Zobacz temat - [R45] Złożenie głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Złożenie głowicy

Robert66 - Nie Gru 30, 2007 10:03
Temat postu: [R45] Złożenie głowicy
Powiedzcie mi proszę czy rozłożoną głowice składa sie na uszczelniaczu takim czarnym? i dokręca ją specjalnym kluczem?a później z uszczelką całość do bloku. Widziałem też jak mój mechanik wyciska olej z popychaczy na imadle, ale to chyba tak ma być. Chciałem wiedzieć czy dobrze robi, wiecie jak jest z mechanikami.
_________________
R 45 1.6 2000r

sTERYD - Nie Gru 30, 2007 18:52

jesli chodzi o przykrecanie glowicy, to chyba mozna najpierw przykrecic spod do bloku, a pozniej zalozyc gorna polowke na uczelniacz.

Jesli chodzi o popychacze, to oleju z nich bym nie wyciskal,bo jak odpalisz po zlozeniu to beda stukac jak stad do tamtad :p
no chyba ze wymieniasz, ale to by wylecial sam...

Robert66 - Nie Gru 30, 2007 19:12

W autoszlifie powiedział facet, że jak nie wycisne starego oleju to może pokrzywić coś tam juz nie pamiętam chyba zawory. Można przez te otwory nabić nowy olej tak mi sie wydaje.
Trafia mnie szlag przez tą głowice! :evil: akurat na same świeta i przed weselem wydatek :cry:

przemo285 - Nie Gru 30, 2007 19:21

Niczym się nie martw nic złego się nie stanie , jeżeli nie wyciśniesz oleju to ewentualnie będą uchylone zawory (nic się nie pokrzywi) i silnik na początku nie będzie pracował na wszystkie cylindry , jeżeli olej jest wyciśnięty to ewentualnie będzie trochę pukał do momentu napełnienia popychaczy :wink:
sTERYD - Pon Gru 31, 2007 01:09

no tak, ale to w przypadku k serii trwa dosc dlugo niestety :(