Zobacz temat - [R45] Spalanie, instalacja gazowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Spalanie, instalacja gazowa

katarzyna - Sro Sty 23, 2008 10:01
Temat postu: [R45] Spalanie, instalacja gazowa
Witam,

Z jakim średnim spalaniem trzeba się liczyć w przypadku Rovera 45 z silnikiem dwulitrowym?

Czy do takiego silnika można bez problemu zamontować instalację gazową?

piter34 - Sro Sty 23, 2008 10:05

katarzyna napisał/a:
Z jakim średnim spalaniem trzeba się liczyć w przypadku Rovera 45 z silnikiem dwulitrowym?

Przy dobrze wyregulowanej instalacji spalanie LPG będzie wyższe niż spalanie benzyny o ok. 20-30%. Dane techniczne znajdziesz na stronie klubowej. ;-)

katarzyna napisał/a:
Czy do takiego silnika można bez problemu zamontować instalację gazową?

Da się, a czy obejdzie się bez problemu to już zależy od warsztatu montującego gaz. Trzeba dobrze wybrać.

katarzyna - Sro Sty 23, 2008 10:19

piter34 napisał/a:
katarzyna napisał/a:
Z jakim średnim spalaniem trzeba się liczyć w przypadku Rovera 45 z silnikiem dwulitrowym?

Przy dobrze wyregulowanej instalacji spalanie LPG będzie wyższe niż spalanie benzyny o ok. 20-30%. Dane techniczne znajdziesz na stronie klubowej. ;-)




Na stronie klubowej znalazłam informację, że przy 90/h spalanie ok. 6 litrów, przy 120/h ok. 10 litrów a w mieście 14 litrów. To są chyba dane producenta więc pewnie sporo niższe od rzeczywistych. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało naprawdę.

Co do tej instalacji gazowej, to czy można ją zainstalować w ASO Rovera czy ASO się czymś takim nie zajmują?

piter34 - Sro Sty 23, 2008 10:24

katarzyna napisał/a:
Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało naprawdę.

Będzie wyglądało prawie tak samo jak podał producent, a zatem 14 litrów po Warszawie.
W R75 ten sam silnik w automacie pali lekko powyżej 16 litrów.

katarzyna napisał/a:
Co do tej instalacji gazowej, to czy można ją zainstalować w ASO Rovera czy ASO się czymś takim nie zajmują?

1. Nie ma już ASO ROVERa, są tylko byłe ASO
2. Żadne znane mi byłe ASO nie zajmuje się montażem gazu
3. Jeżeli jesteś z Wawy, to spróbuj odezwać się do http://www.kas-car.pl/start/
Właściciel już teoretycznie nie montuje "komercyjnie" gazu, ale podejmuje się trudnych wyzwań i ciężkich przypadków. ;-)