Zobacz temat - [R420] Dziurawy przedni tłumik [?]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Dziurawy przedni tłumik [?]

wsl - Sro Sty 30, 2008 15:16
Temat postu: [R420] Dziurawy przedni tłumik [?]
Witam,
Dawno mnie nie było, ale to nie oznacza, że o was zapomniałem :D
Niestety dziś piszę w sprawie gorszej... otóż problem polega na tym, że po odpaleniu silnika czy też podczas agresywniejszej jazdy czuć w środku spaliny przy włączonym nawiewie. Kolega ostatnio zwrócił mi uwagę, że po odpaleniu pojawił się dym spod przedniego koła mniej więcej stamtąd i to mi wskazuje na dziurawy tłumik. Zresztą słychać "pyrkanie" uciekającego powietrza. Proszę, o wskazanie mniej więcej miejsca gdzie takowy tłumik mogę nabyć no i mniej więcej określić koszta takiej wymiany.

Pozdrawiam

Chester - Sro Sty 30, 2008 16:48

hmm o ile mnie pamięć nie myli to chyba masz tylko jeden tlumik końcowy.... a sprawdz sobie takie elastyczne łącznie może ono jest dziurawe.... takie łącznie kupujesz na zasadzie długość/średnica rury wydechowej
wsl - Sro Sty 30, 2008 18:01

No właśnie dlatego pytam na forum bo też mi się tak wydawało. Przy kupnie autka usłyszałem, że tłumik jest wymieniony i faktycznie... z tylu spogladałem i tłumik nowy. W takim razie może naprawa będzie prostsza. Dzięki i pozdrawiam
Brt - Sro Sty 30, 2008 18:44

w intercarsie kupowałem za 40PLN ten łącznik ;)
Chester - Sro Sty 30, 2008 20:28

jak już mówiłem długość x średnica rury + spawarka i do dzieła :)
wsl - Czw Sty 31, 2008 00:33

Spawa...rka? :) Kurcze myślałem, że to jest połączone z tłumikiem jakąś obejmą. A tak nie obędzie się bez wizyty w warsztacie... niedobrze :/
String - Czw Sty 31, 2008 09:24

Tak jak mówi Chester i Brt - w pierwszej kolejności sprawdziłbym łącznik elastyczny. U mnie gdy był dziurawy czuć było spaliny wewnątrz auta. W dodatku na wolnych obrotach słyszałem - stojąc obok auta - taki dodatkowe "świerszczenie" wskazujące na dziure w wydechu.

Także najpierw proponowałbym sprawdzić własnie ten łącznik elastyczny.

wsl - Czw Sty 31, 2008 11:06

Czyli String miałeś te same objawy, które mam ja. Jedyne co mnie w tym denerwuje to zapach spalin, które nie są pożądane w tak pałacowym wnętrzu roverka :P

Sprawdzę i dam znać Dzieki.

String - Czw Sty 31, 2008 13:02

Wygląda na to, ze takie same :wink: sprawdź i będziesz mial odpowiedź - potem wycieczka do zakładu zajmującego sie tłumikami i po sprawie :mrgreen: :mrgreen: