Zobacz temat - [R45] Jakim olejem zalać ( LPG )
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jakim olejem zalać ( LPG )

pajak_r45 - Czw Gru 27, 2007 18:02
Temat postu: [R45] Jakim olejem zalać ( LPG )
Właśnie jestem przed montarzem instalacji LPG i przed wymiana filtrów a także paska.Moje pytanie brzmi: Jaki olej bedzie najlepiej chronił mój silnik przy założebniu ze auto jest z instalacja LPG, a takze czy zwracac na cos uwage przy zakupie filtrów, czy poprostu kupic takie zeby pasowały. Pozdro. Aha i ile wchodzi oleju do tego modelu??? Nie widziałem takiego postu, wiec ja wyszedłem z takim pytaniem, no chyba ze przeoczyłem to przepraszam.
michone - Czw Gru 27, 2007 18:34

wedlug mnie :
http://www.allegro.pl/ite...turbolight.html lub http://www.allegro.pl/ite...s_upominki.html

osobiscie zrezygnowal bym z pełnego syntetyka na rzecz dobrego polsyntetyka. Proponowal bym odrazu zakup nowych swiec + kabli wysokiego napiecia. Co do ilosci oleju to na stronie klubowej wejdz w modele 45 i tam masz opis techniczny.

piter34 - Czw Gru 27, 2007 19:30

PAJAK R45, do silnika zasilanego LPG leje się taki sam olej jak do silnika zasilanego benzyną. Ja leję Texaco Havoline 10W40
michone - Czw Gru 27, 2007 19:52

piter34 napisał/a:
PAJAK R45, do silnika zasilanego LPG leje się taki sam olej jak do silnika zasilanego benzyną. Ja leję Texaco Havoline 10W40
zalezy od stanu silnika... jakby nie patrzec autko na gazie jest bardziej wysilane niz na benzynie... ja bym nieryzykowal lania np 0w30 ( ja mam taki zalany motul) do silnika ktory ma przejechane 180 tys km i bedzie zasilany gazem... Na oleju nie ma co oszczedzac!! kup porządny półsyntetyk!
piter34 - Czw Gru 27, 2007 21:48

michone napisał/a:
jakby nie patrzec autko na gazie jest bardziej wysilane niz na benzynie

Ja np. patrzę tak, że nie jest bardziej wysilane, bo niby dlaczego? :razz:

michone napisał/a:
a bym nieryzykowal lania np 0w30 ( ja mam taki zalany motul) do silnika ktory ma przejechane 180 tys km i bedzie zasilany gazem...

A czy ten sam Motul lałbyś do silnika o przebiegu 180kkm bez gazu lub do silnika o przebiegu 50kkm z gazem? :lol:

michone napisał/a:
Na oleju nie ma co oszczedzac!! kup porządny półsyntetyk!

Dokładnie.