Zobacz temat - [R ALL] Żarówki H7
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R ALL] Żarówki H7

Wazzabii - Sob Sty 05, 2008 19:56
Temat postu: [R ALL] Żarówki H7
witam,

otóż wczoraj ku mojemu nieszczęściu spaliła mi się żarówka H7 prawego reflektora,
a najgorsze to, że byłem w tym czasie w Berlinie, godzina 23 ...
żeby poprawić widoczność pobocza (ludzie, zwierzęta etc.) zamieniłem żarówki dla bezpieczeństwa ruchu.
Na autobamie przykleiłem się do tira i tak dojechałem do Polski...
0 w portfelu było powodem podjętego ryzyka.

ku mojemu zdziwieniu, przepalona żarówka nie pogorszyła aż tak drastycznie widoczności.


i teraz mój dylemat...
jakie żarówki kupić? H7 ale jakie?
kryterium wyboru to efeKTYWNOŚĆ nie efeKTOWNOŚĆ.
nie chce żadnych kseno-
poszukuje czegoś długożywotnego, dobrze świecącego, nie oślepiającego innych.

rozglądałem się za żarówkami PHILIPSA
oto moje typy, może doradzicie


H7 NightGuide Double Lifetime Philips = cena 77zl
http://www.allegro.pl/ite...it_cenowy_.html


H7 VisionPlus +50% Philips = cena 62zl
http://www.allegro.pl/ite...it_cenowy_.html


H7 X-treme Power Philips = cena 94zl
http://www.allegro.pl/ite...gigagratis.html


H7 Power2Night GT150 = cena 82zl
http://www.allegro.pl/ite...super_cena.html


H7 BlueVision Philips = cena 77zl
http://www.allegro.pl/ite...it_cenowy_.html




czy może polecacie coś innego?
pomóżcie!

kosman - Sob Sty 05, 2008 20:03

Ja polecam firmę Osram. To wg mnie zdecydowanie najlepsza firma jeśli chodzi o żarówki do samochodów. Sam mam nightbreaker'y +90% i jestem z nich bardzo zadowolony.
Brt - Sob Sty 05, 2008 20:23

korzystam z VisionPlus Philipsa i jestem zadowolony z efektu świecenia fajny biały kolor światła. Niestety nie wiem jak z żywotnością. Napewno napisze na forum jak się któraś spali ;)
sTERYD - Nie Sty 06, 2008 01:12

ja mam jakieś hella, dają zajefajnie białe światło :)
odkąd mam auto (maj 2006) jeżdżę cały czas na włączonych światłach i obie nadal świecą (h1 mam fabryczne MGRover) :)

Wazzabii - Nie Sty 06, 2008 12:38

decyduje sie chyba na H7 philips x treme power +80

dokladniej
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

koszt 70+7

Brt - Nie Sty 06, 2008 12:43

sTERYD napisał/a:
ja mam jakieś hella

Moze LightPower ?? wygrały test w AutoSwiecie kiedyś ;)

Wazzabii - Nie Sty 06, 2008 12:55

szczerze to nie mam zaufania do tej firmy, pierwszy raz o niej slysze...

kolega ma u siebie w samochodzie philipsa +XX i dobrze swieca,
ale jeszcze rozwazam philips vs. osram

Brt - Nie Sty 06, 2008 12:58

Wazzabii napisał/a:
pierwszy raz o niej slysze...

a Hella to taka znana firma ;)

KuBaB - Nie Sty 06, 2008 13:27

Ponieważ mnie też czeka zakup, to dla odmiany wezmę nightbreakery polecane przez kosmana. Porównamy efekty :)

Pozdrawiam
KuBaB

Lodzia - Nie Sty 06, 2008 13:43

Polecam VisionPlus +50%. Mam i świecą bardzo dobrze.
Wazzabii - Nie Sty 06, 2008 15:41

po zakupie bede musial wyregulowac swiatla, moze ktos wie ile taka przyjemnosc kosztuje? bo ustawianie "na ściane" nie leży w moim guście
lub może ktoś z okolic Poznania lub Piły posiada takie urządzenie?

