Zobacz temat - [R75] Kontrolka żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka żarówki

MiReK - Pon Sty 21, 2008 22:56
Temat postu: [R75] Kontrolka żarówki
Witam.Poradźcie w tej kwesti:zapala mi się ta żółta kontrolka żaróweczki,zaraz po załączeniu silnika i świeci jakieś 30 s lub czasem do 2 min,po czym gaśnie.Wiem że normalnie oznacza to przepalenie którejś zarówki,ale u mnie wszystkie żarówki są okay,sprawdzałem dookoła,nawet oświetlenie rejestracji.Spotkał się ktoś z czymś takim?
Dodam że 3 miesiące temu jak go kupiłem to też się tak działo,przez jakiś czas,po czym samo od siebie przestało się zapalać.Kompletnie nie rozumiem tego

rafalg - Pon Sty 21, 2008 23:38

Sprawdz dokładnie oświetlenie tablicy rej tył tam dostaje się woda i śniedzieja styki miałem to samo przeczyściłem i jest ok.
MaReK - Pon Sty 21, 2008 23:42

jedyna, a nie dostajesz komunikatu slownego przy wylaczaniu zaplonu ?
U mnie tak jest. Wtedy mniej wiecej moge sie zorientowac ktora to zarowka ;)

Dodadkowo dodam, ze kiedys tez szukalem zaroweczki, a nie doczytalem komunikatu.
Szukalem dlugo, bo wszystkie sie swiecily. Okazalo sie ze chodzi o zarowke tylnego swiatla.
Po stronie spalonej zarowki swieci sie jako pozycja zarowka swiatel stopu.

Pozdrawiam,

MiReK - Wto Sty 22, 2008 00:42

Rozumiem że chodzi Ci o komunikat słowny na komputerze pokładowym?
Ja mam wersje bez komputera

MaReK - Wto Sty 22, 2008 01:27

Aha. No to jedyne co mi przychodzi do glowy, z czym ja sie spotkalem to wlasnie swiecenie sie zarowki stopu na rzecz zarowki swiatel pozycyjncyh ( z tylu ofcoz).
Marian_K - Wto Sty 22, 2008 09:29

jedyna napisał/a:
Spotkał się ktoś z czymś takim?
Po prostu gdzieś Ci przewód przy żarówce nie kontaktuje. Najprościej sprawdzić w lampach z tyłu i przy tablicy. Podoginaj wszystkie blaszki, psiknij jakimś kontaktem i powinno pomóc.

Pozdrawiam!

Kris - Wto Sty 22, 2008 10:00

MaReK napisał/a:
jedyna, a nie dostajesz komunikatu slownego przy wylaczaniu zaplonu ?
U mnie tak jest. Wtedy mniej wiecej moge sie zorientowac ktora to zarowka ;)

Dodadkowo dodam, ze kiedys tez szukalem zaroweczki, a nie doczytalem komunikatu.
Szukalem dlugo, bo wszystkie sie swiecily. Okazalo sie ze chodzi o zarowke tylnego swiatla.
Po stronie spalonej zarowki swieci sie jako pozycja zarowka swiatel stopu.

Pozdrawiam,


U mnie ostatnio mialem przyjemność sprawdzić jak to dziąła, spaliła się z tyłu od światła, świeciła w zamian za nią od stopu (rewelka rozwiązanie) i na wyswietlaczu od kompa świeciła się non stop żarówka, po wyłączeniu silnika przez chwilę na wyświetlaczu świeci symbol auta i taka jakby wskazówka na miejsce gdzie żerówka się perzepaliła, do tego jest jeszcze napis która to żarówka dokładnie, dla mnie bomba :)

MiReK - Nie Sty 27, 2008 12:17

MaReK napisał/a:
Aha. No to jedyne co mi przychodzi do glowy, z czym ja sie spotkalem to wlasnie swiecenie sie zarowki stopu na rzecz zarowki swiatel pozycyjncyh ( z tylu ofcoz).


