Zobacz temat - [R400] Niski poziom płynu wspomagania kiery
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Niski poziom płynu wspomagania kiery

yoshi - Czw Sty 03, 2008 12:23
Temat postu: [R400] Niski poziom płynu wspomagania kiery
Witam, ostatnio przy wymianie rozrządu i filtrów itp itd mechanik dopatrzył się mojego problemu ze wspomaganiem tj. płyn mi uciekał strasznie. Powiedział że może być nieszczelność i jak to określił 'pouszczelniał tam gdzię się dało' ale płyn mimo wszystko się leje. Zasugerował mi wymiane pompy wspomagania. Powiedzcie czy lejąc jakiś płyn mogę to jeszcze odratować czy muszę tą pompe wymieniać? Czytałem już jakiś temat ale chyba to nie dotyczy mojego przypadku. Proszę o pomoc.
Brt - Czw Sty 03, 2008 13:45

nooo nie spotkałem uszczelniaczy do hydrauliki :roll: Skoro leje, to jednak ku wymianie/naprawie się skłaniałbym :hm:
arturky - Czw Sty 03, 2008 13:50

Pompa może faktycznie wymagać regeneracji, lecz najpierw zobacz opaski metalowe na wężach przy zbiorniczku płynu wspomagania. Zobacz czy nie ma śladów wycieku na wspomnianych gumowych wężykach.

Ile mniej więcej ubywa Ci tego płynu ?

yoshi - Czw Sty 03, 2008 16:35

Było zalane w piątek a w niedziele już było dużo poniżej minimum. Nie wiem czy sugestie tego człowieka brać na poważnie, bo on tam twierdzi że niby coś pouszczelniał ale jak on to robił to nie mam pojęcia. A ta pompa wspomagania to droga impreza nieprawdaż? A zregenerować to gdzie można i za ile coś takiego się robi?