Zobacz temat - [R 200---1.4]Klocuszki co wybrac?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200---1.4]Klocuszki co wybrac?

kaligula797 - Czw Sty 10, 2008 18:30
Temat postu: [R 200---1.4]Klocuszki co wybrac?
Witam Serdecznie, chciałbym zaczerpnąc opinii fachowców. Otoż klocki w moim roverze juz powoli kończą swój zywot dlatego chciałbym zapytac co polecacie do 1.4. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
grib - Czw Sty 10, 2008 20:14

kaligula797 napisał/a:
klocki w moim roverze juz powoli kończą


lucasy ,ale tanie nie są, ale dobre są i długo posłużą :lol:

kaligula797 - Czw Sty 10, 2008 20:32

lucasy tez slyszalem o nich pochlebne opinie.... :sad: szukam tych klockow do tego auta i nic nie moge znalesc...chlopaki pomozcie ja juz sam nie wiem gdzie tego szukac. R200 1.4 98r.

cos takiego byloby dobre ?? to jest cena za 1 sztuke?

Brt - Czw Sty 10, 2008 20:53

Ja ze swoich lucasów nie jestem zadowolony.Sskuteczność hamowania taka sobie i są twarde. Tzn: na tarczy mam rant i muszę je wymienić, a klocków jeszcze połowa. (tarcze i klocki były zakłądane razem 50kkm temu). Drugi raz lucasów nie kupię. Ogólnie polecane na forum są produkty firmy ATE.
giewu - Pią Sty 11, 2008 09:14

Brt napisał/a:
...Ogólnie polecane na forum są produkty firmy ATE.

nie sposób nie zgodzić się z tą opinią ...
przy czym "dołożę" tutaj jeden warunek: klocki hamulcowe ATE najlepiej współpracują z tarczami ATE :twisted:

Brt - Pią Sty 11, 2008 10:16

giewu czy możesz potwierdzic, ze do R200 okrągłego są dostępne tylko seryjne tarcze ATE a tych nacinanych (power disc) się nie dostanie?? Wersja wentylowana ;) A moze jakies ceny masz pod ręką :błagam:
giewu - Pią Sty 11, 2008 12:37

Brt napisał/a:
giewu czy możesz potwierdzic, ze do R200 okrągłego są dostępne tylko seryjne tarcze ATE a tych nacinanych (power disc) się nie dostanie?? Wersja wentylowana ;) A moze jakies ceny masz pod ręką :błagam:

na pewno to mogę stwierdzić, że w moim ROVERku zamontowałem przednie, wentylowane tarcze hamulcowe ATE o numerze 24.0121-0105-1 zakupione oczywiście w InterCars (160 zł. cena detaliczna za szt.)
z tarczami ATE nacinanymi się jak dotąd nie spotkałem :/
nacinane występują BREMBO :cool: o numerze 09.5509.75 (około 243 zł. za sztukę - chwilowo niedostępne w InterCars)

peter200 - Pią Sty 11, 2008 13:08

giewu napisał/a:
z tarczami ATE nacinanymi się jak dotąd nie spotkałem :/

Były nacinane tarcze ATE PowerDisc o symbolu 24.0321-0105-1 ale nie są już niestety dostępne.

Brt - Pią Sty 11, 2008 15:14

no właśnie o brembo max różne opinie chodzą no i obecne zwykłe brembo wytrzymały u mnie only 50kkm :| a Ty z tych ATE jesteś zadowolony?? Jak hamują z wyższych prędkości?? Marzą mi sie EBC TG ale cena trochę zaporowa jest :// Czy ATE robi też jakieś lepsze klocki czy jest tylko jeden rodzaj ??
giewu - Pią Sty 11, 2008 15:28

Brt napisał/a:
... a Ty z tych ATE jesteś zadowolony?? Jak hamują z wyższych prędkości??...Czy ATE robi też jakieś lepsze klocki czy jest tylko jeden rodzaj ??

jestem zadowolony nawet bardzo niż bardziej ;) żadnych problemów przy hamowaniu, na początku ciut popiskiwały, ale już się ułożyły i jest wszystko OK :mrgreen: ...

ATE jako firma robi różne okładziny cierne w swoich wyrobach (podobnie jak np. TEXTAR) z czego później wynikają różnice cenowe (gorsze=tańsze), ale nie dysponuję żadnym katalogiem ATE, by dokładnie sprawdzić dostępność klocków i ich rodzaje do naszych autek ... spróbuję coś więcej w necie odnaleźć to dopowiem ;)

[ Dodano: Pią Sty 11, 2008 15:32 ]
Brt napisał/a:
...Marzą mi sie EBC TG ale cena trochę zaporowa jest :// ...

w streetracing masz zamiar się bawić ? :rotfl:

Brt - Pią Sty 11, 2008 15:39

chce w końcu dobrze hamowac :D a u Docenta w Tomciu fajnie hamowało :D Chyba napewno się na te ATE zdecyduję :) Tylko jeszcze klocki se muszę dobrać jakies lepszejsze :) Jakbyś coś znalazł będę dźwięczny :mrgreen:
Szymon - Pią Sty 11, 2008 20:24

