Zobacz temat - [R45] Uszczelka pod głowicę proszę o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Uszczelka pod głowicę proszę o pomoc

Robert66 - Pią Gru 28, 2007 19:42
Temat postu: [R45] Uszczelka pod głowicę proszę o pomoc
Mechanik wymienia mi uszczelkę pod głowice bo do oleju dostawał sie płyn chłod. :cry: Dzisiaj nawiązał jeszcze, że przepuszczać mogą tuleje i to może wymagać remontu silnika. Trochę mnie tym załamał :beczy: auto przebieg 120000 tyś pewny i książka serwisowa, a tu remont. Prosiłbym o poradę czy to mało prawdopodobne?Czy wymiana samej uszczelki pomoże? Jeśli coś źle napisałem to przepraszam
przemo285 - Pią Gru 28, 2007 19:48

Bez przesady na jakiej podstawie tak twierdzi , awaria uszczelki pod głowicą z takimi objawami to częsty przypadek w tych silnikach. :wink:
Robert66 - Pią Gru 28, 2007 20:01

Na takiej zasadzie że jak wyciągnął uszczelke to nie mógł sie dopatrzyć uszkodzeń uszczelki poza małymi uszczerbkami tej czerwonej powłoki i stwierdził, że metalowa uszczelka jest mocna i nie powinna przepuścić płynu. Sam już nie wiem.
przemo285 - Pią Gru 28, 2007 20:03

No właśnie uszkodzenie tej czerwonej powłoki jak piszesz to jest przyczyna przedostania się płynu do oleju , wymień uszczelkę , splanuj głowicę i będzie OK. :wink:

[ Dodano: Pią Gru 28, 2007 20:04 ]
Tylko najlepiej kup dobrą uszczelkę najlepiej tą nowego typu :wink:

Robert66 - Pią Gru 28, 2007 20:47

Dzięki za pomoc. Jutro jadę do Krakowa odebrać głowice po splanowaniu i sprawdzeniu szczelności. Jak zdąża złożyć silnik to dam znać jak i co.
jaro121 - Pią Gru 28, 2007 21:30

Po miesiącu gdy zakupiłem rovera 200 (1600 16V, 1998r.)(sprowadzony z Włoch) zaczęło robić się mleczko z oleju. Myślałem że to będzie tylko uszczelka... wymiana samej uszczelki nie pomogła... głowica miała takie wżery, że i tak przepuszczała płyn. Musiałem wymienić cały silnik bo głowice, które mogłem zakupić były spasowane tak bardzo ze swoim silnikiem z fabryki, że były odciśnięte na nich tłoki i nie pasowały do mojego. I to wszystko przez to że we Włoszech jeżdżą na wodzie a te auta są wrażliwe! Wredne makaroniarze :!: :mrgreen:
Robert66 - Sob Gru 29, 2007 15:47

Powiedzcie mi proszę czy rozłożoną głowice składa sie na uszczelniaczu takim czarnym? i dokręca ją specjalnym kluczem?a później z uszczelką całość do bloku. Widziałem też jak mój mechanik wyciska olej z popychaczy na imadle, ale to chyba tak ma być.
AndrewS - Czw Sty 03, 2008 18:20

Robert66 napisał/a:
Powiedzcie mi proszę czy rozłożoną głowice składa sie na uszczelniaczu takim czarnym?


ja skladalem na czerwonym np. loctite 510, uzywanie silikonu odradzam
Robert66 napisał/a:
i dokręca ją specjalnym kluczem?

tam jest 26 zwyklych srub na klucz chyba 8

Robert66 napisał/a:
a później z uszczelką całość do bloku.


a to juz jest obojetne czy najpierw skrecisz glowice czy najpierw ja przykrecisz do bloku

Robert66 napisał/a:
Widziałem też jak mój mechanik wyciska olej z popychaczy na imadle, ale to chyba tak ma być.


no nie do konca, ja je rozbieralem, wtedy olej wyplywa bez problemow, uderza sie je kilka razy mocno o twarde drewno, wtedy od dolu wypada taki grzybek