Zobacz temat - [R827] Mruczy po przekręceniu kluczyka w poz II
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Mruczy po przekręceniu kluczyka w poz II

rover1977 - Pon Gru 10, 2007 23:08
Temat postu: [R827] Mruczy po przekręceniu kluczyka w poz II
j.w jak przekręce kluczyk w stacyjce to w miejscu gdzie zamontowany jest nadmuch słychać takie mruczenie zaznaczam że kluczyk jest w fazie II co to może być czy on ma Webasto? jak wiecie to podpowiedzcie...
blue827 - Pon Gru 10, 2007 23:40

to jest wentylatorek ktory wciaga powietrze z kabiny i dmucha na czujnik temperatury. warto zdjac tą szarą klapkę i oczyścić z kurzu bo zwykle tam jest. A może ktoś już wymianiał ten wentylatorek? ja planuje dobrać jakiś cichy wentyl komputerowy o tych samych rozmiarach, ale jeszcze tego nie rozkrecałem.
maciej - Wto Gru 11, 2007 09:16

Którą szarą klapkę?

Bo u mnie całą tapicerka jest szara. :D

Wiedziałem co to jest, ale nigdy nie chciało mi się go szukać, żeby przeczyścić. ;)

blue827 - Wto Gru 11, 2007 16:47

maciej napisał/a:
Którą szarą klapkę?

Bo u mnie całą tapicerka jest szara. :D
Wiedziałem co to jest, ale nigdy nie chciało mi się go szukać, żeby przeczyścić. ;)



dla mnie jest to ciemno szary kolor, przynajmniej u mnie taki jest.

maciej - Sro Gru 12, 2007 09:56

blue827 napisał/a:
dla mnie jest to ciemno szary kolor, przynajmniej u mnie taki jest.

Ok. Dzięki - nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Może kiedyś się wezmę. ;)

blue827 - Nie Lut 10, 2008 01:10

Naprawiłem wreszcie to mruczenie. Psikanie WD40 nic nie pomaga, trzeba wymontować ten wentylatorek, ale najpier trzeba odkręcić (7 wkrętów od spodu) kawałek deski rozdzielczej (ten czarny plastik) i go wystarczająco odciągnąć:


Trzeba odchylić tylko tyle aby wentylator wyszedł dołem i zawisł na kabelkach, wentylator jest przykręcony do tego plastiku na 2 wkręty. Natomiast sam wentylator jest skręcony na dwie malutkie śrubki, uwaga bo nakrętki wylatują i mogą się zgubić. Trzeba je odkręcić aby otworzyć obudowę wentylatora:


wyjęte łopatki, właśnie trzeba nasmarować te metlowe ośki po obu stronach:


druga strona:


użyłem smaru teflonowego do łożysk rowerowych. Rezultat jest naprawdę rewelacyjny, tzn cichość. Nareszcie zero hałasu, kulturka.