Tak,miałeś rację,to była tylna żarówka mijania,w zamian której zświecała się żarówka stopu.Ale co dziwne,ona się nie przepaliła,bo jak się poruszało kabelkami z lampy to zaświacała się.Ale wyciągłem ją,włożyłem nową i wszystko OK.Dzięki

primjack - Wto Gru 08, 2009 10:01
Temat postu: [R75] Kontrolka spalonej żarówki
witam. kupiłem własnie Rovera 75 2,0 cdt i cały czas swieci mi żółta zarówka na desce rozdzielczej , przeleciałem samochód dookoła ze trzy razy wewnatrz tez i nic wszystkie zarówki swiecą , czy ktoś ma pojęcie gdzie jeszcze może byc cos co nie swieci ?? ? :bezradny:
dukat11 - Wto Gru 08, 2009 10:08

SPrawdź czy nie spaliła ci się żarówka swiatła pozycyjnego z tyłu. Jak ona się spali to stop przjemuje jej rolę i świeci słabej.
Miras31 - Wto Gru 08, 2009 10:10

Zobacz również oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
ciacho4 - Wto Gru 08, 2009 15:03

Sprawdź czy poprzedni właściciel nie założył ksenonów lub pseudo ksenonów. Nie każda przetwornica nadaje się do samochodu z monitorowaniem żarówek.
primjack - Wto Gru 08, 2009 17:46

sprawdzalem wszystkie zarówki wyjmowalem pokolei wszystkie , lampy w oryginale nie ma ksenonów , przyjdzie mi chyba rozebrac licznik i kontrolek wykrecic :beczy:
dukat11 - Wto Gru 08, 2009 17:55

Nie uda się, gdyż jest to dioda lutowana na stałe. Spróbuj posprawdzać czy nie masz jakiś diodowych powstawianych, które mają mały pobór prądu i wtedy moduł świateł myśli, że żarówka spalona.
arkady - Czw Paź 13, 2011 14:33

odgrzebie temat
padla mi zaroka od przeciwmgielnych z tylu kupielm 2 zaroki zakladam i kicha nie swieca obie:( kupilem gdzie indziej kolejne 2 i kicha ruszalem wtyczka kablami i nic:( jak sobie z tym poradzic?

hs26 - Czw Paź 13, 2011 23:23

padla mi zaroka
Sprawdź napięcie na przewodach przy żarówce, mase, bezpiecznik, wyłącznik.

arkady - Pią Paź 14, 2011 15:26

wylacznik jest chyba ok poniewaz 2 przeciwmgielne dziala
hs26 - Nie Paź 23, 2011 01:34

Piszesz nie jasno
arkady napisał/a:
padla mi zaroka od przeciwmgielnych z tylu
arkady napisał/a:
wylacznik jest chyba ok poniewaz 2 przeciwmgielne dziala

które przeciwmgielne działają przednie czy tylne. Wyłączniki są dwa, osobno do świateł przednich i osobno do świateł tylnych. Sprawdź napięcie na przewodach oprawki, masa i +12V tylko nie woltomierzem a inną żarówką z dwoma przewodami. Jeśli napięcia brak szukaj bezpiecznik, wyłącznik.

pieknylolo - Sro Paź 26, 2011 16:00

Tez mam problem z zółta kontrolka spalonej zarowki na wyswietlaczu.Tylko,ze u mnie nie dziala swiatelko w schowku przed nogami pasazera,kupilem nowa zarowke wymienilem,ale nadal nie swieci juz sam nie wiem co z tym fantem zrobic.

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 16:00 ]
Nikt nic nie wie????Myslalem ze mozna na was liczyc...

witgut - Sro Paź 26, 2011 16:30

pieknylolo napisał/a:
Nikt nic nie wie????Myslalem ze mozna na was liczyc...

ale wjechałeś mi na ambicje :)

Szukaj spalonej, słabiej jarzącej się żarówki- problemem może być słaby styk i gorsze przewodzenie przy którejś z żarówek.
Koniecznie sprawdź żarówki w blendzie.

haszczyc - Sro Paź 26, 2011 17:04

A na komputerze pokładowym nie pokazuje ci która jest spalona ? Bo mi pokazuje odpowiedni mały rysunek samochodu
hs26 - Sro Paź 26, 2011 18:04

pieknylolo napisał/a:
Tez mam problem z zółta kontrolka spalonej zarowki na wyswietlaczu.

