Zobacz temat - [R214 97] problem z pilotem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 97] problem z pilotem

waldi80 - Pią Lut 08, 2008 13:08
Temat postu: [R214 97] problem z pilotem
Mam problem z pilotem do Rovera 214. Na początku zaczął słabiej działać potem działało tylko zamykanie (otwieranie nie działało) potem przestał działać całkiem. Wymieniłem baterię i nic. Dokładnie przeczytałem instrukcje wymiany baterii na stronach technicznych"Roverków"ale nic to nie daje. Na szczęście mam drugiego pilota, który działa jednak wolę mieć drugiego "na zapas". Nie posiadam kodu do uruchomienia auta bez pilota (ktoś mi mówił że jest on umieszczony wewnątrz pilota :?: ). Gdzie można naprawić pilota? Bo sam już chyba nic z nim nie zrobię...? :bezradny:

AndrewS: Poprawilem temat

arturky - Pią Lut 08, 2008 15:22

Witaj,

Kod na pewno nie jest umieszczony w obudowie pilota, chyba, że jakiś misio z małym rozumkiem napisał, na karteczce i tam zostawił :lol:

Poszukaj kodu w instrukcji/książeczkach jak masz oczywiście od poprzedniego właściciela ( 4 cyfry )

Jeżeli nie masz, to odczytać można poprzez podłączenie komputera T4 np. w ASO ROVER.

Co do pilota, to jeżeli po wymianie baterii nie może się zsynchronizować to oddaj do elektronika, niech sprawdzi połączenia wewnątrz ( tzw. zimne luty ).

waldi80 - Pią Lut 08, 2008 16:26

Witaj.
Dzięki za odpowiedź. Sądzę że bez pomocy fachowca się nie obejdzie :neutral: ciekaw jestem tylko ile mnie to moze kosztować :shock: Książki mam tyle, że...wszystko jest tu po włosku... :oops: czyli nic nie rozumiem. Ale z tego co się domyślam to tylko dane właściciela i auta(nr rejestracyjny, nr nadwozia itp) i jakiś numer klienta ale to chyba dotyczy serwisu...

piter34 - Pią Lut 08, 2008 16:28

waldi80 napisał/a:
Książki mam tyle, że...wszystko jest tu po włosku... :oops: czyli nic nie rozumiem.

Kod immo jest zapisywany na takim papierku przypominającym kartę kredytową. Jest 4-cyfrowy i nie zawiera cyfry "0".

Jakby co, to nowe piloty są już dostępne na www.tomateam.pl (w atrakcyjnej cenie)

waldi80 - Pią Lut 08, 2008 16:28

A z tym pilotem to ktoś mi mówił, że ten kod jest gdzieś w środku - nie na obudowie tylko w tej "wewnętrznej części", ale też mi się to dziwne wydawało... :roll:
piter34 - Pią Lut 08, 2008 16:32

waldi80 napisał/a:
A z tym pilotem to ktoś mi mówił, że ten kod jest gdzieś w środku - nie na obudowie tylko w tej "wewnętrznej części", ale też mi się to dziwne wydawało... :roll:

Nie ma tam kodu ;-)

Chester - Pią Lut 08, 2008 16:53

kolego nie szukaj kwadratowych jaj tylko kupuj używke i jedz zaprogramować pilota tzn piloty bo przy programowaniu muszą byc wszystkie piloty, które beda miały współpracować z centalka.... przy okazji dowiesz sie jaki masz 4 cyfrowy kod immo
Brt - Wto Lut 12, 2008 12:51

jesteś z wielkopolski więc masz dwóch sprawdzonych mechaników w rozsadnej odległości. Nie ma co kombinować. kupuj pilota, bierz oba i jedx zaprogramować i kłopot z głowy ;)
Pientas1 - Wto Lut 12, 2008 20:11

tez mialem problem z pilotem i sie okazalo ze blaszka ktora dociskala baterie do plytki byla luzna i musialem ja przylutowac na nowo
Brt - Wto Lut 12, 2008 20:26

no właśnie, myśle, że mała reanimacja pilota też nie zaszkodzi ;) Podlutować blaszkę od baterii + wymiana mikrostyków i jesli pomoze, to nowa obudowa od Tomiego i będzie jak nówka sztuka nieśmigana ;)
waldi80 - Sro Lut 13, 2008 07:51

Brt których mechaników z wielkopolski masz na myśli? :?:
Paul - Sro Lut 13, 2008 08:31

Przemo285 i PHJOWI, jak znam życie :P
Brt - Sro Lut 13, 2008 09:35

dokładnie :)