Lodzia - Nie Sty 06, 2008 16:18

Wazzabii. Światła ustawi ci każda stacja kontroli pojazdów. Czynnośc ta jest tania i jeśli śruby do regulacji w lampach są sprawne to trwa kilka minut.
Wazzabii - Nie Sty 06, 2008 16:20

Dzięki, będę musiał ich odwiedzić :)
Lodzia - Nie Sty 06, 2008 16:32

Wazzabii jesteś z Piły więc jeśli interesują cię żarówki Philipsa to jedź do sklepu"U Rudej" a na pewno coś wybierzesz. Ja tam kupowałem i wyszła mi ta sama cena co z Allegro z przesyłką.Pozdrawiam :grin:
Brt - Nie Sty 06, 2008 18:50

co do ustawiania świateł, to w jednym zakładzie ustawią Ci dobrze a w innym tak, że będziesz i tak samemu poprawiał ;) Po ostatnim przeglądzie i ustawianiu świateł widziałem drogę 10m do przodu, więc i tak bez ściany i kilku regulacji się nie obeszło ;) ale teraz widzę :D
Lukaszn2006 - Nie Sty 06, 2008 20:20

BlueVision mają najktutszą według producenta żywotność (jeśli chodzi o Philipsa) no ale za to efekt najładniejszy moim zdaniem (ale tu podobno o efekt nie chodzi), moje zdanie jest jednak takie, że dłużej jeżdże na nich, niż na Philips + 50 ((po 3 miesiącach spaliła sie jedna) na BlueVIsion jeżddże już ponad pół roku i wszystko jak najlepiej narazie:).
Foczes - Nie Sty 06, 2008 22:59

ja gorąco polecam firmę OsraM . Z tego co wiem (bo znajomy ma hurtownie elektryczną) to podobno jest dużo zwrotów philipsów. Sam posiadam OSRAM COOL BLUE i jestem z nich zadowolony. chociaż ostatnio porównywałem barwę światła z moim kolegą (mazda mx-3) który ma założone jakieś tanie bez firmówki za 25 złotych i sie zawiodłem...jego świecą bielej niż moje ... :cry: ale co zrobić...
Wazzabii - Nie Sty 06, 2008 23:46

dobra, kupiłem te OSRAMa NIGHT BREAKER +90 :mrgreen:
Lodzia - Pon Sty 07, 2008 17:51

Jak przetestujesz te żarówki to napisz jak sie spisują :grin:
Wazzabii - Nie Sty 20, 2008 01:02

żarówki doszły, zamontowałem.
Powiedzieć musze, że widać różnice :mrgreen:
Ma razie nie testowałem w nocy poza miastem, ale niedługo pewnie jakaś trasa się zdarzy, więc napisze wrażenia i z tego.

zmartwiła mnie informacja na pudełku, że żarówki te mają o połowe mniejsza żywotność od żarówek standardowych.
Dlatego też w dzień będę jeździł na pozycyjnych+halogeny (jako dzienne)

thef - Nie Sty 20, 2008 08:36

Wazzabii napisał/a:
Dlatego też w dzień będę jeździł na pozycyjnych+halogeny (jako dzienne)
Niech Cię ręka boska broni, bo jak spotkam Cię tak oświetlonego na drodze, to wezmę wiatrówkę i sprawdzę celność na Twoich halogenkach ;) .
KuBaB - Nie Sty 20, 2008 13:01

Wazzabii: a czy przypadkiem w Polsce NIE JEST ZABRONIONA jazda na halogenach :?: :?: :?: :?: :?:
argail - Nie Sty 20, 2008 13:15

Wazzabii napisał/a:
Dlatego też w dzień będę jeździł na pozycyjnych+halogeny (jako dzienne)

Szczerze mówiąc - przynajmniej mnie - wkurzające -> http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=22886

[ Komentarz dodany przez: thef: Pon Sty 21, 2008 09:15 ]
Argail, tylko beż wulgaryzmów ;)

xamen - Nie Sty 20, 2008 14:22

hello

a ja zadam pytanie inne. Cena 75 zł za zestaw żarówek mnie trochę zmierziła, więc szukam czegoś tańszego. Powiedzcie mi, czy te tanie żarówki za 10-15 zł (za komplet) reklamowane jako "żarówki halogenowe z efektem xenonu", które dają niby 30-50% więcej światła od tradycyjnych i białe światło to warte są uwagi? Jak z ich świeceniem? Jak z trwałością?