Lolo nie wkurzaj się, Jeżeli świeci kontrolka na wyświetlaczu, świadczy o tym, że jest uszkodzenie. (o ile ta kontrolka jest od żarówek) Sprawdź zasilanie +12V i minus (masę) przy żarówce, wyłącznik przy otwieraniu schowka, jeżeli napięcia będzie brak zostaje bezpiecznik. Jeśli bezpiecznik jest dobry a napięcia +12V na wyłączniki nie ma, to jest przerwa między bezpiecznikiem a wyłącznikiem. To już jest trochę szukania. Jak pisze "witgut" posprawdzaj też inne żarówki, bo wydami mi się, że u Ciebie oświetlenie schowka nie jest podłączone pod tę kontrolke. Pozdrawiam

pieknylolo - Sro Paź 26, 2011 20:36

dziekuje za podpowiedzi-jutro sie tym zajme,mam nadzieje ze pomoze
SeniorA - Sro Paź 26, 2011 21:24

pieknylolo, żarówka sygnalizująca błąd oświetlenia, kontroluje tylko oświetlenie zewnętrzne z wyjatkiem (czyli nie kontroluje) lamp cofania, p. mgielnych przód, kierunków na błotnikach i dodatkowego stopu na szybie. Usterka jest zapamiętana przez LSM i można sprawdzić to też Testbookiem.
pieknylolo - Sro Paź 26, 2011 23:36

SeniorA napisał/a:
pieknylolo, żarówka sygnalizująca błąd oświetlenia, kontroluje tylko oświetlenie zewnętrzne z wyjatkiem (czyli nie kontroluje) lamp cofania, p. mgielnych przód, kierunków na błotnikach i dodatkowego stopu na szybie. Usterka jest zapamiętana przez LSM i można sprawdzić to też Testbookiem.

Czyli twierdzisz,ze problem tkwi w zarówkach zewnetrznych i tam szukac usterki???Tzn.ze ta zarowka w schowku gdy sie przepali lub gdy nie dochodzi do niej prad,to nie powinna zapalac sie zarowka sygnalizujaca blad oswietlenia??W takim razie gdzie szukac przyczyny-wszystkie zarowki sa wymienione na nowe-tylko ten nieszczesny schowek,zarówka nowa,ale swiatla nie ma...

SeniorA - Czw Paź 27, 2011 09:53

pieknylolo napisał/a:
Czyli twierdzisz,ze problem tkwi w zarówkach zewnetrznych i tam szukac usterki???
uważam ,że problem tkwi w obwodach żarówek oświetlenia zewnętrznego ( z wyjątkiem tych które wymieniłem),może to być sam moduł LSM .Ta żarówka świeci, jak LSM nie otrzymuje sygnału zwrotnego po włączeniu danego światła.
arkady - Sob Paź 29, 2011 10:15

mialem ostatnio troche czasu by pogrzebac przy lewej lampie
przejscie na plycie jest sprawdzalem zasilaczem rozgrzebalem wtyczke przy lampie docisnelem blaszki i nadal nic :( nie moge sprawdzic miernikiem bo nie mam:(
pytanie 100pkt gdzie jest bezpiecznik od mgielnych?nie moge odczytac schematu z klapki od bezpiecznikow. dodam ze prawa swieci normalnie



oczywiscie lampa tylnia

robo - Sob Paź 29, 2011 15:02

arkady napisał/a:

pytanie 100pkt gdzie jest bezpiecznik od mgielnych?nie moge odczytac schematu z klapki od bezpiecznikow. dodam ze prawa swieci normalnie

Bezpiecznik od przednich świateł przeciwmgielnych jest w skrzynce w komorze silnika i jest to bezpiecznik nr 6 o watrości 15A. Nie mniej w przypadku jego awarii nie miałbyś żadnego światła a nie tylko jednego.