Ja mam kupione klocki ATE o symbolu 13.0460-2803.2. Muszę dokupić tarcze i będę zakładał. Mam dylemat co do tarcz podobnie jak Brt, będę się decydował jednak na komplet z ATE. Jedna marka powinna współgrać najlepiej ze sobą ;)
Brt - Pią Sty 11, 2008 21:46

kurcze a może seryjne tacze ATE + jakieś klocki ferodo :hm: ciekawe jakby to współgrało ze sobą :roll:
peter200 - Sob Sty 12, 2008 00:26

Brt napisał/a:
kurcze a może seryjne tacze ATE + jakieś klocki ferodo :hm: ciekawe jakby to współgrało ze sobą :roll:

Tak jak widać na na mojej fotce z poprzedniego posta miałem założone klocki Ferodo Premier + ATE PowerDisc.
Hamowanie było lepsze (szczególnie po ich nagrzaniu) ale taki zestaw miał kilka wad:
Klocki bardzo zdzierały tarcze a co gorsze, przy hamowaniu z dużych prędkości odczuwalne były wibracje tarcz, czasami nawet duże. Już myślałem, że są krzywe tarcze ale po wymianie klocków na ATE wibracje ustąpiły.
Nie zakładałem hamulców EBC, więc nie mam porównania ale biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena najrozsądniejszym zestawem jest zestaw ATE+ATE, którego używam.

giewu - Sob Sty 12, 2008 08:57

Brt napisał/a:
... Tylko jeszcze klocki se muszę dobrać jakies lepszejsze :) Jakbyś coś znalazł będę dźwięczny :mrgreen:
Szymon napisał/a:
Ja mam kupione klocki ATE o symbolu 13.0460-2803.2. Muszę dokupić tarcze i będę zakładał. Mam dylemat co do tarcz podobnie jak Brt, będę się decydował jednak na komplet z ATE. Jedna marka powinna współgrać najlepiej ze sobą ;)

takie sam klocki założyłem u siebie plus tarcze, o których pisałem wcześniej ... jak na nasze prędkości i skuteczność hamowania taki zestaw wydaje się bardzo dobry i w zupełności wystarczający ... polecam :mrgreen:
peter200 napisał/a:
...Klocki bardzo zdzierały tarcze a co gorsze, przy hamowaniu z dużych prędkości odczuwalne były wibracje tarcz, czasami nawet duże. Już myślałem, że są krzywe tarcze ale po wymianie klocków na ATE wibracje ustąpiły...

zdecydowanie lepiej jest gdy zdzierają się jednak klocki, tzn. ich okładzina cierna (słynny czarny pył na felgach) niż tarcze hamulcowe ;)

Brt - Sob Sty 12, 2008 09:05

zestaw z lucasami powyżej 80km/h zupełnie się nie sprawdzał, stąd moje dylematy ;) Chciałbym, żeby jednak następcz sprawował sieprzynajmniej poprawnie także przy prędkości np. 150km/h ;)
giewu - Sob Sty 12, 2008 09:23

Brt napisał/a:
...Chciałbym, żeby jednak następcz sprawował sieprzynajmniej poprawnie także przy prędkości np. 150km/h ;)

czyli jednak streetracing :rotfl:

Brt - Sob Sty 12, 2008 09:27

to co jednak EBC :P :D
ziomek - Sob Sty 12, 2008 09:32

lukasy były by dobre ewentualnie ABSy, tomexy odpadają wielka kicha pracuje w firmie motoryzacyjnej jezeli macie problem z kupnem jestem w stanie załatwić wszystkie klocki wyzej wymienionych firm osobom z Katowic.
ziomek - Sob Sty 12, 2008 09:37

acha jak coś to mam jeszcze z ATE co są chyba najlepsze a także włoskie klocki samko w miare tanie i wmiare dobre
Brt - Sro Sty 16, 2008 15:28

stanęło na zamówieniu kompletu ATE :roll: pozostałe opcje są troche zaporowe (albo cena albo opiniami :hm: ) dam znać o efektach i wrażeniach ;)
Brt - Nie Sty 27, 2008 21:10

Więc tak: założone. Kilka uwag. okazało się, że nie mam jednej blaszki przy klockach, ale to się dało uzupełnić. Zapieczona była jedna prowadnica zacisku - na szczęście też przy odrobinie "perswazji" udało się ją wyjąć. Pozatym trzeba było dokładnie oczyścić piastę wokół pierścienia centrującego, gdyż syf który tam był i podchodził pomiędzy piastę a tarczę powodował dość spore bicie tarczy. Po oczyszczeniu jest OK. Niestety czujnika zegarowego nie było, żeby dokonać pomiaru :beczy: Ale do 170 nic nie czuć :P
Wrażenia po założeniu klocków i pierwszych 50km - pozytyw. Hamulec jest czulszy i wystarczy duzo mniejsza siła nacisku na pedał, żeby odczuć efekt hamowania. Narazie klocki są na dotarciu. Zobaczymy za kilkaset km, jak będą hamować ;)

roverek216GTIki - Wto Sty 29, 2008 12:09

ja tez planuje wymiane hamulcy w moim roverku 216 gti 1.6 16V 1991r. co byście proponowali? tarcze wentylowane no i jakies klocki do tego. dodam ze chciał bym się zmieścić w ok 300 zł.jaka firma gdzie kupic?
Brt - Wto Sty 29, 2008 12:21

kup komplet firmy ATE, w każdym normalnym motoryzacyjnym Ci to sprzedadzą.