Zobacz temat - [R600] Coś bardzo głośno trzeszczy w zawieszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Coś bardzo głośno trzeszczy w zawieszeniu

karasbp - Pią Gru 28, 2007 13:53
Temat postu: [R600] Coś bardzo głośno trzeszczy w zawieszeniu
Taj jak w temacie... Coś bardzo głośno trzeszczy, skrzypi w moim Roverku w zawieszeniu podczas przejazdu przez spowalniacz lub większych wybojach. Na równej nawierzchni tego nie słychać. Czasami nawet przy wysiadaniu z samochodu. Bardzo mnie to denerwuje. W czym tkwi problem? Pozdrawiam.
thef - Pią Gru 28, 2007 14:22

Oczywiście przeszukałeś stronę klubową i forum, żeby znaleźć odpowiedź ;) ?
Oj leniwcy, leniwcy ;) .
Wg nowych wieści przyczyną mogą być gumy stabilizatora przedniego i tylnego. Spróbuj posmarować smarem grafitowym miejsca styku gum ze stabilizatorami i powinno być lepiej. Jeżeli na tych gumach jest już spory luz no to warto wymienić, ale nowe również przesmarować. Dodatkowo skrzypieć mogą pręty tylnej klapy (te które utrzymują ją otwartą).

Oczywiście nie mówię na 100%, że to będzie jedyna i pewna przyczyna, ale to jest najprostsza i najtańsza rzecz, więc od tego wypada zacząć.

bear007 - Pią Gru 28, 2007 15:11

potwierdzam!
Użyj do tego jakiegoś gęstego smaru w sprayu- przeleć nim wszystko co gumowe..pomaga na około 2 miesiące.. :razz:

karasbp - Sob Gru 29, 2007 00:48

Koledzy wątpię w to, że to są gumy. Nie chce mi się wierzyć, że gumy mogą tak głośno skrzypieć aż w środku auta słychać przy włączonym radiu :razz: Kiedy będę miał czas to mogę nawet filmik nagrać i na pewno będzie słychać :smile:
thef napisał/a:
Oczywiście przeszukałeś stronę klubową i forum, żeby znaleźć odpowiedź ;) ?
thef przyznaję się bez bicia... :razz:
bear007 - Sob Gru 29, 2007 08:47

Najpierw spróbuj a później rozważymy ewentualne wątpliwości...może być jeszcze amortyzator, a dokładnie wnętrzności amortyzatora, w które dostał się pył, piach itp.

pozdrawiam

ADAM1 - Sob Gru 29, 2007 16:54

.......... albo zaciera sie ktorys sworzen. Posprawdzaj wszystkie gumki
karasbp - Nie Gru 30, 2007 15:52

ok, wszystko posprawdzam i dam znać :wink:
piter34 - Czw Sty 10, 2008 13:16

karasbp napisał/a:
ok, wszystko posprawdzam i dam znać :wink:

Posprawdzałeś?

Mayday - Wto Maj 05, 2009 15:40

Posprawdzałeś??

Mam to samo w moim R214i. Coś bardzo głośno trzeszczy w zawieszeniu lewego przedniego koła. Czasami przechodzi, ale po czasie powraca, niezależnie czy mokro czy sucho na ulicach...

Mayson - Wto Maj 05, 2009 16:56

Miałem R600 i mam drugiego R600 - w każdym z nich tak samo trzeszczy na leżących policjantach. To są te gumy co thef pisze... mechanik to samo mi powiedział.
marthinez - Wto Maj 05, 2009 17:14

thef napisał/a:
Wg nowych wieści przyczyną mogą być gumy stabilizatora przedniego i tylnego. Spróbuj posmarować smarem grafitowym miejsca styku gum ze stabilizatorami i powinno być lepiej. Jeżeli na tych gumach jest już spory luz no to warto wymienić, ale nowe również przesmarować.
W żadnym razie.
Dźwięki te faktycznie spowodowane są zużytymi gumami stabilizatora (nie mylic z łącznikami) i trzeba je wymienić.
Idealnie pasują od accorda (otwór w środku średnicy 25 mm), ale nowych absolutnie nie wolno niczym smarować. Przed założeniem nowych gum stabilizator należy dokładnie oczyścić i odtłuścić.
Po to dajemy nowe gumy by stabilizator siedział w nich ciasno i nie przekręcał, przesuwał się.
Wtedy to spełnia on swoja rolę w 100%.

