Zobacz temat - [R620] Światła z anglika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Światła z anglika

Hos - Sro Gru 26, 2007 18:38
Temat postu: [R620] Światła z anglika
Witam mam takie pytanie czy pasuja bez problem swiatla z anglika do 620??
sTERYD - Sro Gru 26, 2007 18:42

pasują, tylko świecą po oczach nadjeżdżającym z przeciwka :razz:
ADAM1 - Sro Gru 26, 2007 19:03

Moze nie tak po oczach, ale nie da sie ich ustawic by swiecily normalnie i w zadnej stacji obslugi ci nie przybija pieczatki przegladu technicznego
przemo285 - Sro Gru 26, 2007 19:12

Ponieważ załamują światło w drugą stronę. :wink:
AndrewS - Sro Gru 26, 2007 21:29

czyli w angli swiatla tez sa ustawiane asymetrycznie??, tak jak u nas tylko oczywisice odwrotnie, bo u nich jest lewo stronny ruch
bo w USA oba swieca chyba tak samo nie sa asymetryczne

maciej - Sro Gru 26, 2007 21:41

AndrewS napisał/a:
czyli w angli swiatla tez sa ustawiane asymetrycznie??, tak jak u nas tylko oczywisice odwrotnie, bo u nich jest lewo stronny ruch

Dokładnie tak.
AndrewS napisał/a:
bo w USA oba swieca chyba tak samo nie sa asymetryczne

Właśnie nie jestem pewny, czy to się już nie zmieniło, ale jak pogooglałem, to oni chyba ciągle mają symetryczne.

przemo285 - Sro Gru 26, 2007 22:01

Dokładnie w Stanach mają symetryczne oni mają w większości drogi jednokierunkowe i z tym nie ma problemu :wink:
Ciufa - Sro Gru 26, 2007 22:58

ADAM1 napisał/a:
w zadnej stacji obslugi ci nie przybija pieczatki przegladu technicznego

chyba mieszkamy w innych krajach

thef - Sro Gru 26, 2007 23:02

Ciufcia napisał/a:
chyba mieszkamy w innych krajach
No, gdzie Ty mieszkasz, to my nie wiemy, bo chyba się wstydzisz to wpisać w profil ;) Proszę to uzupełnić. Przegląd pewnie przejdzie, bo większość diagnostów olewa swoją robotę w co najmniej 50%, ale może sprawa wyjść podczas kontroli drogowej.
maciej - Sro Gru 26, 2007 23:44

thef napisał/a:
Przegląd pewnie przejdzie

Na szczęście nie każdy.
thef napisał/a:
ale może sprawa wyjść podczas kontroli drogowej.

A gorzej będzie jak wyjdzie w czasie wypadku i ten drugi stwierdzi, że został oślepiony.
Sprawa dla sądu oczywista...

Chester - Czw Gru 27, 2007 07:21

no nie wiem czy tak kazdy diagnosta olewa sprawe pierwsze po sprawdzeniu hamulcow sprawdzil mi światla fakt olal wsteczny i klakson ale switla mijania byly pierwszymi ktore sprawdzil.... i sie doszukal ... :( ( jednen reflektor byl z UK ;(( i ni puscil....
PTE - Czw Gru 27, 2007 09:40

Chester napisał/a:
no nie wiem czy tak kazdy diagnosta olewa sprawe pierwsze po sprawdzeniu hamulcow sprawdzil mi światla fakt olal wsteczny i klakson ale switla mijania byly pierwszymi ktore sprawdzil.... i sie doszukal ... :( ( jednen reflektor byl z UK ;(( i ni puscil....


Na szczęście reflektory do Twojego modelu są względnie tanie :grin:

Jeżdżąc po naszych drogach nabieram przekonania, że albo duża część pojazdów na źle ustawione światłą, albo ma od "anglików", albo nie wie do czego służy i jak używać elektrycznej regulacji. Dochodzi jeszcze nagminna jazda przy normalnej przejrzystości powietrza z włączonymi światłami przeciwmgielnymi (taki "szpan"?)

