Zobacz temat - [R400] Coś hałasuje przy skręcie ....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Coś hałasuje przy skręcie ....

peepsiko - Sro Sty 23, 2008 15:49
Temat postu: [R400] Coś hałasuje przy skręcie ....
Witam ponownie mam nadzieje z e w jakis sposób bedziecie mi potrafili pomoc a mianowicie od niedawna gdy silnik jest zimny cos mi halasuje ( tak jakby buczy) przy skrecie kierownica ... Po 5-10min czyli jak juz sie go rozgrzeje jest ok ...Czy to moze byc cos ze wspomaganiem plyny wszystkie sa wiec ... A moze to przegłub??
jurkac - Sro Sty 23, 2008 17:39

Czy halas zalezy od nagrzania silnika czy od przejechanego dystansu? Czy buczy przy skrecie kierownica na postoju czy przy skrecaniu autem w ruchu? Jesli w ruchu to obstawiam przegub (sam to w podobny sposob przezywalem). Ale zanim wymienisz sprawdz dokrecenia i stan oslon. Zeznawaj jasniej "a w jakis sposob bedziemy potrafili pomoc". Jesli ten przgub od niedawna stuka to zapewne jeszcze pojezdzisz na nim (bez gwarancji).
peepsiko - Sro Sty 23, 2008 19:03

A wiec ten halas jest zalezne od nagrazania silnika przy odpaleniu np po nocy (buczy) w postoju rowniez jak skrecamy kierownice jest ten halas...Z jednej strony nie wydaje mi sie ze to jest przegłub poniewaz on tak naprawde nie stuka tylko to jest takie głosniejsze "buczenie" im wiecej skrece kierownice tym bardziej halasuje min. w postoju ale rowniez jadac...Po krotkim czasie ok 5 min. gdy auto sie w miare nagrzeje przestaje to byc slyszalene i auko jezdzi bez zadnych problemów...
wolarz - Sro Sty 23, 2008 19:11

a może pasek od wspomagania? :wink:
peepsiko - Sro Sty 23, 2008 19:21

ok sprawdze :smile:
Paul - Sro Sty 23, 2008 19:34

peepsiko napisał/a:
ok sprawdze

Sprawdź też poziom płynu i, jak jest możliwość, to jego jakość :P
Może ktoś wcześniej jakiegoś badziewia nalał i na zimno jest gęste??