nie Gru 16, 2007 11:01

Wczoraj zabrałem się za mój ubytek prądu okazało się że po sprawdzeniu po koleji bezpieczników radio pobiera prą wyjołem radio jakie było moje zdziwienie ktoś opracował sposób na krótko by po wyjęciu kluczków ze stacyjki radio grało poradziłem sobie z tym. Ale i tak jest problem okazało się że komp. po wyjęciu kluczyków ustawia wszystko do następnego rozruchu ale się nie wyłącza prad poboru 450mA po chwilowym odłączeniu klemy i założeniu z powrotempobór pradu 20mAczyli ok..Co robić założyć przekażnik czasowy gdzie zrobię sobie to sam i będzie taniej i będe miał satyswakcje czy inne propozycje wchodza w grę.
Brt - Nie Gru 16, 2007 17:04

sad200 napisał/a:
po wyjęciu kluczyków ustawia wszystko do następnego rozruchu ale się nie wyłącza

Ma to trwać chyba 30 sekund. Jesli po tym czasie dalej jest duży pobór prądu, to wygląda rzezczywiście na usterkę kompa. Pomysł z przekaźnikiem czasowym, jest wg mnie też najlepszy, tym bardziej jeśli jesteś w stanie wykonac to samemu ;)

piter34 - Pon Gru 17, 2007 13:15

sad200 napisał/a:
Ale i tak jest problem okazało się że komp. po wyjęciu kluczyków ustawia wszystko do następnego rozruchu ale się nie wyłącza prad poboru 450mA

Przekaźnik główny odpuszcza po pewnym czasie dopiero. Może zabrakło Ci cierpliwości?

P.S. Używaj przecinków i kropek!!! :/

sad200 - Sob Gru 29, 2007 21:47

Roverek 200 14 16v 98 Zero ubytków prądu w moim ałcie, okazało się że przekażnik odpuszcza .Szczęśliwego Nowego Roku 2008.