Ciufa - Czw Gru 27, 2007 11:09

PTE napisał/a:
Dochodzi jeszcze nagminna jazda przy normalnej przejrzystości powietrza z włączonymi światłami przeciwmgielnymi

przednie światła przesciwmgielne można miec właczone cały czas przepisy o ruchu drogowym mówią tylko kiedy mozna wlączyć tylne przeciwmgielne (przynajmniej tak mi sie kojarzy z czasów kiedy robiłem prawo jazdy)
PTE napisał/a:
(taki "szpan"?)

jak jezdziłem od kumpla laguną to zawsze wlaczałem przeciwmgielne przednie i w nocy duzo więcej widziałem niż przy światłach mijania

PTE - Czw Gru 27, 2007 12:46

Ciufcia napisał/a:

przednie światła przesciwmgielne można miec właczone cały czas przepisy o ruchu drogowym mówią tylko kiedy mozna wlączyć tylne przeciwmgielne (przynajmniej tak mi sie kojarzy z czasów kiedy robiłem prawo jazdy)


A figa, możesz ich używać jedynie przy zmniejszonej przejrzystości powietrza. Jedynie na krętych drogach (oznaczonych odpowiednimi znakami) można ich używać niezależnie od pory dnia i stanu pogody (art. 51. ust. 5 p.o.r.d).

PTE napisał/a:
(taki "szpan"?)

jak jezdziłem od kumpla laguną to zawsze wlaczałem przeciwmgielne przednie i w nocy duzo więcej widziałem niż przy światłach mijania[/quote]

Czego nie można powiedzieć o jadących z naprzeciwka. :razz:

AndrewS: poprawilem cytowanie

Paul - Czw Gru 27, 2007 13:56

Ciufcia napisał/a:
w nocy duzo więcej widziałem niż przy światłach mijania

Tak, blisko maski i dalej na boki :P (Zakładając, że były dobrze ustawione)
To jest tylko złudzenie, że lepiej widać - po prostu masz jaśniej przed samochodem ale widoczność w metrach (do przodu) wręcz może spadać ze względu na zwężenie źrenic :|

mickyblue_1 - Czw Gru 27, 2007 14:19

Panowie, ale czy angielskie światła można "przerobić" tak aby nie oślepiały i przeszły badanie techniczne?
AndrewS - Czw Gru 27, 2007 14:23

Paul napisał/a:
Tak, blisko maski i dalej na boki


lepiej doswietlaja pobocze, dzieki temu szybciej zobaczy sie np. pieszego, to jedyny plus tych swiatel przy normalnej widocznosci, niestety czesto tez oslepieja tych z przeciwka wiec moga w sumie wiecej pogorszyc niz polepszyc :-)

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 14:49 ]
mickyblue_1 napisał/a:
Panowie, ale czy angielskie światła można "przerobić" tak aby nie oślepiały i przeszły badanie techniczne?


sadze ze nie, bo to nie kwestia np. odblasku tylko tych "rowkow" w samym szkle, przyjzyj sie dokladnie szklom lampy

Ciufa - Czw Gru 27, 2007 17:50

PTE napisał/a:
Czego nie można powiedzieć o jadących z naprzeciwka.


czesto mijam gosci ze światłami przeciwmgielnymi przednimi i jeszcze jakoś mnie nigdy nie oślepił żaden
Paul napisał/a:
To jest tylko złudzenie, że lepiej widać

lepiej widać pieszych na chodniku
PTE napisał/a:
A figa, możesz ich używać jedynie przy zmniejszonej przejrzystości powietrza


Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

http://www.naukajazdy.pl/....html#rozdzial3

oddzial3 art.51 ust.5

Paul - Czw Gru 27, 2007 22:57

:shock:
Przecież po kropce było:
PTE napisał/a:
Jedynie na krętych drogach (oznaczonych odpowiednimi znakami) można ich używać niezależnie od pory dnia i stanu pogody (art. 51. ust. 5 p.o.r.d).

