Zobacz temat - [wszystkie R] dexron II czy III - da sie sprawdzic ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie R] dexron II czy III - da sie sprawdzic ?

konrad99 - Nie Lut 03, 2008 23:18
Temat postu: [wszystkie R] dexron II czy III - da sie sprawdzic ?
Witam! Moj problem polega na tym, że nie wiem jaki mam obecnie wlany plyn od wspomagania, a musze go uzupelnic, gdyz poziom spadl ponizej minimum. Zakladam oczywiscie, ze poprzedni wlasciciel zainteresowal sie tym, jaki rodzaj plynu powinien byc zalany do roverka i wlal dexrona II lub III. Z tego co wiem nie mozna mieszac jednego z drugim. Plyn jest ciemno brazowy, wiec wnioskuje, ze pierwotnie byl to plyn koloru czerwonego. Jest jakis patent na sprawdzenie specyfikacji plynu czy mam jutro brac sie za jego wymiane? Jesli jednak wymiana to czy 1l plynu wystarczy?
1970lysy - Pon Lut 04, 2008 08:22

Nie wymieniaj,tylko dolej też czerwonego.Też tak miałem i chciałem wymienić ale po konsultacji ze znajomym mechanikiem odpuściłem.pozdro.
tony_finger - Pon Lut 04, 2008 23:27

no właśnie jak to jest dokładnie z płynem do wspomagania??
nie wiem co jest w moim świeżo kupionym roverku i zastanawiam się czy może wymienić?
było poniżej minimum więc dolałem taki różowy Hipol ATF II D (spełnia wymagania Dexron IID)

Cosmo - Wto Lut 05, 2008 20:28

chcesz moge ci tanio sprzedac butelke castrola dexron III :)
wymiana jest prosta - króciec którym wlatuje płyn do zbiorniczka wsadzasz do pustej buteleczki, druga osoba zapala silnik i kreci kierownicą (byle by nie do oporu bo będzie chlapać z rurki) a ty dolewasz nowy płyn do zbiorniczka

blue827 - Sro Lut 06, 2008 22:33

konrad99, jesli piszesz ze płyn jest ciemnobrązowy to żadne dolewki nie wchodzą w grę, trzeba cały wymienić na nowy, tak jak pisze Cosmo, tylko że ja kręcę od deski do deski bo właśnie chodzi o to aby przepompować cały stary płyn, również z tłoka wspomagania, conajmniej 3 litry idzie na pełen flush. np 'Mobil ATF 220 4l' jest w dobrej cenie.