Zobacz temat - [R220 SDi '97]Czy akumulator 60Ah jest ok ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi '97]Czy akumulator 60Ah jest ok ?

marord - Nie Gru 30, 2007 12:00
Temat postu: [R220 SDi '97]Czy akumulator 60Ah jest ok ?
Witajcie klubowicze.
Ostatnio w moim regionie panują dość duże mrozy więc jak to bywa z "wiekowymi" dieslami nie zawsze chcą załąpać za pierwszym razem. Grzejąc dłużej świece i kręcąc kilka razy rozrusznikiem czuję, że akumulator słabnie i muszę go często doładowywać. Auto kupiłem z akumulatorem GigaWatt 60Ah i teraz zaczynam się zastanawiać czy czasem nie jest on za słaby do takiego silnika. Co Wy o tym myślicie i ewentualnie jaki akumulator polecacie ?

Brt - Nie Gru 30, 2007 12:21

Mam Vartę 72 (albo 74) Ah. Maksymalny wymiarami jaki mi się zmieścił i jest OK. I takiej wielkości aku Tobie polecam ;) W dieselku prądu nigdy za wiele ;) Jak kupowałem, to po prostu podjechałem pod hurtownię, wziąłem 2 aku, wyjąłem swój, przymierzyłem ten Varty, przypasował to ten drugi oddałem, zapłaciłem i pojechałem ;)
barti101 - Nie Gru 30, 2007 13:04

Zalecany akumulator to 75 Ah, 60 pewnie będzie za mało. Mnie tez czeka wymiana
DEBEC - Nie Gru 30, 2007 13:43

Jak zaznaczyłeś auto kupiłeś z akumulatorem, więc nie wiadomo w jakim on jest stanie (wiek) i może już pada. Kilkakrotnie poruszany temat i zachęcam do przeszukania forum bo kilka ciekawych postów było w temacie jaki akumulator do diesla. Jeżeli miejsce i kasa pozwalają to lepiej mieć o większej pojemności, chociaż jak już kiedyś wspominałem (doświadczenie z użytkowania diesli innych marek) wystarczyłby i 60 Ah pod warunkiem pełnej sprawności innych elementów układu rozruchowego (ładowanie, świece). Wybór należy do ciebie. :grin:
rtoip24 - Nie Gru 30, 2007 22:53

Ja w czerwcu założyłem Centre Futurę 65Ah (I max 680 A) i jak na razie wszystko gra.
mafio - Wto Sty 01, 2008 19:36
Temat postu: Nie za mocny i nie za słaby akumulator
Witam
Jeżeli zmieniacie akumulatory to dobrze dobrać taki jaki jest zalecany do danego modelu samochodu. Większy akumulator nie znaczy że będzie lepszy. Na początku tak pewnie będzie ale należy pamiętać że większy akumulator może nigdy nie być w pełni doładowany i jego żywotność ulegnie skróceniu.

Pozdrawiam

Brt - Wto Sty 01, 2008 21:43

mafio napisał/a:
Na początku tak pewnie będzie ale należy pamiętać że większy akumulator może nigdy nie być w pełni doładowany i jego żywotność ulegnie skróceniu.

Z tym mitem już wielokrotnie walczyliśmy na forum ;) łącznie z wiarygodnymi dowodami "prawie naukowymi" ;)

MaReK - Sro Sty 02, 2008 10:07

Wiolcia w BSE ma 72Ah i aku dziala juz ponad rok bez zarzutow.
Brt - Sro Sty 02, 2008 10:10

Mój działa bez zarzutu już 3 zimę ;)
MaReK - Sro Sty 02, 2008 10:13

Alternator tez nie protestuje ;)
Ma co robic, bo wiecie jak Violla lubi sobie czasem posluchac muzy :P

wroblikns - Pon Paź 25, 2010 21:34

Brt, jakbyś mnie oświecił jakim sposobem zamontowałeś u siebie taki spory Aku ?

[ Dodano: Pon Paź 25, 2010 21:34 ]
bo ja to kupiłem Centre 70Ah i 640 prąd rozruchowy, zmieścić się zmieściła na styk ale teraz myślę jak to zamocować

Brt - Pon Paź 25, 2010 21:44

no nie mam zamocowanego do podstawy oryginalnym uchwytem ... i wtedy wchodzi na styk :ok:
wroblikns - Pon Paź 25, 2010 21:56

to jakoś inaczej go zabezpieczyłeś? czy po prostu sobie tak siedzi :?:
Brt - Pon Paź 25, 2010 22:08

obecnie siedzi ot tak sobie ... ale miałem go zabezpieczonego taśmą taką z naciagiem kiedyś :ok:
wroblikns - Pon Paź 25, 2010 22:16

no właśnie myślę żeby zrobić taką konstrukcję jak ma ojciec w Peugot'cie 405, płaskownik od góry na aku i i dwoma śrubami, z tyłu i z przodu docisnąć, niby z tyłu jest tam wcięcie które po dosunięciu aku do oporu trzyma je w pionie tylko cięzko zrobić jakieś zabezpieczenie na sam przód bo mało tam miejsca na kominacje ;/

niby on tam jest wciśnięty i pola manewru nie ma ale boje się że przy jakiś wybojach może się poruszać a tam niebezpiecznie blisko tej puszki od lampy :?:

swoją drogą kto to wymyślił tak mało miejsca na aku w dieslu, gdzie nie chodziłem pytać o ceny akumulatorów to jak patrzyli w katalog to nie dowierzali jak można takie słabe baterie zalecać do 2litrowego diesla

Brt - Pon Paź 25, 2010 22:18

Nie martw się o lampę ... aku będzie nawet bez mocowania stabilnie siedział :ok: ... ale mocowanie warto jakieś zrobić ... minus tego dużego aku jest taki, że trzeba go wyjąć, żeby żarówkę wymeinić ... ale to całe szczescie niedużo zachodu :) :ok:
erixon - Wto Paź 26, 2010 19:31

@rtoip24 Centry Futury 65AH jakoś nigdy nie widziałem , może chodziło Ci o 64Ah (chyba ze się mylę) Też ostatnio kupiłem Centre Futurę 64Ah i jak na razie spisuje się wyśmienicie, idealnie pasuje do tej plastikowej podstawki i chyba o takiej pojemności jest zalecany a do tego auta z silnikiem diesla większy aku jest zbędny
rtoip24 - Czw Lis 04, 2010 04:08

erixon napisał/a:
@rtoip24 Centry Futury 65AH jakoś nigdy nie widziałem , może chodziło Ci o 64Ah

Akumulator kupiłem w maju 2007r. i wtedy w ofercie Centry była Futura 65Ah (dokładny opis: Centra Futura CF08 65 Ah 680A 3 lata gwar).
Z tego co widzę teraz są Futury 64Ah tyle że 640A.
erixon napisał/a:
do tego auta z silnikiem diesla większy aku jest zbędny
W moim drugim R (200SDi) siedzi Futura 72 Ah i zauważyłem że żwawiej kręci przy dużych mrozach.
Jugol - Czw Lis 04, 2010 06:57

U mnie siedzi od zeszłej zimy CENTRA FUTURA 77Ah, tylko u mnie jest troszkę więcej miejsca, ale polecam :ok:
Raptile - Czw Lis 04, 2010 07:07

Centra Futura 72 Ah 720 A i niema h.. :wink: