Zobacz temat - [214 Si 97] Kilka pytań związanych z wyciekami...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si 97] Kilka pytań związanych z wyciekami...

Lukaszn2006 - Czw Sty 03, 2008 17:26
Temat postu: [214 Si 97] Kilka pytań związanych z wyciekami...
Wiatm, Dziś chciałem użyć spryskiwaczy przedniej szyby, silniczek się włączył, jednak płyn nie wylatywał przez te dyszki, tylna wycieraczka i spryskiwacze ok. Po chwili zauważyłem, że przy lewym prawym kole zrobiła sie kałuża, czy tam gdzies biegnie kabelek od spryskiwaczy przednich? Jak się do niego dostać?

I drugie pytanie, zauwazyłem wyciek z pojego roverka, wygląda mi to na płyn chłodniczy, wyciek zlokalizowałem gdzieś w okolicach pompy wody, przecieka podczas postoju, co to może być, pompa wody?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za wyrozumiałość:) Pozdrawiam wszystkich - Łukasz:)

AndrewS - Czw Sty 03, 2008 17:40

Lukaszn2006 napisał/a:
Po chwili zauważyłem, że przy lewym prawym kole zrobiła sie kałuża


no to w koncu przy ktorym to kole bylo ?? :lol:
zlokalizuj zbiorniczek spryskiwaczy i lec po wezyku sprawdzajac wszystkie polaczenia

Lukaszn2006 napisał/a:
drugie pytanie, zauwazyłem wyciek z pojego roverka, wygląda mi to na płyn chłodniczy, wyciek zlokalizowałem gdzieś w okolicach pompy wody, przecieka podczas postoju, co to może być, pompa wody?

pompa jest pod oslona paska rozrzadu, jesli cieknie, to plyn pojawia sie na dole pod malym kolem rozrzadu, tam jest taki otworek do odprowadzania cieczy

Lukaszn2006 - Czw Sty 03, 2008 19:00

Przy lewym przednim miało być, przepraszam za błąd :/
Brt - Czw Sty 03, 2008 23:17

yyyy powinno być przy prawym :D albo lewym patrząc od przodu auta :D ;) zboiorniczek płynu jest w zderzaku przed prawym przednim kołem ;)
giewu - Czw Sty 03, 2008 23:25

Lukaszn2006 napisał/a:
...przy lewym prawym kole...
AndrewS napisał/a:
...no to w koncu przy ktorym to kole bylo ?? :lol: ...
Lukaszn2006 napisał/a:
Przy lewym przednim miało być...
Brt napisał/a:
yyyy powinno być przy prawym :D albo lewym patrząc od przodu auta ...

cholercia zrobię z tego przyklejony temat chyba :rotfl:
strony auta zawsze określamy z pozycji osoby siedzącej za kierownicą :twisted:

Brt - Czw Sty 03, 2008 23:27

ja to wiem :mrgreen: ;)
Lukaszn2006 - Pią Sty 04, 2008 20:46

Przy przednim kole od strony kierowcy:) już dlla formalności, ale jak się tam dostać?
Misioslaw666 - Sob Sty 05, 2008 11:29

Witam posiadam roverka 214si z 2000r. Co to wycieku płynu chlodnieczego tez myslalem ze to pompa wody bo w tych autkach podobno czesto padaja. U mnie kaluza robila sie pod pompą a okazało sie ze metalowa rurka idaca od pompy przerdzawiala na spawie uchytu. A wyciagnąc tą rurke do pospawania zajeło 3 godziny :( :( :( Ale juz wszystko dobrze:) Pozdrawiam