Zobacz temat - [R620] Zgasł i nie chce odpalić.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Zgasł i nie chce odpalić.

DeathMan - Sob Lut 16, 2008 18:06
Temat postu: [R620] Zgasł i nie chce odpalić.
Słuchajcie, wjeżdzałem przed chwilą na posesje, pierwszy bieg, jade powolutku aż nagle coś szarpnęło tak jakbym próbował ruszyć z dwójki i samochód zgasł i nie chce odpalić.

Jestem przerażony, samochód kupiłem 6 dni temu, poprzedni właściciel rozrząd wymieniał w czerwcu ubiegłego roku (8 tyś. km przejechane od tego czasu), wymienił dwa paski, stare zostawił mi jako dowód wraz z paragonem zakupu. Olej wymieniany w tym samym czasie. Samochód od kiedy go kupiłem palił na dotyk, nawet przy temp. -10 mimo, mimo że stał całą noc na zewnątrz. Turbina tez ładnie pracuje, mocy miał w sam raz. Paliwa w baku jest 1/3.

Co może być przyczyną ?

Skiba - Sob Lut 16, 2008 18:23

Nie chce odpalić tzn ? Rozrusznik nie kręci ?

PS Sprawdź błędy komputera, jak to zrobić znajdziesz w FAQ

DeathMan - Sob Lut 16, 2008 18:41

Skiba napisał/a:
Nie chce odpalić tzn ? Rozrusznik nie kręci ?

PS Sprawdź błędy komputera, jak to zrobić znajdziesz w FAQ


Sprawdziłem na szybko ale nie widze nigdzie tej niebiestkiej kostki, chyba, że jest gdzieś głębiej ukryta ale nie dość, że na polu zimno to jeszcze ciemno. Sprawdze jutro.
Rozrusznik kręci, tylko nie chce zaskoczyć.

EDIT - Dobra, właśnie doczytałem jak sprawdzić kody w silnikach diesla, a ja patrzyłem jak sprawdzić w silnikach Hondy.

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 08:08 ]
No cholera nie mogę znaleźć tego złącza diagnostycznego pod kierownicą.

A czy to szarpnięcie może mieć jakiś zwiążek z rozrządem ? Może pasek przeskoczył ?
Tak w ogóle czy silnik 2.0 SDi jest bezkolizyjny ?

mcteusz - Nie Lut 17, 2008 15:06

DeathMan napisał/a:

No cholera nie mogę znaleźć tego złącza diagnostycznego pod kierownicą.


Poszukaj po prawej stronie... Dokładnie przy prawej nodze pasażera za plastikowym boczkiem... Ja mam np. w tym miejscu...

DeathMan - Nie Lut 17, 2008 15:16

mcteusz :zdrowie: rzeczywiście jest tam gdzie piszesz :)

Co do samego problemu, dzisiaj pokręciłem go rano troszkę dłużej i załapał, i teraz znów ładnie pali. Samochód kupiłem z pełnym bakiem, widocznie poprzedni właściciel wlał jakąś rope do du..

Skiba - Nie Lut 17, 2008 21:38

Kolego sprawdź przekaźnik świec żarowych (sprawdź czy grzeją Ci świece) ? Kopci po odpaleniu ? Poczytaj też FAQ na temat kłopotów z rozruchem Diesla.