arkady - Sob Paź 29, 2011 18:20

chyba w pierwszym poscie pisalem ze chodzi o tylna lampe
mondigo - Sro Lut 22, 2012 22:06

to ja opisze swoj problem
paliła mi sie zólta zarowka do tego kierunek lewy bardzo szybko mijal ale gdy hamowałem to był git posprawdzałem zarowki niby ok

powyjmowałem wszystkie z tyłu z lamp włozyłem i lampka dalej swieciła
ale gdy wyjalem zarowke od lewej lampy tylnej od stopu kierunek zaczal chodzic dobrze i zarowka znikneła hmm macie jakis pomysł pewnie jakies zwarcie czy cos co mozna z tym zrobic dodam ze sprawdzałem inne zarowki w tym miejscu?

dodatkowe pytanie gdzie mozna kupic zarowke tylna swiatła tylko z ta mala glowka bo wszystkie sa z duza tylko 1 z mała pytalem na stacji i nei mieli z taka mała narazie wlozylem z duza tyle ze sie tam nie schowa bo za mala dziurka :) ?

Rowan - Sro Lut 22, 2012 22:26

mondigo, bo może miałeś przepaloną... Tu jet tak, że jak się pozycja spali, to stop przejmuje jej funkcje z obniżonym napięciem :wink:
dzelo23 - Sro Lut 22, 2012 22:36

Ja bym zaczął od przeczyszczenia styków, następnie wymienił żarówki kierunku i stopu. Może też chyba być wina masy do lampy (tzw. Choinka) trzeba by poprawić.
Co do żarówki to w sklepie motoryzacyjnym proponowałbym :)

mondigo - Sro Lut 22, 2012 22:38

no ogolnie sprawdzałem w roznej konfiguracji zarowki nawet nowe i za kazdym razem jak wloze ja tam do stopu z lewej to kierunkowskaz wariuje + lampka sie swieci

niby tam lekko przetarlem palcem ten styk ale chyba nic nie zmieniło

prawa strona jest ok

posprawdzam raz jeszcze jutro w kazdym razie
motoryzacyjny czemu nie :) myslalem ze na stacji bez problemu dostane


zarówka kupiona nawet na stacji troszke inna ale pasuje parametry odpowiednie

u mnie problem sam zniknal tzn odczekalem jakis czas wlozyłem zarowke do stopu i kontrolka sie zaswiecila za chwile zniknela i od jakiegos tygodnia mam spokoj wiec chyba to mozna zaliczyc pod jakic cud :)

arkady - Sro Lut 29, 2012 18:31
Temat postu: [R75] problem z elektryka?
witam
problem poruszalem w ktoryms z tematow ale niestety odp nie dostalem:(
przepalila mi sie TYLNIA zarowka od swiatla przeciwmgielnego (strona kierowcy) pojechalem kupic zarowki (2szt) instaluje i klops konrolka na desce nadal pali wymieniam na kolejna i nadal kontrolka nie zgasla a zarowka nie swiecila pojechalem do kolejnego sklepu kupilem 2 kolejne i nadal to samo brak swiatla a konrolka sie pali

kupilem miernik by sprawdzic czy prad dochodzi i tak na swiatle strona pasazera na wlaczonej zarowce jest 10,7v(wylaczony silnik) a strona z problemem 10,7v bez zarowki a jak wloze to spada do 7v
moje pytanie czy kazda lampa ma oddzielny bezpiecznik? jak tak to gdzie go mam znalezc bo chyba w kabinie nie ma takiego bezpiecznika dodam ze mase w bagazniku odkresilem czyscilem i skrecilem nic to nie dalo

reszta zestawu lampek dziala bez problemu

pomocy denerwuje mnie info na desce

[ Dodano: Sro Lut 29, 2012 18:31 ]
hmm nie wiem czy sens bylo przonosic poniewaz zaraz ktos napisze o swoim problemie i moj zostanie "zapomniany"

vrank - Sro Lut 29, 2012 21:49

arkady Masz prawdopodobnie problem z słabą MASĄ ( - ) minus. Miernik pokaże obecność napięcia ale nie pokaże mocy tego napięcia. najlepiej sprawdź za pomocą żarówki i kawałka przewodu. Każdą żarówkę możesz sprawdzić przy akumulatorze, nie trzeba zaraz kupować.
mondigo Wariują żarówki kierunków w momencie przepalenia się jednej z nich (jeden bok) inny przypadek to słaby styk MASY w lampie. Po naciśnięciu stopu zamykasz obwód elektryczny tej lampy co wariuje, poprzez żarówkę stopu i dla tego jest czasami OK. W Waszych przypadkach musicie poprawić zacisk MINUSA w lampie lub na drugim końcu tego przewodu, przy karoserii. Powodzenia

