Zobacz temat - [R200 1,4i 97r] odpala i gaśnie // gotuje się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4i 97r] odpala i gaśnie // gotuje się

infe - Nie Gru 23, 2007 20:30
Temat postu: [R200 1,4i 97r] odpala i gaśnie // gotuje się
Witam!
Problemy z roverkiem zaczęły się 2 dni temu. Po przejechaniu kilku kilometrów auto zgasło (powoli traciło obroty). Po przekręceniu kluczyka było słychać, że pracuje pompka, rozrusznik kręci i na chwile odpalało i od razu gasło (ok. 1 sek). Wieczorem podjechałem żeby je sholowac. Popróbowałem jeszcze odpalić i po kilku nieudanych próbach w końcu odpaliłem i mogłem spokojnie jeździć.
Następnego dnia wyjechałem w dłuższą trasę jednak bardzo szybko okazało się, ze ogrzewanie nie działa mimo rozgrzanego silnika. Zjechałem na pobocze i po chwili wskaźnik temp podskoczył prawie na maks i woda w zbiorniku wyrównawczym się zagotowała. Dolałem płynu do chłodnic i odpaliłem – nic to nie dało auto ciągle się grzało a ogrzewanie nie dawało ciepła. Po ok. godzinie znowu spróbowałem i tym razem ogrzewanie działało, a autko się nie przegrzewało. Przejechałem ok. 60km bez żadnych problemów. Dzisiaj po przejechaniu kilkuset metrów auto ponownie zgasło- tak jak 2 dni temu i na razie nic nie wskazuje na to, że znów się samo naprawi.
Co może być przyczyna tych kłopotów?

NEOSSS - Pon Gru 24, 2007 20:49

A może poszła Ci uszczelka pod głowicą? Auto się gotuje, gaśnie i nie ma ogrzewania - podobne objawy... Sprawdź czy płyn nie idzie do oleju lub na odwrót...
piter34 - Wto Sty 08, 2008 12:44

infe napisał/a:
Co może być przyczyna tych kłopotów?

Np. zapowietrzony układ chłodzenia.
Sam pisałeś, że dolewałeś, ale nie pisałeś, że odpowietrzyłeś (a jak dolewałeś było mało płynu...)
...tyle że to może być przyczyną braku ogrzewania, a nieodpalaniem to trzeba inaczej kombinować (sprawdzić, czy jest iskra, paliwo, itp.)