Zobacz temat - [R420] Pali jak smok 16 litr minimum !
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Pali jak smok 16 litr minimum !

chrupol - Sob Sty 19, 2008 15:47
Temat postu: [R420] Pali jak smok 16 litr minimum !
Witam

Moj roverek zacza palic jakis czas temu ogromne ilosci paliwa - benzyny (AUTO NIE NA GAZIE)
Na szczescie mam za 11 euro 16 litry benzy wiec nie jest tak zle z finansami ale czar niedlugo moze prysnac ...

Co nalezy sprawdzic, zeby dojsc dlaczego auto tak duzo pali ?
- sonda lambda ?

spaliny wychodzace strasznie smierda bebzyna

thef - Sob Sty 19, 2008 15:54

A czy nie zaczął palić tyle od momentu zastosowania tej taniej benzyny? ;) Sondę można podejrzewać. A tak na początek, kiedy zmieniałeś filtr powietrza?
chrupol - Sob Sty 19, 2008 16:01

benzynka jest z pewnego zrodla i leje ja od czerwca i dopiero zima zacza palic te min. 16 litry

filtry mienialem z 7 tys. km temu

thef - Sob Sty 19, 2008 16:03

No to chyba trzeba będzie się uczepić tych spalin śmierdzących benzyną. Może wtryski leją albo co? Poczekaj na podpowiedź jakiegoś większego fachowca od benzyniaków ;) .
PHJOWI - Sob Sty 19, 2008 16:26

sprawdz czy gdzieś nie kapie benzynA
chrupol - Sob Sty 19, 2008 16:40

PHJOWI napisał/a:
sprawdz czy gdzieś nie kapie benzynA


nie no nic nie kapie jakby kapalo to bym sie nie pytal glupio czemu pali tyle

PHJOWI - Sob Sty 19, 2008 16:44

ja tobie radze , ponieważ benzyna szybko się ulatnia i też nic nie widać , miałem tak przy jednej 200 wszystko sprawdone a okazało się sączy rurki na zgięciu .
PHJOWI - Sob Sty 19, 2008 16:49

można też wtryskiwacze sprawdzić może ktróryś się zawiesił.
chrupol - Sob Sty 19, 2008 17:00

PHJOWI napisał/a:
ja tobie radze , ponieważ benzyna szybko się ulatnia i też nic nie widać , miałem tak przy jednej 200 wszystko sprawdone a okazało się sączy rurki na zgięciu .


gdyby mialo to miejsce to napewno smierdzoalo by w srodku benzyna

skupilbym sie raczej na sondzie lambda bo z tego co sie orientuje odpowiada po czesci za podawanie odpowiedniej dawki paliwa, tylko czy jest jakis sposob aby w domowych warunkach sprawdzic sonde ?

sTERYD - Sob Sty 19, 2008 17:27

oczywiście, że jest:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#60

piter34 - Pon Sty 21, 2008 15:22

chrupol napisał/a:
skupilbym sie raczej na sondzie lambda bo z tego co sie orientuje odpowiada po czesci za podawanie odpowiedniej dawki paliwa, tylko czy jest jakis sposob aby w domowych warunkach sprawdzic sonde ?

Możesz też podjechać do SKP. Tam zbadają Ci skład spalin i współczynnik lambda (kosztuje to ustawowo ok. 15PLN).

chrupol - Pon Sty 21, 2008 16:01

piter34 napisał/a:

Możesz też podjechać do SKP. Tam zbadają Ci skład spalin i współczynnik lambda (kosztuje to ustawowo ok. 15PLN).


oo dobra mysl, mam nadzieje, ze jak zajade i okaze sie, ze mam cos nie tak to mi nie zabiora dowodu albo "zanotuja" na przyszlosc :)