Teraz mam zwykłe żarówki, które kupiłem razem z autem i już mi się przepaliła jedna :/ więc i tak muszę kupić. Mogę wydać parę złotych więcej jeśli będą faktycznie dawały lepsze światło i lepiej wyglądały, ale nie chcę znowu co 3 miesiące wymieniać ich na nowe...

Poradźcie ;)

wolarz - Nie Sty 20, 2008 14:48

xamen napisał/a:
nie chcę znowu co 3 miesiące wymieniać ich na nowe...

za 10-15zł (komplet) na pewno będziesz :wink:

michone - Nie Sty 20, 2008 15:02

Wazzabii napisał/a:
żarówki doszły, zamontowałem.
Powiedzieć musze, że widać różnice :mrgreen:
Ma razie nie testowałem w nocy poza miastem, ale niedługo pewnie jakaś trasa się zdarzy, więc napisze wrażenia i z tego.

zmartwiła mnie informacja na pudełku, że żarówki te mają o połowe mniejsza żywotność od żarówek standardowych.
Dlatego też w dzień będę jeździł na pozycyjnych+halogeny (jako dzienne)
lepsza widocznosc kosztem pogorszonje zywotnosci
sTERYD - Nie Sty 20, 2008 15:06

michone napisał/a:
lepsza widocznosc kosztem pogorszonje zywotnosci

jeśli chodzi o te z niebieskim "filtrem" to widoczność na pewno ne jest lepsza ;)

xamen - Nie Sty 20, 2008 20:56

to ja teraz nie wiem...
z Waszych wypowiedzi wynika, że żarówki, które dają lepszą widoczność (choć wcale nie aż tak dużo lepszą) mają znacznie krótszą trwałość i kosztują dużo, a żarówki tanie mają pewnie podobną trwałość, tyle że są... tańsze :)
więc dlaczego kupować te drogie???

TomC - Pon Sty 21, 2008 07:50

Proste jak budowa cepa :razz:
Żeby żarówka o mocy 55W świeciła mocniej czyli jaśniej musi mieć skrócony żarnik co w efekcie daje większą emisję światła ale negatywnie wpływa na żywotność żarówki ponieważ krótszy żarnik szybciej się przepala. Nie ma na to rady. Albo więcej widać ale to kosztuje albo widać normalnie czyli prawie nic ale portfelik spokojny.
Ja w swoim czasie przetestowałem sporo żarówek.
Fajnie świeciły BlueVision od Philipsa ale tylko w dzień albo gwiaździstą piękną noc. :roll:
W nocy podczas deszczu lepiej mieć pod ręką mocną latarkę dzięki której widać cokolwiek. Po prostu słabo :cry:
Teraz śmigam na Tungsram Megalight +50%. Żarówki tanie (do 40zł), jasno świecą, a po regulacji świateł w SKP widzę dalej o kilka metrów.

giewu - Pon Sty 21, 2008 11:37

Wazzabii napisał/a:
...Dlatego też w dzień będę jeździł na pozycyjnych+halogeny (jako dzienne)
... pomimo tego, iż jest to niezgodne z przepisami :twisted:
Brt - Pon Sty 21, 2008 11:46

moim zdaniem korzystniej jest spróbować wykorzystać światła drogowe do jazdy dziennej oczywiście po pewnych przeróbkach w instalacji (obniżenie napiecia + automatyka zapalania lamp). I sądzę, że to będzie zgodnie z przepisami ;) W wolnej chwili postaram siewdrożyć takie "cudo" u siebie ;) opiszę ofkors wrażenia ;)
blue827 - Pon Sty 21, 2008 19:39

Zamiast układu obniżającego napięcie lepiej zastosować diody H7, właśnie tak zamierzam przerobić swoje wewnętrzne drogowe światła na dzienne. Odłącze od instalacji drogowych i włoże tam takie >>diodowe żarówki H7 , będą się zapalały wraz z włączeniem silnika.
Natomiast zewnętrzne reflektory mają u mnie żarówki H4 więc pełnią rolę mijania i drogowych.

