Zobacz temat - SOLVED [R 220 SDi r.97] Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R 220 SDi r.97] Problem z odpaleniem

tommy45 - Nie Lut 17, 2008 20:26
Temat postu: SOLVED [R 220 SDi r.97] Problem z odpaleniem
Witam.

Niedawno kupilem roverka i juz mam pewien problem. Po odpieciu akumulatora i jego ponownym podlaczeniu nie chcial odpalic na zadnen sposob. Rozrusznik krecil i wygladalo to tak jak by nie dostawal paliwa. Wyczerpalem przy tych probach lekko akumulator wiec podlaczylem go na noc i rano juz zapalil normalnie. Tego samego dnia troche pozniej zgasl mi przy wyjezdzaniu z bramy i juz wiecej nie odpalil. Po zakreceniu rozrusznikiem zakaszlal troche i umarl. Przeszukalem juz forum ale nie znalazlem zadnego sposobu na naprawe usterki :cry:

Mam jeszcze jedno pytanie. Po przekreceniu kluczka na zaplon slychac jak brzecz pompa wtryskowa. Czy to normalne?

Moze ktos z Was moglby mi pomoc :cry:

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

thef - Nie Lut 17, 2008 20:39

tommy45 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie. Po przekreceniu kluczka na zaplon slychac jak brzecz pompa wtryskowa. Czy to normalne?
Tak, to normalne.

tommy45 napisał/a:
Po odpieciu akumulatora i jego ponownym podlaczeniu nie chcial odpalic na zadnen sposob. Rozrusznik krecil i wygladalo to tak jak by nie dostawal paliwa. Wyczerpalem przy tych probach lekko akumulator wiec podlaczylem go na noc i rano juz zapalil normalnie. Tego samego dnia troche pozniej zgasl mi przy wyjezdzaniu z bramy i juz wiecej nie odpalil. Po zakreceniu rozrusznikiem zakaszlal troche i umarl.
Posprawdzaj przewody między alternatorem a akumulatorem, oceń stan klem (wyczyść, zmień w razie czego), posprawdzaj mocowanie mas (bardzo prawdopodobne). Wygląda mi to albo na zupełny pad aku (np. padła któraś cela - zmierz napięcie) lub brak ładowania (naładuj prostownikiem aku, zmierz napięcie na sucho i jak uda Ci się odpalić zmierz napięcie przy włączonym silniku).
tommy45 - Nie Lut 17, 2008 20:55

Ok zrobie tak. Ale watpie zeby to byl pad aku bo po naladowaniu go przez cala noc krecil normalnie mocno i szybko odpalil. Potem nagle zgasl i juz mimo normalnego krecenia nie chcial odpalic.
Skiba - Nie Lut 17, 2008 21:41

Sprawdź też filterek paliwa i czy nie cofa Ci się paliwo do baku ?
tommy45 - Nie Lut 24, 2008 16:40

Dziękuję wszystkim za porady :) Jednak wychodzi na to ze zatankowałem jakąś bardzo ochrzczona ropę. Po wstawieniu auta do garażu na noc auto zaczęło normalnie palić. A na zewnątrz było tylko -10 stopni :neutral: