Zobacz temat - [R214 si 97r 103km]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si 97r 103km]

pcmirek - Pią Sty 04, 2008 19:48
Temat postu: [R214 si 97r 103km]
mam taki problem gdy przegazuje samochód to z tłumnika wylatuje mi duża ilośc wody czym to może być spowodowane??
kolin - Pią Sty 04, 2008 19:53

Sąsiad co prawda miał taki objaw w Oplu Vectra B i u niego przyczyną było to że samochód mało jeździł a jak śmigał to na krótkich odcinkach gdzie praktycznie dobrze sie nie nagrzał :wink:
Chester - Pią Sty 04, 2008 20:07

o ile mnie pamięc nie myli to ten temat juz byl poruszany nie raz..... ZTCP to jest to normlane zjawisko .... :razz:

Oooo prosze szukajka i znalazlem.... TO i TO

Desper - Pią Sty 04, 2008 20:14

Jeżeli jeździsz głównie na krótkich dystansach, to woda kapiąca z tłumika nie jest niczym dziwnym.
Problem możesz mieć jeżeli parkujesz "pod chmurką", zwłaszcza przy takich temperaturach jak np dzisiaj :wink: Woda w tłumiku może ci zamarznąć i silnik będzie się dusił po uruchomieniu :/

Pozdr.
Desper

pcmirek - Pią Sty 04, 2008 20:24

ale to leci bardzo duża ilość wody jak go przegazuje rozumiem to ze może lecieć ale niepokoi mnie taka duża ilość wody
Chester - Sob Sty 05, 2008 07:41

bo na wolnych obrotach nie dydostaje sie wszystka woda.... a jeśli przygazujesz to samo przez się że więcej objętościowo spalin się wydostaje i wypychają wodę z tłumika...
srbenda - Sob Sty 05, 2008 11:54

rozgrzej samochód do temp. roboczej i wyjedź na jakąś drogę poza miastem. Dalej się domyślasz ;) (Pojeździj ostrzej przez 10-15min) Jeżeli woda nadal leci to coś jest nie hallo. Alę na 90% jestem pewien że wszystko będzie w normie ;)
JSkok - Wto Sty 22, 2008 21:02

Gromadząca się woda, plus gorące spaliny to najlepsza mieszanina korodująca tylny tłumik. Przed laty jeżdżąc Polonezem wierciłem w najniższym miejscu tłumika otworek 1-2 mm ( spust skroplin), tak przewiercony tłumik wytrzymywał mi dwa razy dłużej.

Do niczego nie namawiam - tylko informuję, rozważ czy w Roverze nie zrobić czegoś takiego podobnie.