roverss75 - Czw Mar 01, 2012 15:54

od paru dni miałem objaw przepalonej żarówki - symbol na wyświetlaczu- po chwili gasł niezostawiajac komunikatu, która to żarówka. Przyczyna- powoli umierała żarówka światła pozycyjnego ,prawy przód.
arkady - Nie Mar 04, 2012 19:55

vrank napisał/a:
arkady Masz prawdopodobnie problem z słabą MASĄ ( - ) minus. Miernik pokaże obecność napięcia ale nie pokaże mocy tego napięcia. najlepiej sprawdź za pomocą żarówki i kawałka przewodu. Każdą żarówkę możesz sprawdzić przy akumulatorze, nie trzeba zaraz kupować.


skoro masa slaba to chyba oprocz przeciwmgielnej zadna inna zarowka by nie swiecila?

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 19:55 ]
zadnych pomyslow na rozwiazanie problemu?

sknerko - Nie Mar 04, 2012 22:02

a jak mierzyłeś napięcie na żarówce to miernik skąd miał masę? zmierz opór między masą na zarówce a blachą nie powinien występować większy jak 0,1 ohm. Jak to będzie OK to zobacz czy masz dobre przejście z + na żarówce do przewodu w wiązce bo może przewód gdzieś zaoksydował i ma opór A może zbiegiem okoliczności masz jeszcze kłopot z żarówkami w blendzie nad rejestracja bo one mimo że świecą czasem dają komunikat o spalonej.
arkady - Pon Mar 05, 2012 17:09

sknerko napisał/a:
a jak mierzyłeś napięcie na żarówce to miernik skąd miał masę? zmierz opór między masą na zarówce a blachą nie powinien występować większy jak 0,1 ohm. Jak to będzie OK to zobacz czy masz dobre przejście z + na żarówce do przewodu w wiązce bo może przewód gdzieś zaoksydował i ma opór A może zbiegiem okoliczności masz jeszcze kłopot z żarówkami w blendzie nad rejestracja bo one mimo że świecą czasem dają komunikat o spalonej.




jak miezylem napiecie to mase mialem z blachy a dokladnie ze sruby a + z blaszki od od zestawu lamp

blenda swieci jak byl z nia problem to na desce byl komunikat ze przepalona kupilem kolejne zarowki i nic nie pomoglo..

sknerko - Pon Mar 05, 2012 20:43

to pomierz opór między blachą a masą lampy i opór od blaszki + do przewodu wiązki plusowego i bedziesz miał jasnośc gdzie volty giną

[ Dodano: Pon Mar 05, 2012 20:43 ]
aha, sprawdź napięcia na samej wtyczce lampy między masa z wtyczki i plusami i między masą z blachy i plusami

arkady - Sro Mar 28, 2012 19:46

jutro bede mial chwilke to zobacze zastanawia mnie ze pozostale lampy swieca;/

[ Dodano: Sro Mar 28, 2012 19:46 ]
dzis pokombinowalem lekkie zwarcie mialem na plytce od zarowek i lapmka zaczela swiecic co bylo przyczyna nie am pojecia wazne ze jest juz ok

haszczyc - Sro Mar 28, 2012 20:27

odnośnie tematów żarówek mam pytanie kupując takie ledy postojowe http://allegro.pl/postojo...2172478331.html czy aby na pewno jak sprzedawca twierdzi nie będzie się w naszych R świecić symbol przepalonej żarówki? używa ktoś takowe?
szpynior - Sro Mar 28, 2012 21:20

Też zastanawiam się nad ledami nad tablicę i na postojówki chyba zamówię . A gość od tej aukcji pisze

"wszystkie nasze żaróweczki z systemem can bus nie wyświetlają błędów ale czasami w nowych autach, szczególnie tych po 2004r jest zwiększona czułość układu CanBus i same żarówki niekiedy nie wystarczają, trzeba je podpinać jeszcze przez specjalny FILTR CAN EMC. Stosowanie filtrów jest koniecznie nawet przy stosowaniu żarówek Can Bus w niektórych modelach samochodów grupy VAG. Filtr taki rozwiązuje w 100% problem z komunikatem przepalonej żarówki.