Brt - Pon Sty 21, 2008 19:54

no u mnie są tylko H4 więc nie bardzo jest inny wybór ;)
AndrewS - Pią Sty 25, 2008 00:48

TomC napisał/a:
Żeby żarówka o mocy 55W świeciła mocniej czyli jaśniej musi mieć skrócony żarnik co w efekcie daje większą emisję światła ale negatywnie wpływa na żywotność żarówki ponieważ krótszy żarnik szybciej się przepala.


ale krótszy zarnik bedzie bral wiekszy prad , a wtedy przy wiekszym pradzie, bedzie wieksza moc zarowki czyli nie bedzie juz 55W, a wiecej

blue827 napisał/a:
Odłącze od instalacji drogowych i włoże tam takie


pogorszysz sobie wtedy drogowe

Ferrus - Pią Sty 25, 2008 08:26

Foczes napisał/a:

(...) ostatnio porównywałem barwę światła z moim kolegą (mazda mx-3) który ma założone jakieś tanie bez firmówki za 25 złotych i sie zawiodłem...jego świecą bielej niż moje ... :cry: ale co zrobić...


Kolor to akurat drugorzędna sprawa, choć uzależniona od żarówki.
Dodatkowo odcień zależy od wieku reflektora - starszy reflektor daje mniej intensywną barwę bo 'lustrzanka' wewnątrz (czy jak to tam nazwać :razz: ) matowieje.
Poparte moim doświadczeniem - nie wiem co mnie podkusiło, żeby w starym aucie zbity reflektor wymienić na nowy (a nie używany) :oops:

xamen napisał/a:
hello

a ja zadam pytanie inne. Cena 75 zł za zestaw żarówek mnie trochę zmierziła, więc szukam czegoś tańszego. Powiedzcie mi, czy te tanie żarówki za 10-15 zł (za komplet) reklamowane jako "żarówki halogenowe z efektem xenonu", które dają niby 30-50% więcej światła od tradycyjnych i białe światło to warte są uwagi? Jak z ich świeceniem? Jak z trwałością?

Teraz mam zwykłe żarówki, które kupiłem razem z autem i już mi się przepaliła jedna :/ więc i tak muszę kupić. Mogę wydać parę złotych więcej jeśli będą faktycznie dawały lepsze światło i lepiej wyglądały, ale nie chcę znowu co 3 miesiące wymieniać ich na nowe...

Poradźcie ;)


A trwałość tych tanich żarówek jest godna politowania :mad:
Od dłuższego czasu usiłowałem mieć oba światła mijania sprawne. Więc poszedłem do sklepu i kupiłem nową H7 za już przepaloną. I za tydzień znowu. I znowu . I znowu. I znowu! Normalnie pojechałem do elektromechanika zmierzyć napięcie ładowania, bo to przecież, aż niemożliwe żeby tyle żarówek 'samo' zdechło... a jednak możliwe.
Unikajcie zakupów w 'hipermakretach' i tanich żarówek. Najprawdopodobniej są zleżałe (i nie wytrzymują wstrząsów na drodze - 3 takie teorie usłyszałem) oraz ich jakość produkcji jest po prostu niższa.
W końcu wydałem 2x35zł na Philipsa i wreszcie nie mam problemu :lol: A czy świecą lepiej... hmm... widzę że kolor jest inny, ale intensywność trudno mi zmierzyć ;-) Na pewno jednak nie mam na co narzekać.