Zobacz temat - [R416] Złamany bagnet oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Złamany bagnet oleju

qbus2005 - Sro Sty 02, 2008 09:04
Temat postu: [R416] Złamany bagnet oleju
Witam mam problem, w sylwestra jechałem w dalsza trasę, jak to zwykle robię chciałem sprawdzić przed trasa poziom oleju w silniku, wyciągam bagnet i cos chrupnęło :sad: i wyciągnąłem ułamany bagnet :cry: ....... została w silniku praktycznie sama końcówka z podziałka :sad:

Mam w związku z tym pytanko..... czy mi sie nic nie stanie z silnikiem jak będę tak jeździł :?: gdzie można taki bagnet kupić :?: czy jak kupie na allegro z jakiegoś rozbitka anglika będzie pasować :?:

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Brt - Sro Sty 02, 2008 09:39

Nowe są u Tomiego ;) a Połamany pewnie jest dalej w tej rurce prowadzącej bagnet ;) I lepiej go wyjąć. sTERYD miał podobny przypadek i coś wiecej powie, ale o ile pamiętam, to właśnie wystarczy odkręcić prowadzenie bagnetu. A jeśli niestety tam nie będzie końcówki, to czeka Cię odkręcanie miski olejowej. Stać sie nic nie powinno, bo olej jest zasysany do pompy przez sitko, które zatrzymuje większe nieczystości.
sTERYD - Sro Sty 02, 2008 16:35

dokładnie tak jak mówisz.
najlepiej to zrobić od spodu. Trzeba odkręcić dwie śrubki przy wejściu tej rurki do bloku, i tą od mocowania termostatu, bo tam jest ona dodatkowo przymocowana. :cool:
z silnikiem raczej nic się nie stanie, bo końcówka musiałaby być bardzo krótka, żeby ją wciągnęło do smarowania :cool:

qbus2005 - Pią Sty 04, 2008 09:05
Temat postu: THX
Panowie wielkie dzięki za pomoc zamówie sobie bagnecik i wydłubie ten złamany kawałeczek i będzie git :mrgreen: Bardzo martwiłem się że mogę sobie jakoś silnik uszkodzić....

Pozdrawiam