Ciufcia napisał/a:
lepiej widać pieszych na chodniku

Zgoda, ale na chodniku, to oni mnie .... ;) -> żart
Poza tym w miastach używanie p-mgielnych powinno być jeszcze bardziej ograniczone :P

W czasie świątecznym pod tym względem było chyba najgorzej ://
Masa aut na halogenach i - o zgrozo - tylnych p-mgielnych, co mnie do furii doprowadza, jak muszę za takim trochę pojechać a mgła to jest ...... na drugim końcu Polski :P :zły:

AndrewS - Czw Gru 27, 2007 23:27

Ciufcia napisał/a:
czesto mijam gosci ze światłami przeciwmgielnymi przednimi i jeszcze jakoś mnie nigdy nie oślepił żaden


to wsiądź do samochodu ciezarowego i niech bedzie wtedy jeszcze po deszczu czyli jezdnia mokra

Ciufa - Pią Gru 28, 2007 00:08

Paul napisał/a:
Przecież po kropce było

oooooo niezauwazyłem tego sory

ADAM1 - Pią Gru 28, 2007 06:56

Ciufcia napisał/a:
ADAM1 napisał/a:
w zadnej stacji obslugi ci nie przybija pieczatki przegladu technicznego

chyba mieszkamy w innych krajach


W zadnym kraju EU oprucz GB nie uznaja ci takich lamp, wiec nnie rozumiem twojej aluzji.

thef - Pią Gru 28, 2007 09:39

Ciufcia, popraw to miejsce zamieszkania w profilu.
Ciufa - Pią Gru 28, 2007 12:27

ADAM1 napisał/a:
W zadnym kraju EU oprucz GB nie uznaja ci takich lamp, wiec nnie rozumiem twojej aluzji.

ale w polsce kazde auto przejdzie przeglad techniczny
spotkalem sie takze z przypadkiem ze auto nie wjechalo nawet na sciezke diagnostyczna i przeszlo przeglad
thef napisał/a:
Ciufcia, popraw to miejsce zamieszkania w profilu.

SPI - Ślaskie, Piekary Śląskie
to jest poczatek rejestracji nie moze być ?

thef - Pią Gru 28, 2007 13:09

Ciufcia napisał/a:
SPI - Ślaskie, Piekary Śląskie
to jest poczatek rejestracji nie moze być ?
No tak nie za bardzo, bo jakbyśmy wszyscy wpisywali swoje rejestracje, to tak naprawdę nikt nie wiedziałby skąd kto jest. Mamy taką zasadę na forum, że nikt nie ukrywa swojego miejsca zamieszkania, bo czasem może się to bardzo przydać. Więc jakbyś mógł, to popraw ;) .
ADAM1 - Sob Gru 29, 2007 16:29

Ciufcia napisał/a:
ADAM1 napisał/a:
W zadnym kraju EU oprucz GB nie uznaja ci takich lamp, wiec nnie rozumiem twojej aluzji.

ale w polsce kazde auto przejdzie przeglad techniczny
spotkalem sie takze z przypadkiem ze auto nie wjechalo nawet na sciezke diagnostyczna i przeszlo przeglad


........ i co ?? ??
Uwazasz , ze to jest w porzadku? Po mojemu powinni takim odbierac licencje prowadzenia stacji diagnostycznej
Kazdy dobrze wie jak sie przechodzi przeglad w Polsce(nie tylko). Na normalnym przegladzie samochod ze swiatlami z anglika nie ma prawa bytu :!:

Ciufa - Nie Gru 30, 2007 08:32

ADAM1 napisał/a:
Na normalnym przegladzie samochod ze swiatlami z anglika nie ma prawa bytu


zgadza sie nie mam zastrzezen co do tego

ADAM1 napisał/a:
Uwazasz , ze to jest w porzadku?


nie nieuwazam ze lapowkarstwo jest wporzadku :wink:

piter34 - Czw Sty 10, 2008 13:04

ADAM1 napisał/a:
Po mojemu powinni takim odbierac licencje prowadzenia stacji diagnostycznej

+ sprawa w prokuraturze + wyrok + zakaz wykonywania zawodu na "n" lat.

Kiedyś poczytałem sobie forum diagnostów, kącik "prawo i kłopoty z prawem". Ci ludzie mają przewalone, jak "coś" wyjdzie, a wychodzą takie kwiatki jak w wątku "ostrzeżenie" (auto na parkingu policyjnym, brak przeglądu, właściciel przynosi świstek z SKP o pozytywnym badaniu, a diagnosta zarzeka się, że auto widział :lol: )