Zobacz temat - [R 200 1.4 8V 99'] Znowu układ chłodzenia:/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.4 8V 99'] Znowu układ chłodzenia:/

ash - Nie Sty 20, 2008 16:42
Temat postu: [R 200 1.4 8V 99'] Znowu układ chłodzenia:/
Witam!
Ostatnio ubylo mi plynu chlodniczego, zauwazylem wyciek z pompy i bezzastanowienia wczoraj wymienilem pompe i caly rozrzad! Dzis jak wrocilem z miasta zobaczylem pare z silnika :o Otworzylem maske a tam znow wyciek tyle ze z weza tuz zaraz jak wychodzi z silnika. Wiec docisnalem klamerke, dolalem plynu i zagrzalem auto! Przestal wyciekac. Mam nadzieje, ze bedzie juz ok. Ale moje zainteresowanie wzbudzil wiatrak od chlodnicy, a mianowicie wogole sie nie wlacza. Temperature trzyma silnik ponizej polowy skali a wiatraka nigdy odkad mam auto nie slyszalem. Co z nim nie tak?

AndrewS - Nie Sty 20, 2008 18:25

podalacz go na krotko i sprawdz czy dziala
michone - Nie Sty 20, 2008 18:31

jesli jest zimno na dworze to moj osiaga polowe temeperatury i sie nie wlacza wiatrak. dopiero kiedy termostat posci na chlodnice i sie zagrzeje to sie wlacza :)
przemo285 - Nie Sty 20, 2008 19:02

Przy tych temperaturach które mamy nie włączy się tobie wentylator , przy tych silnikach wentylator włącza się powyżej 100 stopni
ash - Nie Sty 20, 2008 21:17

Czyli wiatrak rozumiem bedzie sie uruchamial ale latem tak? W sumie temperatura nie rosnie wyzej niz polowe ale wciaz mam obawy czy wszystko dziala ok. Pompe wymienilem a i tak dzis mi opaska puscila, nie wiem co sie dzieje!
R-200 - Nie Sty 20, 2008 22:07

Zdejmij wtyk z brązowego czujnika, jeśli włączy się wiatrak przy włączonym zapłonie to masz wszystko dobrze. :roll: :roll:
ash - Wto Sty 22, 2008 14:45

Znalazlem kolejny wyciek! Mam nadzieje, ze ostatni! Cieknie z dolnego czujnika temperatury (tego co podaje do wskazowki na desce). Sam czujnik jest sprawny ale jest caly mokry od plynu i kapie! Czy musze dokupowac caly ten czujnik czy mozna dokupic sama jakas uszczelke?
ash - Wto Sty 22, 2008 18:02

zadnych pomyslów?
AndrewS - Wto Sty 22, 2008 18:35

wykrec czujnik i popatrz, ja nie mialem okazji go wykrecac i nie wiem co tam jest za uszczelka i czy ewentualnie kapie "przez niego"