takie filtry mamy w sprzedaży na innych naszych aukcjach .

w razie pytań służę pomocą"

Te chyba powinne pasować nad tablicę Link

xROnx - Sro Mar 28, 2012 21:40

dzelo23 napisał/a:
Może też chyba być wina masy do lampy

Mam pytanie takie: nie świeci mi się światło stopu(lewa strona) żarówkę wymieniłem ale dalej nie świeci. Skąd bierze "masę" lewa tylnia lampa? Czy może jest tak że obie lampy tylne mają wspólną masę? Chciałbym to wiedzieć bo chciałbym przeczyścić to miejsce bo wydaje mi się że nie dochodzi tam masa lub "+" ale "+" to przeczyszczę w kostce i powinno być OK. A masa nie wiem gdzie ma swój drugi koniec...

Pingiel - Wto Paź 09, 2012 21:37
Temat postu: błąd na komputerze
Witam serdecznie. Opiszę swój problem dość ciekawy z błędem oświetlenia. Po zakupie auttka nie podświetlało mi tablicy, pierwsza myśl żarówki, założyłem nowe i nic. Druga myśl styki, ale po oczyszczeniu dalej nic. No to miernik w ruch. Na stykach nie ma prądu. Po dostaniu się do wtyczek ( są dwie osobne + i - ) okazało się że w tam jest ( oczywiście w jednej bo druga to masa) Wykręciłem chromowaną nakładkę nad tablicą i się okazało że plastik który jest pod nim jest spękany ( jakby ktoś próbował go demontować wkrętakiem) co skutkowało masowaniem do klapy. Jako że nie miałem tej części polutawałem kabelki do bolców w klapie (+ i - ) i bezpośrednio żarówek. Problem rozwiązany.


dukat11 - Sro Paź 10, 2012 17:51

Pingiel napisał/a:
Witam serdecznie. Opiszę swój problem dość ciekawy z błędem oświetlenia. Po zakupie auttka nie podświetlało mi tablicy, pierwsza myśl żarówki, założyłem nowe i nic. Druga myśl styki, ale po oczyszczeniu dalej nic. No to miernik w ruch. Na stykach nie ma prądu. Po dostaniu się do wtyczek ( są dwie osobne + i - ) okazało się że w tam jest ( oczywiście w jednej bo druga to masa) Wykręciłem chromowaną nakładkę nad tablicą i się okazało że plastik który jest pod nim jest spękany ( jakby ktoś próbował go demontować wkrętakiem) co skutkowało masowaniem do klapy. Jako że nie miałem tej części polutawałem kabelki do bolców w klapie (+ i - ) i bezpośrednio żarówek. Problem rozwiązany.


standard w r75 i było o tym dużo postów

mimo66 - Czw Paź 11, 2012 07:49

Kilka miesięcy temu zrobiłem podobnie jak Pingiel i mam problem z głowy.
Z drugiej strony tak sobie myślę dlaczego inżynierowie z Rovera tak bardzo skomplikowali takie proste rozwiązanie.

:mrgreen:

MaReK - Czw Paź 11, 2012 13:40

A ja jeszcze dodam, że jak LSM zawilgotnieje, skoroduje, etc. też może wariować i nie podawać prądu lub zbyt niski na dane elementy :)
haszczyc - Czw Paź 11, 2012 23:15

MaReK, może może :) ja tak miałem, LSM to moduł świateł tak? :)
MaReK - Czw Paź 11, 2012 23:31

Tak Light Switch Module... delikatne gówno zarówno fizycznie jak i softwareowo ;D
haszczyc - Czw Paź 11, 2012 23:34

ja jak miałem zawilgocone to światła wariowały i akumulator się wyładował przez noc ;)
MaReK - Czw Paź 11, 2012 23:37

Ja umiem softwarowo zrobić dyskotekę ze świateł na aucie, wpisując odpowiednie wartości w komórki LSM'a ;D Nie potrzeba kluczyka, a auto świeci się jak choineczka ;D