Informacja zaczerpnięta z ASO Honda, gdy kupowałem u nich owe gumy.

Założyłem wedle powyższej instrukcji i od około 20.000 km jest cisza.

Warto pokusić się o oryginalne Hondowskie gumy. Większość zamienników to niestety słabizna.
Oryginały nie są wcale takie drogie.
22 zł oryginał
10 zł zamiennik
Potrzebujemy oczywiście dwie.

Skiba - Wto Maj 05, 2009 17:21

marthinez, możesz podać hondowski numer części tych gum stabilizatora do R600 ... ? :)
filo - Wto Maj 05, 2009 21:06

W moim przypadku dochodzi jeszcze dolna osłona silnika ocierająca o stabilizator-widać wyraźne ślady tarcia (stabilizator w miejscu otarcia jest wypolerowany ma połysk).
Pasuje trochę obciąć tą dolną osłonę silnika w tym miejscu styku ze stabilizatorem ale czasu brak.
Gum nie sprawdzałem ale u mnie to bardziej chrupie właśnie jak by ocierało niż skrzypi.
Ale tylko na przejazdach przez progi zwalniające.
PS. Auto po pełnej diagnostyce zawieszenia jakieś 3 tygodnie temu...
PS 2.Czasami słychać dźwięk jak by sprężyna od przedniego zawieszenia pękała ale to padnięte łożysko amortyzatora...
PS 3.Na stronie klubowej jest napisane,że dziwne dźwięki dochodzące z zawieszenia to norma ale to o tych chyba chodziło.
PS 4.Więcej PS nie przewiduję... :mrgreen:

marthinez - Sro Maj 06, 2009 07:44

Skiba napisał/a:
marthinez, możesz podać hondowski numer części tych gum stabilizatora do R600 ... ?
Bardzo bym chciał, ale gumy wymieniałem dobry rok temu i niestety mam numeru części.
Możesz udać się do ASO Hondy i poprosić o dobranie.
Zrobią to bez problemu.
Wystarczy podać, ze do accorda cc7/ce7 z tych samych lat co R600 i z otworem wewnętrznym 25mm. :smile:

truten23 - Sro Maj 06, 2009 10:07

Ja też mam coś takiego w moim R416Si. Trzeszczy tylnie, prawe zawieszenie... :/
Wkurza to trochę...
Pomoże na to może wymiana "cukierka"? Bo mój jest już trochę sfatygowany... :hmm:

Mayday - Sro Maj 06, 2009 14:57

Więc wymienię te gumy. Tylko jakie kupić do mojego R214i 97r???
marthinez - Pon Cze 22, 2009 17:11

Skiba napisał/a:
marthinez, możesz podać hondowski numer części tych gum stabilizatora do R600 ... ?
Witam.
Jeśli ktoś zainteresowany to podaje numery części Hondowskich oryginalnych łączników stabilizatora przód: 51314-SN7-E00.
Cena 56 zł za każdą stronę.

tiruces - Nie Sie 09, 2009 22:00

filo napisał/a:
PS 2.Czasami słychać dźwięk jak by sprężyna od przedniego zawieszenia pękała ale to padnięte łożysko amortyzatora...

u mnie też ten dźwięk czasami się pojawia ale w R600 nie ma typowego łożyska amora, wymieniałem jakiś rok temu i są dwie podkładki i tulejka, wymiana nic nie pomogła na ten dziwny dźwięk, może jakieś inne propozycje :wink: