Zobacz temat - [R420] Kilka drobnych usterek - elektrycznych??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Kilka drobnych usterek - elektrycznych??

energy7 - Sob Gru 29, 2007 14:07
Temat postu: [R420] Kilka drobnych usterek - elektrycznych??
Cześć,

mam swojego Roverka 420 hatchback od miesiąca niestety mam w nim kilka usterek:

1. Nie otwierają się tylne prawe drzwi, poruszanie dzyndzlem od otwierania nic niedaje, także próby otwarcia z wewnątrz jak i z zewnątrz)

2. Nie działają mi tylne głośniki (są napewno :p )

3 Nie działa mi podgrzewanie tylnej szyby (odmrażanie) Znalazłem tylko opis do Rover'a serii 200, czy w moim to może być to samo??

Czy powyższe usterki moga mieć wspólną przyczynę np. uszkodzenie instalacji??

Dodam że mam oczywiście centralny zamek.

ADAM1 - Sob Gru 29, 2007 17:23

energy7 napisał/a:
1. Nie otwierają się tylne prawe drzwi, poruszanie dzyndzlem od otwierania nic niedaje, także próby otwarcia z wewnątrz jak i z zewnątrz)


Prawdopodobnie ulamal sie jakis plastik w zamku, dlatego on sie nie odryglowuje
W najgorszym wypadku czeka cie krojenie tapicerki, zeby sie do zamka dostac.
Sprobuj jeszcze przy podniesionej od zewnatrz klamce pociagnac rygielek do gory, nastepnie pusc klamke i probuj otworzyc

energy7 napisał/a:
2. Nie działają mi tylne głośniki (są napewno )


Sprawdziles czy sa podlaczone?

energy7 napisał/a:
3 Nie działa mi podgrzewanie tylnej szyby (odmrażanie) Znalazłem tylko opis do Rover'a serii 200, czy w moim to może być to samo??


1 Sprawdz bezpiecznik
2 sprawdz wiazke kabli idaca do tylnej klapy
3 sprawdz czy przypadkiem ktoras ze sciezek w szybie sie nie przepalila

energy7 - Sob Gru 29, 2007 17:46

Co do drzwi to jutro sprawdzę,

-->>krojenie tapicerki?? tzn nie da się jej normalnie ściągnąć?? patrzyłem w serwisówce to jest zamocowana tymi śrubami od klamki i rączki za która zamykamy od środka no i do okoła na plastikowe zaciski, żyję nadzieją że jak wyciągne siedzisko to uda mi sie ją zdemontować ewentualnie proszę rozwiać moje marzenia....

-->> bezpieczniki całe ścieżki na szybie nie wiem do końca ale wszystkie by nie pękły tak aby nie grzać,

a co do wiązki to czytałem temat o usterce ale w R200 ktoś tam wspomniał że ona dotyczy tylko serii 200, no ale w wersji 400 hatchback to chyba też, dlatego pytałem,

co do głośników miałem jak dobrze pamiętam kostki ISO do radia zamocowane, no i do głośników też kable dochodzą...

ma ktoś może jakieś schematy elektryczne do R420 Diesel 105KM?? może jak idą te przewody do drzwi i do głośników pod tą wykładziną.

Brt - Sob Gru 29, 2007 19:36

energy7 napisał/a:
ma ktoś może jakieś schematy elektryczne do R420 Diesel 105KM?? może jak idą te przewody do drzwi i do głośników pod tą wykładziną.


Nie chciało się poszukać :| :bezradny:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

energy7 - Sob Gru 29, 2007 19:43

Szukać to się chciało, myślałem źe są gdzieś osobno dostępne, Rave'a mam juz od początku wiec popatrzę... ehh te przyzwyczajenia z Audi "wszystko było podane na tacy" :rotfl:
Brt - Sob Gru 29, 2007 19:45

lepszych niz te z rave to nie znajdziesz ;) stereo i w kolorze :mrgreen: