Zobacz temat - [R220 SDI 1997, ABS] Slabe hamulce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI 1997, ABS] Slabe hamulce

xtek - Nie Lut 10, 2008 20:51
Temat postu: [R220 SDI 1997, ABS] Slabe hamulce
Hej! Mimo tego, ze od jakichs 4 miesiecy mam nowe klocki, hamulce lapia slabo. Bylo tak odkad pamietam - na starych klockach tez. Pedal lapie bardzo bardzo gleboko i sa po prostu slabe. Na sniegu to juz calkiem masakra - zaraz sie wlacza ABS a ja jadeeeee - mam nowe opony zimowe kupione w grudniu. Jak sie przesiadam do lexusa to leciutko naciskam i leze na szybie a tutaj musze depnac do samego konca a i tak jest slabo. Czy ten typ tak ma czy to jakas glebsza awaria? Jak to najlatwiej sprawdzic?

AHA, ABS i 4 tarcze.

Yassu - Nie Lut 10, 2008 21:06

Hmmmm....być może zaciski są kiepskie? Gumki na zaciskach przetarte i syf się dostał? A może płyn hamulcowy też już stary jest? Odpowietrzone są prawidłowo wszystkie strony?
xtek - Nie Lut 10, 2008 21:16

Najbardziej chodzi mi o informacje jak to wyglada w innych roverach 200. Czy mozna uzyskac taki stan, ze lapie mocno od razu po nacisnieciu pedalu?
Yassu - Nie Lut 10, 2008 21:30

W moim też nie jest tak że lekko naciśniesz i już leżysz na szybie, ale to chyba normalne w dieslach, bo jak się ostatnio przesiadłem do ojca meganki to też o mało bym sobie zębów nie wybił... ;) Ale musisz poczekać na opinię innych bo być może u mnie też coś jest nie tak...ale raczej już tak jest, że trzeba ciut mocniej nacisnąć :)
xtek - Nie Lut 10, 2008 21:34

Hmm no nie wiem czy to akurat kwestia diesli, bo jezdze tez czasem sluzbowa astra 1,7CDTI i hamulce ma jak zyleta.
Paul - Nie Lut 10, 2008 21:41

IMHO przy hamulcach to normalne, że siła hamowania zależy od siły nacisku na pedał.
W różnych autach może to być różnie zestrojone i nie ma co panikować przy porównaniu z innym modelem.
Porównaj z takim samym autem, a najlepiej pojedź do SKP z za cenę 2-3 piw sprawdzą Ci hample na 100% :D

xtek - Nie Lut 10, 2008 21:45

no jasne, ze zalezy od nacisku na pedal ;) ale denerwuje mnie, ze musze naciskac mocno i bardzo gleboko, zeby lapalo.
Brt - Nie Lut 10, 2008 21:46

hmmmmm, no w Rkach niestety te hamulce, to takie dziwne są trochę. U mnie spora poprawa nastapiła, po zmianie kompletnego przodu na firmę ATE. Hamulce stały się czulsze, ale mimo poprawy nie jest tak, że tylko dotkniesz i leżysz na szybie. Trzeba trochę nacisnąć :roll:
ash - Nie Lut 10, 2008 22:26

Sprawdz poziom plynu hamulcowego oraz odpowietrz uklad hamulcowy!
barti101 - Pon Lut 11, 2008 18:11

Z tymi hamulcami to faktycznie nie jest rewelacyjnie, mi też tak jakoś dziwnie łapią i nie hamulą rewelacyjne, też sprawdzę płyn i pewnie odpowietrze
Chester - Pon Lut 11, 2008 18:37

a moja propozycja jest taka żeby poświęcić hamulcom chwilkę i sprawdzić stan tarcz (bębnów) klocków (okładzin) sprawdzić czy nie są zapieczone cylinderki, czy gdzieś nie są przez przypadek zaoliwione płynem itp. a na końcu poprosić o pomoc kogoś i odpowietrzyć zaczynając od tyłu ....

Jakby nie było hamulce to nasze bezpieczeństwo :)